Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Makro kompakt do 5000,-

Občasný diskutér Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008
    Fotografií
    4

Dobrý den!

Kamarádka se na mě obrátila se žádostí o radu. Hodně to spěchá a tak se já obracím sem.
    Potřebuje kompakt s co nejkvalitnějším makrem, prý alespoň od 5 cm. Odkázal jsem jí na recenzi Canonu A800 zde, ale to jí nepříjde dost nóbl (ženská... ) a navíc to nechce na tužkovky.
    A že prý její matka má Sony W330, který je naprosto úžasný, protože dělá úplně všechno sám (pozná, že se bude fotit makro, obličej, krajina...) a umí česky. Měl by někdo nějaký nápad?
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

http://www.digimanie.cz/doporucene-f...en-2012/4456-2 (napr. to Casio ZR100 ma skvele makro). Jinak centimetry jsou nepodstatny udaj. Fotak, ktery ma makro od 20 cm muze mit drtive lepsi makro nez fotak, ktery foti z centimetru. Zalezi na ohnisku, na kterem tuto vzdalenost dosahuje. Napr. to Casio se musi trochu zazoomovat, aby dosahlo nejvetsiho zvetseni.

Registrace
    Jan 2008
    Fotografií
    4

Díky za reakci!
    Vím, že centimetry nic neznamenají. Proto mi šlo o praktickou zkušenost s focením makra .
    Doporučené fotoaparáty jsem samozřejmě zhruba prošel, ale koukal jsem hlavně na cenu a tenhle (Casio ZR100) trochu přes. Je ale pravda, že jsem ho někde jinde zahlédl v souvislosti se zmínkou o makru. Mám tak trochu despekt vůči Casiu kvůli v minulosti propagované stabilizaci, která byla většinou pouze digitální. A ani tady, ač je už mechanická, zrovna neexceluje...
    Ale pokud to makro funguje takhle dobře, navrhnu jí to a uvidím...
    BTW, má smysl uvažovat o nějakém tom Sony? (když už to má tolik fíčur? ) Předpokládám, že W690 je nástupcem té W330...

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Problémem W690 je ale to, že makro je tam spíše jen průměrné (není špatné, ale je mnoho lepších přístrojů).

Registrace
    Jan 2008
    Fotografií
    4

A mělo by smysl jí přemlouvat na ten dnes recenzovaný BenQ GH700, když toho vydrží tolik na tužkovky?

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No, pokud je makro prioritou, tak proc ne :-) Potiz je ale v tom, ze ta automatika je tam obcas takova vselijaka, takze mozna bych zvazil vychozi model, a to Nikon Coolpix L120. Pripadne kdyz se nauci jednou za cas nastavit vyvazeni bile, tak ano, GH700 bude velmi zajimavy pristroj.

Registrace
    Jan 2008
    Fotografií
    4

Ten Nikon mi příjde nejzajímavější. Přeci jen, je to Nikon... Navíc, kamarádka už na Li-Ionu tolik netrvá. Tak jsem jí poslal, ať si to jde někam vyzkoušet.
    Díky za typy!

Podobná témata

1. Kompakt do 5000,-
    Od phenix.com v sekci Kompakty
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 17-03-2013, 22:09
  2. Kompakt do 5000
    Od kaona v sekci Kompakty
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 26-11-2010, 18:56
  3. Kompakt do 5000 ,-