Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic FZ1000 - trhaný zoom při natáčení videa, odolnost proti povětrnosti - konkrétní dotazy

romana51 (311)|16.12.2015 18:16
Souhlasím s "kultusem", mám FZ1000 přes rok a nikdy jsem žádný problém neměl. A to dost často točím na hrázích rybníků, kde to fouká tak, že mám někdy strach že mi vítr
povalí kameru i se stativem. A z okolních polí se také práší. Na objektivu mám stabilně UV filtr právě proti prachu a příp. vlhku (mlha) abych při čištění nepoškodil čočku.
Nevím na jakého "borce" zdendaji narazil, ale raději se nebudu vyjadřovat, nemám pro něho slušné slovo. Když neumí zacházet s fototechnikou, ať si pořídí cameru obscuru.
kultus (1295)|16.12.2015 18:17
Jde mi o to jestli je rozdil tak markantni,ze vyvazi tak vysoky datovy tok...nejvic to snad bude videt v nejakych akcnejsich scenach...nevim no pockam na ukazky. Zatim dik.
Bukovec (132)|16.12.2015 21:27
[QUOTE=kultus;40199]Jen bych doplnil, ze narocny fotograf je narocny ve svem vlastnim rebricku, kde ma jasne dane hodnoty a priority. Takze ikdyz se muzu pokladat za narocneho uzivatele, nejaky fotograf co ma FF se sklama za desitky tisic se na to bude divat uplne jinak. A stejne to bude i u videa...

Samozrejme, ze je FZ1000 nejen excelentni fotak ale i kamera ;) , ale taky ma mouchy jako kazda "hracka" nejen dnesni doby. Taky je logicke, ze si clovek s primarnim cilem tocit ozvucena videa poridi ext.mikrofon odpovidajici jeho narokum, at je tam sum z fotaku slyset nebo ne. Co se neda vyresit je prilis rychly minimalni zoom na cem tento vyber proste ztroskotal jestli to uzivatel pozaduje. Omylani chyb jednoho zarizeni, ktere je stejne z vyberu ven porad dokola je stejne samoucelne a hloupe jako se zamerit na tu tvou doporucovanou kameru co neni jiste taky dokonala...[/QUOTE]

No vyřešit se to dá... NEZOOMOVAT :D
kultus (1295)|16.12.2015 22:24
A proc ne, videl jsem z FZ1000 i jinych fotaku skvele videa sestrihane z klipu na jedno ohnisko. Navic dneska neni problem z tak kvalitniho 4K videa zazoomovat i digitalne (s mirou) a na TV to clovek ani nepozna. No a vyhoda je, ze si ten zoom clovek udela doma az to ma pred sebou a videl to tolirat, ze vi co s tim, v terenu je to horsi. Samozrejme na vsechno se to pouzit neda, takze zase zalezi co od toho kdo ceka. To uz se ale zase resi veci bez cloveka co to poptava a nevi co chce :D
zdendaji (26)|17.12.2015 18:03
Zřejmě tedy půjdu do fz1000, s rode mikrofonem. Poraďte mi ještě dobrý ochranný filtr, který nebude mít vliv na kvalitu výstupu. A jak je to s ND filtrem. Dodnes jsem ho nepoužíval, kromě rx10, kde se zapínal automaticky. Používáte jej v praxi nebo ne ?

Díky.
romana51 (311)|17.12.2015 18:27
No přece UV filtr. To už věděl i Adam, když žil v ráji se svou madam !!! :D Já ho sundávám jen když našroubovávám polarizák. ND jsem nikdy nepoužíval.
joeh (3352)|17.12.2015 18:38
MONYS - nejak ma napadlo - ty si predsa mal FZ1000, nechceš sa vyjadriť, ako si bol spokojný v režime videa, trebars v porovnaní s GH4 ?
zdendaji (26)|17.12.2015 20:03
Myslel jsem značku a typ, konkrétní vyzkoušený výrobek.
MONYS (152)|17.12.2015 20:26
Ano už to zde řekl romana 51, bezva video i fotky. GH4 úplně stejné je spíše situován na video má více fičur různá nastavení vč.4K NTSC 30P/FHD60P,nyní i nový FW V-LOG pro grading, zpomalení záběrů.4K QHD3860*2160+ UHD režim Cinema 4096*2160/24p +možnost měnit objektivy.Ještě jsem nezmínil možnost ostření během filmování kromě ostř. kroužku lze ostřit i dotykem na display na konkrétní objekt.
zdendaji (26)|17.12.2015 20:35
Abych se přiznal, ani nevím co znamenají následující termíny:
FW V-LOG pro grading, ... 4K QHD3860*2160+ UHD režim Cinema 4096*2160/24p

Jsem jen takový uživatel, který chce co nejlepší kvalitu s co nejmenším množstvím úprav. Nejlépe s žádnými, což se ale nedaří.
romana51 (311)|17.12.2015 20:45
zdendaji, pokud ses ptal na filtry, k FZ1000 mám Filter Kit od Camlink - je to UV + polarizák. Bylo to v nějaké výprodeji z výstavy, už si nepamatuji prodejce. Bylo to hned co jsem kameru pořídil, nevěděl jsem jestli jí nevrátím a tak jsem chtěl mít chráněný objektiv. UV jsem už nesundal. :D
Jinak z dřívějška jsem měl dobrou zkušenost s filtry Kenko. :thumb
joeh (3352)|17.12.2015 22:07
[QUOTE=MONYS;40352] bezva video i fotky. GH4 úplně stejné [/QUOTE]

- Hm. To je zvláštne.
zdendaji (26)|18.12.2015 18:06
Dnes jsem vyzkoušel pro jistotu ještě gh4 s 14-140 a abych pravdu řekl, tak ve skutečnosti dělá lepší video než fz1000. Youtube to docela kazí.
Díval jsem se na net a dá se sehnat i s objektivem za 44 tisíc. Takže ho budu do pondělí ještě zvažovat.
joeh (3352)|18.12.2015 19:21
zdendaji - priorita je foto, alebo video ?
zdendaji (26)|18.12.2015 23:19
Chtěl bych fotit i natáčet. Doposud byla priorita focení, protože kvalita videa byla nic moc. Když bude dobrý přístroj, tak bych řekl že budu stejně natáčet jako fotit.
Popravdě řeknu, že fotografie z rx10 mi ze začátku nepřipadaly moc kvalitní, než jsem si zvykl a video mne také nenadchlo. Ale před rokem nebyly peníze na lepší stroj a tak nebyla jiná možnost. Úpravy fotografií dělám jen vyjímečně, protože to není moje primárí hobby. Video jsem pouze skládal pomocí šest let sterého pinacle. Bez nějakých větších úprav. Proto hledám stroj, ze kterého bude dobrý výstup pokud možno bez následných úprav. To samé s videem. Ale neříkám, že to tak bude i nadále. Občas bych si nějakou fotografii rád nechal vytisknout, což jsem doposud nedělal. Vše jsem prohlížel na monitoru.
Uměleckým, fotografováním jsem se nezabýval. Dá se říci, že se jednalo pouze o fotografování zážitků během cestování a různých projížděk, fotografování krajiny a různých detailů. Nikdy jsem nepoužíval externí blesk, protože byl moc objemný a málo výkoný. Raději jsem fotil ze stativu, když to šlo.
zdendaji (26)|20.12.2015 22:26
Tak schází ještě vybrat mikrofon ke gh4. Četl jsem zmínku o šumění jiných mikrofonu než jsou od panasonicu. Nevíte kde bych se dočetl více ?

Díky.
joeh (3352)|23.12.2015 00:04
Panasonic FZ1000 má ďalší problém - nedokáže udržať zaostrený, pomalý objekt . Kovbojka začína od 1min. 15sec.
MONYS (152)|23.12.2015 12:42
Joeh já bych z toho nedělal kovbojku, žádnej přístroj at stojí 20 nebo 100k není ideální, vždy bude mít nějaký mouchy.
joeh (3352)|23.12.2015 13:10
MONYS - majiteľ prístroja FZ1000 - kultus, napísal : " Kdybych si zakladal prave na videu, jeste dnes dopoledne bych ho vracel... "
romana51 (311)|23.12.2015 18:27
MONYS - klídek, to je jako "jedna paní povídala". To tady také jeden super odborník napísal, že už videokamery jsou přežitek, stačí chytré mobily. :D
A je jasné, že joeh má tu nejdokonalejší kameru, ostatní mají samé "problémy".
Ještě k té ukázce od joeh. Záleží na tom, jaké ostření měl dotyčný nastavené. Ono AF je možno nastavit na neustálé automatické zaostřování během záznamu, nebo také,
že bude udržováno nastavení při zahájení záznamu. Ona FZ1000 má celou škálu možností způsobů zaostřování, je někdy problém si vybrat. Chce to zkoušet.
Mně se přeostřování ještě nestalo, ani když jsem měl kameru na stativu při oslávce a tam se pohybovali lidé pomalu, rychle a nebo vůbec. :p
Spíše mi vadilo to, že jeden záběr může být max. 29min 59sek a další se musí spustit manuálně (ještě že to jde přes mobil nebo tablet).
Není tedy limitem objem karty nebo baterie jako u předchozí videokamery.
kultus (1295)|24.12.2015 14:02
Joeh uz hlavne dokazal, ze neni mistr fotografie/videa, ale mistr vytrhavani z kontextu a velmistr reklamnich kecu a to nejsou zadne lichotky. Abych to tedy uvedl na pravou miru, FZ1K bych vracel kvuli hluku z vnitrnosti zarizeni a ne spatnemu AF. Na druhou stranu pokud bych to s tocenim myslel vazne koupim ext.mikrak a mam vyreseny jak hluk z fotaku tak kvalitnejsi vstup. audia. Ten to sem dal z trucu, protoze mu to nevyslo v jinem vlakne, kde si nekdo nekoupil co zrovna on tlacil :D tak je nervozni a z breku a zarlivosti musi vracet kampani proti FZ1000, kterou zacal a nedokoncil (viz. predesle prispevky). To musi mit smutny zivot, kdyz jen lita po YT a hleda kazdy nedostatek co je na jedno zarizeni... :D

K tomu AF, takhle se chova pri spatnem nastaveni vuci dane scene. U mne treba kdyz jsem mel nastaveny stredovy ctverec a pri panningu jsem se s nim dostal na rozhrani more a oblohy (prakticky nekonecno) a zacal hledat na co by se chytl, ale nic tam nebylo. Zakladni chyba a moje nikoliv fotaku, tam mel byt AF zafixovany protoze se jednalo o panning krajiny kde by nemel proc preostrovat. V ukazce mi prijde, ze zacal huntovat jak se dostal stredem mezi kontejnery ve stinu, kde se IMHO taky moc nemel ceho chytnout pokud byt ctverec moc maly. U mne je AF taky spolehlivy akorat joeh nechape, ze se s tim musi i trochu umet. Osvedcil se mi i zpusob kdy necham CAF a pokud neni treba preostrovat (napr. dite se zastavi a kouka) podrzenim spouste AF docasne zafixuji a tak se daji zvladnout i sceny kde by se dostalo neco mezi kameru a snimany objekt (treba ve sportu).

romana51: to omezeni se mi zda, ze obesli zaznamem na ext.zarizeni, ale nevim jak moc se o to nezajimam. Bylo to na dpreview.com pokud te to zajima.
MONYS (152)|24.12.2015 21:22
Zdravím Vážení zde na foru, přeji Vám všem hezké prožití Vánočích svátků a hodně krásných záběrů a hodně zdraví v Nové roce.
zdendaji (26)|26.12.2015 20:22
Také popřeji pěkné svátky a kvalitní nový rok.