Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Foťák s GPS, Wifi a solidním optickým zoomem

Bukovec (132)|13.10.2015 06:11
Na megapixelu... ale jinde ... https://www.fotolab.cz/eshop/fotoaparaty/nikon-d5100-telo.html

PS: fotolab je také dosti kvalitní obchod... sám jsem si tam koupil foťák a recenze mají také dobré.
kultus (1295)|13.10.2015 13:24
Jo hlavne si to zbozi z fotolabu poradne prohlidni, ja jsem zase tak moc spokojeny nebyl a to 2x!
Bukovec (132)|13.10.2015 17:48
No jo no, každý nemá hold štěstí, můj nikon byl v pohodě, je ale pravda, že po roce šel na reklamaci, to ale není prodejcem. Já to myslím hlavně tk, že za ten rozdíl v ceně, neklesnete v kvalitě o nijak propastnou hodnotu.
Milan Šurkala (3381)|13.10.2015 17:57
[QUOTE=kultus;39332]To s tim smartphonem je dobra vec, pri nedavnem vystupu na sopku jsem mel spustene nahravani cele trasy, pri vypnutem displeji to nic nezere. Urcite pak existuje program, ktery by dokazal v case porizeni fotky vytahnout z GPX souboru trasy ve stejny cas GPS souradnice a vlozit je do exifu...to by byla bomba. Doufam ze to nezni moc scifi. Na druhou stranu pokud mam jen par fotek muzu si je tam doplnit i sam, GPX ctecek je po netu hafo...[/QUOTE]

Tohle nezní vůbec sci-fi, protože právě takhle nějak to zadávání GPS souřadnic pomocí smartphonu funguje. Spojíš mobil s foťákem, spustíš appku od výrobce fotoaparátu na mobilu, zesynchronizuješ časy mezi fotoaparátem a mobilem a hotovo, Wi-Fi můžeš vypnout. Mobil loguje GPS souřadnici např. každých 5 sekund. Až přijdeš domů, ukončíš logování, spojíš obě zařízení přes Wi-Fi a necháš toutéž appkou zapsat souřadnice do všech fotek. Kvalitu GPS souřadnic tak můžeš snadno ovlivnit kvalitou mobilu a nejsi limitován kvalitou GPS ve fotoaparátu, kterou nevyměníš.
kultus (1295)|13.10.2015 19:12
Jasne, presne takhle funguje spojeni na panasonicu (kde to znam). Dodatecne se pak doma spoji a fotkam se doplni GPS souradnice ze smartphonu. Ja ale na logovani trasy pouzivam locus a prave bych chtel dodatecne doplnit do fotek z fotaku souradnice z tehle trasy (gpx soubor). Proste vynechat fotak a udelat to cele na PC. Prohlizece gpx souboru existuji...musim se poohlednout po necem na tohle...

Edit: nemam overene, ale snad by to mel umet zoner...
Cejpatka (220)|13.10.2015 23:06
Přesně na tohle používám http://www.geosetter.de/en/
Trasa v mobilu do gpx souboru a pak v klidu v PC zápis do fotek (vč. RAW).