Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 101

Téma: Jakou zrcadlovku??

Nováček
    Registrace
    Sep 2012

Dobrý den potřeboval bych poradit nějakou zrcadlovku pro začátečníka, přemýšlel jsem o Canonu EOS 1100D + Canon EF-S 17-85mm f/4,0-5,6 IS USM nebo objektiv s lepší světelností. Klidně si nechám doporučit i jiné značky než Canon v přibližně stejné cenové relaci. Děkuji moc všem za rady
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Takže to chce v první řadě pár informací: jaké jsou nároky, jaké priority? Odolnost nebo obrazová kvalita? Foto nebo snad radši video? Jaký je finanční limit? Hodláš do budoucna kupovat další objektivy? Co hodláš nejčastěji fotit? Jaký rozsah objektivu potřebuješ? Dej sem co nejvíc konkrétních informací, a třeba ti bude dobře poraděno - tvůj dotaz je naprosto v luftu, na to se dá poradit v podstatě cokoliv.

Nováček
    Registrace
    Sep 2012

Chtěl jsem něco univerzálního na focení jak třeba portrétů, výletů , akcí, hodilo by se mi i makro, jde spíš o obrazovou kvalitu, a video nijak nepotřebuji, pro mě zbytečnost. Chtěl bych se vlézt do 17 000 Kč a určitě bych nějaké objektivy dokoupil, k základnímu jsem si chtěl pořídit nějaky pevný objektiv, jinak základní objektiv jsem si představoval třeba těch 17-85 mm

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No, než na Canon EOS 1100D (který je dle mého názoru nejhorší dnes prodávaná zrcadlovka), bych se mrknul třeba na Pentax K-30 (s 18-55mm objektivem) nebo pokud má jít o univerzálnost, tak na Nikon D3100+18-105mm VR objektiv. Na portréty nejsou tyto objektivy sice nějak úžasné, ale dá se to použít. Zajímavá může být i Sony SLT-A37, tam ten základní objektiv ale za moc nestojí (je nutno mít štěstí na kus, fotoaparát jako takový je OK).

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

A musí to být nutně zrcadlovka? Nemohlo by to být něco s obrazovou kvalitou a schopnostmi zrcadlovky? Ten cenový strop totiž výběr v zrcadlovkách dost škrtí, a omezuje na entry modely se základními modely. Zrovna EOS 1100D není nic zázračného, a to samé platí i o 17-85, nemluvě o tom že společně sedmnáct tisíc docela jistě přesáhnou (pokud nevíš o nějakém tajném tipu). To tělo by ti mohlo stačit, pokud jsi nenáročný, ale opravdu už má nejlepší za sebou a existují jiné volby. Vcelku je to vymezené - Nikon s D3100, D3200 nebo D5100, a k tomu 18-105 (který je dost univerzální, ovšem mimo makro které určitě moc nedává). Pro Nikon se dá dokoupit velmi dobrá světelná pětatřicítka za "pár drobných", která je univerzálnější než padesátky (víc se všude vlezeš). Pak ještě možná starší, ale vyšší liga D90, tam už ale nezbyde koruna na univerzální objektiv. Od Canonu kromě 1100D ještě dosáhneš na 600D, ale to už jen s 18-55, ostatní objektivy jsou dost dražší. A ještě nesmím zapomenout na SLT Sony A37, která vyjde dost výhodně, a doprodávanou A35. SLT mají určité výhody, ovšem i nevýhody, o kterých je třeba se informovat. Sonky jsou cenově výhodné, ale nemají zrovna nejlepší objektivy a ty zajímavější univerzální jsou dost drahé (16-105). Každopádně pro všední uživatelské použití neuděláš zásadní chybu s žádným (mimo 1100D, to je už dost kách), ale rozdíly jsou tam někdy značné. Za nejlepší kup co se týče poměru cena/získaná hodnota bych viděl D5100 + 18-105, to makro tam bohužel k dispozici není, ale jinak nabídne výborný senzor a více funkcí ve spojení s povedeným univerzálním sklem. S tím někdo nemusí souhlasit, ale co chcete taky sehnat za sedmnáct tisíc. Řada CSC dnes už dosahuje srovnatelných výkonů v menším balení a často i za míň peněz - ještě si projdi i tyto možnosti.
    A světelný objektiv tam zatím nenatlačíš - ale každý výrobce má nějaký ten levný pevný, a případně je docela dostupný Tamron 17-50/2.8, ten se dělá pro víc systémů a není vůbec špatný za to co stojí.

Jo pravda, a K-30 taky leží docela na dosah s 18-55 - to je dost dobrý stroj, jen ten univerzální 18-135 objektiv stojí hodně peněz. Ovšem Pentax má zase výborná pevná skla...

Nováček
    Registrace
    Sep 2012

Zkusím ten Nikon 5100 + 18-105 mm nejspíš, tam se do 17 tisíc vlezu a zbyde mi něco na stativ atd.... viděl jsem tu 1100 jen tělo za 8125 + 7850 EF-S 17-85mm f/4 IS USM. Až dojdu z práce, tak promyslím jiné Vaše varianty, děkuju Vám

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Dej vědět jak jsi dopadl - a když už u toho budeš, přečti si poctivě nějaké recenze na Canon 17-85 a Nikon 18-105, to ti taky dá nějaké to důležité info (ta Canoňácká kombinace se hledala až se našla, no však uvidíš). A nejdřív někde vyzkoušej jak padne do ruky a jaký máš pocit, na koupi máš času dost.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2012

Vždy když tady čtu Váš posudek na Sony SAM 18-55 tak si vzpomenu na bývalé forum fotografování.cz kde když vyšly A 500/550/450 a později A55 nás bylo několik kteří jsme na nich tento objektiv vlastnili. A nepamatuji se, že by si na něj někdo stěžoval. Naopak, byl spíše vyzdvihován jako nadprůměrný seťák. A to tam mezi námi byli i dost nároční uživatelé jako např. Jirka Šefrna který nevlastnil na více aparátech pouze jeden. A i jeho názor byl pozitivní.

Nováček
    Registrace
    Sep 2012

přemýšlím o tom 5100 + 18-55 nebo 18-105 a ještě tu světelnou 35, prostě bude to víc peněz, ale s tou 55 nebo 105 byste mi mohli poradit, mám docela obavy, jestli budu schopen upravovat a rozpoznat, např aberaci, vinětaci, zkreslení.... Sakiny ty jsi měl na mysli nějaký kompakt?? I o tom jsem přemýšlel

Nováček
    Registrace
    Sep 2012

přemýšlím o tom 5100 + 18-55 nebo 18-105 a ještě tu světelnou 35, prostě bude to víc peněz, ale s tou 55 nebo 105 byste mi mohli poradit, mám docela obavy, jestli budu schopen upravovat a rozpoznat, např aberaci, vinětaci, zkreslení.... Sakiny ty jsi měl na mysli nějaký kompakt?? I o tom jsem přemýšlel

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

já si před pár týdny pořídil D5100 + 18-105mm za ca. 15.500Kč. Musím říct, že jsem naprosto spokojonen jak s fotoaparátem, tak i s volbou objektivu. Za sebe říkám, že 18-55 by byla taky fajn, ale asi by mě tolik neuspokojila a určitě bych rychle přemýšlel po nějakým teleobjektivu. Takhle s tou 105 si určitě nějaký čas naprosto vystačím, je mnohem univerzálnější. K tomu, jak se tu píše jsem si koupil i tu pevnou pětatřicítku a spokojenost také. Záleží ale na každém, co a jak plánuje fotit.
    Já si pořídil fotoaparát, protože mě focení baví, prostě focení a prohlížení výsledků. Jako začátečník jsem se do úprav fotek ještě nepustil, ale brzy plánuji. A to, že nevím, co znamená a jak poznám aberaci, vinětaci a zkreslení mě vůbec netrápí, k tomu taky časem dojdu a prostě se pořád ještě raduju z toho, co svou hračkou zachytím.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Citace Původně odesláno od Petr106 Zobrazit příspěvek
    mám docela obavy, jestli budu schopen upravovat a rozpoznat, např aberaci, vinětaci, zkreslení....
    Tohle vůbec neřeš, pro radost z focení a objevování nových možností je to naprosto nepodstatné. Pro tebe je důležité maximálně to, že co se týče vinětace a aberace je na tom 18-105 slušně, a že zrcadlovky Nikon (i D5100) mají efektivní korekci zkreslení přímo v sobě. Takže tohle je pro tebe jako pro uživatele "konzumenta" zatím vedlejší (označení "amatér" to opravdu nevystihuje).
    Myslel jsem na některé nižší CSC, neboli bezzrcadlovky, které dnes už mají stejně výkonný senzor jako zrcadlovky, a umožňují i stejné ovládání a nastavení. Přitom jsou menší (což může být někdy výhoda a někdy nevýhoda, podle toho co člověk potřebuje) a jejich obrazový výstup nijak nezaostává.
    Ve tvé cenové kategorii bych zmínil Nikon 1 J nebo V (velmi rychlý, ale zatím s hodně omezenou nabídkou objektivů), který je dnes se dvěma objektivy za 13 tisíc (1 J1) a dělá dost dobré fotky, potom Panasonic DMC-GF5, Samsung NX200 (se dvěma objektivy za 14, a je i v jiných zajímavých sadách), Sony NEX-F3, Panasonic DMC-GX1, nebo Sony NEX-5N. Každý z těch typů má své, je potřeba si je projít, každopádně dnes už to nutně nemusí být zrcadlovka pokud jde o vysoký výkon a kvalitu. Mrkni se na to ještě, a uvidíš. Hledáček je samozřejmě jiná, ale třeba na něho ještě nejsi nafixovaný.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Jirka X Zobrazit příspěvek
    Vždy když tady čtu Váš posudek na Sony SAM 18-55 tak si vzpomenu na bývalé forum fotografování.cz kde když vyšly A 500/550/450 a později A55 nás bylo několik kteří jsme na nich tento objektiv vlastnili. A nepamatuji se, že by si na něj někdo stěžoval. Naopak, byl spíše vyzdvihován jako nadprůměrný seťák. A to tam mezi námi byli i dost nároční uživatelé jako např. Jirka Šefrna který nevlastnil na více aparátech pouze jeden. A i jeho názor byl pozitivní.
    Problémem tohoto objektivu je větší rozdíl ve kvalitě jednotlivých kusů. Měl jsem na test jak vcelku povedené sklo, tak i několik kusů, které byly na hraně toho, co by už mohlo jít na reklamaci. Třeba tady (http://www.digimanie.cz/photo_doc-FD...900784FE7.html) je vidět výrazně lepší ostrost v levé polovině snímků než ve pravé a na tohle trpělo několik těchto objektivů. Možná mám jen "štěstí" na samé nepovedené kusy, ale na můj vkus těch dobrých bylo strašně málo (snad jen jeden).

Nováček
    Registrace
    Sep 2012

O Nikonu 1 jsem také přemýšlel, ale co jsem ted studoval mě zaujal Samsung NX200, tak asi opustím zrcadlovku a koupím něco vhodnějšího, co by mohla využívat i přítelkyně, které se rozbil foťák

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2012

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Problémem tohoto objektivu je větší rozdíl ve kvalitě jednotlivých kusů. Měl jsem na test jak vcelku povedené sklo, tak i několik kusů, které byly na hraně toho, co by už mohlo jít na reklamaci. Třeba tady (http://www.digimanie.cz/photo_doc-FD...900784FE7.html) je vidět výrazně lepší ostrost v levé polovině snímků než ve pravé a na tohle trpělo několik těchto objektivů. Možná mám jen "štěstí" na samé nepovedené kusy, ale na můj vkus těch dobrých bylo strašně málo (snad jen jeden).
    Tak to byla asi opravdu smůla. Skoro to vypadá, jako když Vám ke každému tělu půjčovali stejný objektiv. I např. tady kde mu průměrné hodnocení sráží mechanické provedení opticky vychází dost dobře :http://www.dyxum.com/lenses/Sony-AF-...M_lens521.html A skoro 80 uživatelů je už docela slušný vzorek.

Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 23-11-2014, 22:48
  2. Jakou zrcadlovku ?
    Od Ladys v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-10-2012, 13:51
  3. Jakou zrcadlovku Nikon nebo Canon??
    Od Kessy v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 12-08-2012, 06:28
  4. Digitální zrcadlovky: Jakou zrcadlovku z druhé ruky?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 05-06-2011, 20:05
  5. Jakou zrcadlovku?
    Od Jezevec v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 07-12-2009, 19:39