Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: Výměnné objektivy: Jaký macro objektiv pro 600D?

Neregistrovaný

Tazatel: HanysM

Znění dotazu: Zdravím,
    chtěl bych se zeptat, jaký objektiv koupit pro Canon EOS 600D na Macro? Může být i bazarový - limit kolem 6 - 7 tisíc. Dá se vůbec něco takového sehnat? Děkuji.

Fotovýbava, které se dotaz týká: Canon EOS 600D
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Neregistrovaný

Takže ohnisko bude po crop-factoru 144mm? A ještě otázka, šlo by s něčím takovým fotit streetphoto?

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Za tu cenu bych koupil klasické slušné pevné sklo (Sehnal jsem 100mm f/2 za něco málo přes 6000Kč) a nasadil kroužky. Není to to samé co makroobjektiv, ale za ty peníze bych řekl, že to není horší, navíc je univerzální.

Neregistrovaný

Kolik stojí ty kroužky a co vlastně udělají? Jen zvětší ohnisko?

Neregistrovaný

Asi budu kupovat tu možnost bez mezikroužků. Jak na to koukám jsou to další dva tisíce navíc.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2014
    Fotografií
    5

Co chces s tym makrom fotit ?
    Lebo mozno na zaciatok by stacil nejaky manualny helios s medzikruzkami. Mas to za par eur na zaciatok. Ale ako myslis.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

Citace Původně odesláno od crashpc Zobrazit příspěvek
    Za tu cenu bych koupil klasické slušné pevné sklo (Sehnal jsem 100mm f/2 za něco málo přes 6000Kč) a nasadil kroužky. Není to to samé co makroobjektiv, ale za ty peníze bych řekl, že to není horší, navíc je univerzální.
    netuším co je na tom univerzálního.
    S kroužkama se radikálně změní rozsah ostření. U prvného skla klidně tipnu (v závislosti na kroužku) 10cm-1m v jakékoli jiné vzdálenosti prostě nezaostříš. Proto mám radši zoom kdy např s mým Tamronem 70-300VC můžu ostřit v rozsahu cca 5cm-20m. Kdy zoomem "předostřím" a pak s pomocí AF doostřím
    Upřímě než dát 6000 za sklo a onanii s kroužkama - rozhodně je lepší řešení onen Tamron90macro

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Univerzální to je v tom, že to je ostré světelné a rychlé sklo, a když se nasaděj kroužky, zvládne to i nějaké to makro. nebál bych se použít za 2000 ani 50mm f/1,8. Že to nezaostří na nekonečno je pro makro docela bezpředmětné. A když se sundají kroužky, je to světelnější a menší.
    Ale každému co jeho jest. Já radši za tuhle cenu používám kroužky. Rád bych lepší makro, ale to není za 7000....

Neregistrovaný

Dobře, koupím ten 90mm, tedy, pokud ho stihnu koupit, nevím kdy budu mít těch šest tisíc u sebe. Každopádně, mám k dispozici Objektiv Canon EF-S 18-200mm f/3,5-5,6 IS a 50 mm /f1,8 (nejsou moje, akorát je mám k dispozici). Bude s tím 90mm lepší výsledek?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Noo, nevim co vsechno s tim chces fotit, ale pokud ma ten macro objektiv normalni rozsah ostreni (nemam zkusenosti), tak bych bral radeji toho tamrona. Ono mezikrouzky muzou byt sice levne reseni, kdyz se jde macro fotit jednou za cas a makroobjektiv neni pro system k dispozici (treba e-mount sony) nebo se nevyplati kupovat. Pokud se tomu ale chces venovat, prestane te bavit ty krouzky porad menit kdyz narazis na problem s, vetsinou velmi malym, rozsahem ostricich vzdalenosti. Na doma kdyz mas cas jsou krouzky vyborne. Pokud ale budes behat po venku a chtit fotit kdejakou haved, tak mi krouzky neprisli moc pohotove. Jasne, s tema elektronickyma funguje i automaticke ostreni nebo prenos clony, ale velice rychle prijdes o vyhody dobre svetelnosti coz treba v lese neni nic moc a pujdes rychle nahoru s citlivosti. Hlavne se ale ke kazdemu broukovi neda priblizit treba na 5cm a naopak pri nasazenem treba nejmensim krouzku uz nebudes mit takove zvetseni ikdyz budes moct ostrit z vetsi dalky. To jen tak na zamysleni. Nevim jestli to tady nekdo zminil, ale ty mezikrouzky ti nezvetsuji hohnisko, ale zmensuji minimalni ostrici vdalenost a pri danem ohnisku se tim zvetsuje zvetseni (to vypada ale divne ) objektivu.

Neregistrovaný

Řeknu vám to takhle, fotím pro radost, zatím. Chtěl bych se věnovat spíše DSLR videu, ale to je budoucnost... Proto fotím jen pro radost a učím se pracovat se světlem apod. A strašně se mi makrofotky líbí, proto do toho investuji. Proto si taky nekoupím objektiv za 25 tisíc.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

No vetsina lidi foti pro radost, at uz se tim zivi nebo ne porad si ale neodpovedel co s tim planujes fotit?

Neregistrovaný

Sorry Chtěl bych květiny, hmyz, a vše podobné tomudle

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

kultus: makro sklo v principu funguje stejně jako makro kroužky. Není na tom technicky jiného nic. Na f/2,8 si také nezafotíš, protože hloubka ostrosti bude nesmyslná, a světla bude taky málo.
    Opravdový technický rozdíl je ten, že makro skla mají ploché "pole ostrosti". Klasické objektivy mívají pole ostrosti kulové. To znamená, že objekty na kraji snímku se dostanou mimo zaostřovací bod, pokud jsou na stejné ose, kolmé 90° k ose objektu proti fotoaparátu. U normálních skel je potřeba, aby byl focený objekt v rohu o kousek blíže, aby se mu dostalo stejného zaostření. Tento neduh je u makro fotografií extrémně důležitý, protože tam jde o milimetry, nebo i méně. Makro skla mají tohle interně vyřešené, a proto se na makro hodí více. Také samozřejmě ostřící vzdálenost lze měnit velmi jednoduše, zatímco kroužky je potřeba měnit podle potřeby. Rozhodně nechci nikoho od makro skla odrazovat, je to lepší řešní, ale pokud na něj nemám 7000Kč, tak radši kroužky, a tyhle peníze investovat do světel, které jsou pro makro mnohem důležitější než celý objektiv....

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Výměnné objektivy: Poraďte objektiv
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 03-05-2014, 05:20
  2. Výměnné objektivy: Aký objektív mám vybrať?
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 11-04-2014, 13:17
  3. Výměnné objektivy: Makro objektiv- Nikon D3000
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 29-01-2014, 00:13
  4. Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 18-12-2013, 08:40
  5. Výměnné objektivy: Nikon d5100 aky objektiv
    Reakcí: 1