Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony RX100 III - úžasný kompakt

MartinSur (9)|28.12.2014 13:06
Ano, to jsem měl na mysli, díky. čili jakmile nastavím HDR , tak hned automaticky fotí do hdr. vypada to že ano, píše to pak - zpracovávání snímku, to skládá hdr. dik
IvanGS (128)|28.12.2014 18:58
To bude ono. A měl bys najít dva stejné snímky, jeden normální a druhý složený. Když budeš mít v režimu prohlížení pod tlačítkem DISP nastaveny všechny informace o snímku, bude to tam uvedeno.
MartinSur (9)|28.12.2014 21:20
Je to tak jak říkáš. Já čekal, nějaký režim HDR nebo že to bude někde pod SCN.
Diky :thumb
IvanGS (128)|16.6.2015 09:09
RX100III považuji stále za úžasný foťák, požívám jako doplňkový a tam, kam nechci tahat zrcadlovku, např. kvůli velikosti. A paradoxně tedy fotím s RX100III častěji než polozrcátkem A77II, i když počet snímků je menší.
Ale kromě fotek mne poslední dobou zajímá i film (mám multikoptéru s kamerou a na zem Gopro) a rád bych RX100III využíval i k točení. Mohu se zeptat majitelů, kteří s tím mají zkušenost, v jakém formátu, rozlišení a kvalitě točíte? Videa stříhám a chci co nejlepší kvalitu pro koukání v TV, často točím věci v pohybu. Nejde mi nastavit formát XAVC S, vložená karta prý nepodporuje nahrávání v tomto formátu. Přitom mám MicroSD v adaptéru, 32 GB, class 10 UHS-1 nebo tak nějak, prostě se snažím kupovat ty nejlepší, co se tomu videoformátu na kartě nelíbí?
Takže jsem zatím točil v AVCHD, 5Oi 17M (FH), ale nějak mne to neuspokojilo (video je jen 25 FPS, jak to?), tak jsem nastavil 50i, 24M (FX), zatím jsem nezkoušel. Je tohle nastavení dostatečné, nebo něco získám formátem XAVC S s vhodnou pěměťovou kartou?
A můžete se podělit o vaše zkušenosti s dalším nastavením pro filmování s RX100III?
Díky.
Milan Šurkala (3381)|16.6.2015 09:33
[QUOTE=IvanGS;38300]RX100III považuji stále za úžasný foťák, požívám jako doplňkový a tam, kam nechci tahat zrcadlovku, např. kvůli velikosti. A paradoxně tedy fotím s RX100III častěji než polozrcátkem A77II, i když počet snímků je menší.
Ale kromě fotek mne poslední dobou zajímá i film (mám multikoptéru s kamerou a na zem Gopro) a rád bych RX100III využíval i k točení. Mohu se zeptat majitelů, kteří s tím mají zkušenost, v jakém formátu, rozlišení a kvalitě točíte? Videa stříhám a chci co nejlepší kvalitu pro koukání v TV, často točím věci v pohybu. Nejde mi nastavit formát XAVC S, vložená karta prý nepodporuje nahrávání v tomto formátu. Přitom mám MicroSD v adaptéru, 32 GB, class 10 UHS-1 nebo tak nějak, prostě se snažím kupovat ty nejlepší, co se tomu videoformátu na kartě nelíbí?
Takže jsem zatím točil v AVCHD, 5Oi 17M (FH), ale nějak mne to neuspokojilo (video je jen 25 FPS, jak to?), tak jsem nastavil 50i, 24M (FX), zatím jsem nezkoušel. Je tohle nastavení dostatečné, nebo něco získám formátem XAVC S s vhodnou pěměťovou kartou?
A můžete se podělit o vaše zkušenosti s dalším nastavením pro filmování s RX100III?
Díky.[/QUOTE]

Pro XAVC S potřebuješ SDXC kartu, tedy cokoli, co má více než 32 GB. Být tebou, tak tam nastavím 50p video (to umí i v AVCHD), nač používat 50i?
Sakini (1174)|16.6.2015 09:37
S XAVC S jsem byl od začátku spokojený, rozdíl v kvalitě oproti AVCHD není nějak radikální ale jde vidět. Je ale pravda že jsem k němu měl od začátku přístup, protože používám nejrychlejší SDXC karty, a Sony má ten vykutálený limit, pod který XAVC S nepovolí (i když by to třeba i stačilo s ne tak rychlou kartou, ovšem datový tok je prostě dvakrát větší než u AVCHD). Pro další zpracování je XAVC S lepší, víc se s ním dá dělat, na klip jen tak ten rozdíl není radikální a AVCHD na maximum se tomu hodně přiblíží. Jinak kompletní manuální ovládání je pro natáčení dobře použitelné, a dá se s tím dobře pracovat. Musíš si rozhodnout jestli ti ten kodek stojí za koupení nové, ne zrovna levné karty.
IvanGS (128)|16.6.2015 15:49
Milan - děkuji. 50i jsem měl nastaveno z důvodu mé slepoty, prostě jsem nastavil horní variantu (24 MB), pod ní je 50i (17 MB) a na třetí 50p (28 MB) jsem ani nekouknul. Zkusím to.
Sakini - nejrychlejší karta není problém, mám ji v GoPro, asi vyzkouším a pokud by byl rozdíl mezi AVCHD znatelný, dokoupím. Díky.

Jak jsem psal, k focení jsme s přítelkyní přidali filmování, učíme se, používám multikoptéru DJI Phantom 2 Vision+, jako druhou kameru GoPro 4 Hero Black (popř. s tyčkou a stabilizátorem) a chtěl bych to doplnit další kamerou-foťákem s možností zoomu. Po ruce je vždy RX100III a zkusím to i se Sony A77II, zatím jsem ale s RX100III nebyl moc spokojen, zkusím co jste mi poradili, bude to určitě lepší.
Pokud máte zájem, mrkněte na můj Youtube kanál, je to o učení, používáme zatím jednoduchý střihový program a přicházíme na jeho možnosti, spíš se zaměřujeme na kreativní část, učíme se vidět, komponovat, ozvučovat, časem to bude lepší. Pár záběrů a fotek je i z RX100III: https://www.youtube.com/channel/UCSJCXdTC5xOVmCytLitdb0g/videos
Milan Šurkala (3381)|16.6.2015 15:58
[QUOTE=IvanGS;38304]Milan - děkuji. 50i jsem měl nastaveno z důvodu mé slepoty, prostě jsem nastavil horní variantu (24 MB), pod ní je 50i (17 MB) a na třetí 50p (28 MB) jsem ani nekouknul. Zkusím to.
Sakini - nejrychlejší karta není problém, mám ji v GoPro, asi vyzkouším a pokud by byl rozdíl mezi AVCHD znatelný, dokoupím. Díky.[/QUOTE]

No, mají tom bordel, to je pravda. Taky bych nejlepší režim čekal nahoře a ne uprostřed. Pozor na ty karty, nejde o to mít nejychlejší kartu, ale mít SDXC kartu (48 GB a více). A ta může být (s trochou nadsázky) pomalá jak chce. Důležité je, aby to byla SDXC karta, tedy taková, která má vyšší kapacitu než 32 GB.
IvanGS (128)|16.6.2015 16:04
Milan - pardon, napsal jsem nejrychlejší, ale v GoPro mám výbornou 64 GB, tu jsem myslel.
Milan Šurkala (3381)|16.6.2015 16:46
[QUOTE=IvanGS;38306]Milan - pardon, napsal jsem nejrychlejší, ale v GoPro mám výbornou 64 GB, tu jsem myslel.[/QUOTE]

Jj :-) Tak to by ti s ní už mělo fungovat. Budeš tam mít potom i ta 100p HD videa.
IvanGS (128)|16.6.2015 20:26
Tak jsem zatím vyzkoušel AVCHD 50p a oproti 50i je to rozdíl. Zkoušel jsem zkušební záběry ze stativu s třícestnou hlavou, RX100III příjemné zlepšení. Zkoušel jsem i Sony A77II s objektivem Sony 18-135 a ten přeostřoval pomaleji a obraz je takový měkčí, rozdíl 50i a 50p je podobný jako u RX.
Zítra zkusím ještě tu druhou kartu a nejlepší formát.