Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Software: Automatický přenos fotek

Neregistrovaný

Tazatel: jaspys

Znění dotazu: Zdravím, chtěl bych vás poprosit o dobrou radu :-) Potřeboval bych foťák a jim nafocené fotky hned automaticky synchronizovat/přesouvat do PC.
    Zkusil jsem Nikon s Androidem (a synchronizaci pomocí FTP klienta), ale potíž byla, že Wi-Fi se ne po každém zapnutí spustila a fotky tak zůstaly nepřeneseny.
    Potřeboval bych něco spolehlivého.
    Nemáte třeba zkušenost s Wi-FI SD kartami?
    Nebo jaký bezdrátový způsob přenosu fotek používáte?
    Díky za každou reakci :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od ;28833
    Bezdrát asi takový, že šupnu kartu z foťáku do čtečky a hotovo Jinak by na to měly být právě dobře použitelné ty Eye-Fi SD karty. http://www.eye.fi/

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

na Eye-Fi jsem zatím nijak velkou chválu neslyšel. Na obsah se musí přistupovat speciálním sofwarem nad jehož funkcí lidi dost bědují. Navíc se karty za provozu prý vcelku dooost zahřívají a rychlost je taky hodně bídná.
    Skusim dohledat recenze co jsem pročítal a postnout je sem.

Vyndavat pořád kartu z foťáku mě taky nebaví a pokaždé se v duchu pozastavím nad mechanickou odolností dvířek a slotu karty. Ale zatím je to rozhodně "nejpohodlnější" a vcelku určitě nejrychlejší.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od Begy_cz Zobrazit příspěvek
    mechanickou odolností dvířek a slotu karty
    Mechanickou odolnost dvířek nebudu řešit, ale mechanickou odolnost slotu bych viděl víceméně nezničitelnou. Už jsem pár podobných věcí rozebral a můžu říct, že kontakty co tam jsou se dají přirovnat odolností k vypinači od světla v bytě. Tisíce pohybů ročně a bez známek nějakého opotřebení. Nedávno jsem měnil vypinač od nejvíce používané místnosti (asi každý tuší jaké), který tu byl od stavby domu (přes 30 let) a určitě by minimálně dalších 30 let vydržel, kdybych nemaloval a zároveň pro design neměnil vypinače všechny. To se spíš vymačká tlačítko spouště, než pokazí slot na kartu A dvířka vydrží podle toho jak se k nim kdo bude chovat. Takže asi tak. Jinak na tu wifi kartu jsem taky neslyšel nějakou chválu. Hlavně je dle uživatelů strašně pomalá...

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Wi-Fi katu jsem testoval ( http://www.digimanie.cz/test-pametov...a-sdxc/5180-14 ), byla teda od Transcendu a na přenášení fotografií do počítače bych to určitě nepoužíval. Myslím, že klasická čtečka nebo USB kabel je dnes ještě pořád nejlepší řešení.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele nephilim
    Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Tazatel: jaspys

Znění dotazu: Zdravím, chtěl bych vás poprosit o dobrou radu :-) Potřeboval bych foťák a jim nafocené fotky hned automaticky synchronizovat/přesouvat do PC.
    Zkusil jsem Nikon s Androidem (a synchronizaci pomocí FTP klienta), ale potíž byla, že Wi-Fi se ne po každém zapnutí spustila a fotky tak zůstaly nepřeneseny.
    Potřeboval bych něco spolehlivého.
    Nemáte třeba zkušenost s Wi-FI SD kartami?
    Díky za každou reakci :-)
    Záleží na tom jaký model Nikonu máš. Pokud některý z těch soudobých, ke kterým lze připojit Wifi modul, pak si kvůli ceně pořiď nějaký neorigo a máš vystaráno. V opačném případě "bezdrátově" pomocí nohou. Další možností jak okamžitě zobrazit fotky v PC, je online spojení PC a foťáku kabelem (já používám DigiCam Control http://digicamcontrol.com/). Uvedený SW DigiCam Control funguje s poměrně velkým počtem Nikonů a Canonů (výčet je na stránkách). Je bezplatný a funguje naprosto spolehlivě. Dá se použít nejen k okamžitému zobrazení fotky, ale také jako dálkové ovládání foťáku, takže lze měnit mnoho parametrů a ovládat spoušť. Drobné upozornění. Tím, že přenos probíhá po USB kabelu, je dobré myslet na to, že toto spojení má limity délky kabelu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2010
    Fotografií
    50

Pokud můžeš, jdi spíše cestou USB jak píše nephilim. Moje zkušenost s mým Canonem a wifi modulem WFT-E5 funguje přenos, dá se použít na delší vzdálenost než USB ale přenos fotek je znatelně pomalejší.

Podobná témata

1. Software: Přenos videa do projektoru
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 15-06-2013, 22:48
  2. Software pro centrování fotek
    Od cernoch2 v sekci Software pro úpravy
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-08-2011, 18:30