reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Téma: Digitální zrcadlovky: Focení šperků - jaky foťák

12.7.2017 08:52
Neregistrovaný Tazatel: katynais

Znění dotazu: Dobry den, vyrábím šperky a budu rozjizdet eshop, takze potrebuji kvalitni fotky, muj telefon na to nestaci. Ale vubec se ve fotacich nevyznam, prosim o radu jaky by se nejlepe hodil na foceni predmetu a pripadne jake nastaveni
12.7.2017 09:20
HanseDobrý den, pro focení na eshop by měla stačit základní zrcadlovka (klidně i bazarová), případně bezzrcátko s makro objektivem (předpokládám, že mezi šperky budou i menší kusy?)
Jinak pokud to má nějak vypadat, tak mimo foťáku bude potřeba základní studiové vybavení - stativ, světla, aj... zas není potřeba něco super drahého nebo výkoného

Jinak doporučuju přečíst tento článek, ten by měl přiblížit některé problémy při focení produktů:
http://fotoroman.cz/tech2/studio4.htm
13.7.2017 10:44
Milan ŠurkalaMnohem důležitější než fotoaparát je všechno to vybavení kolem (světla, světelný stan, pozadí,...). Pak na to bude stačit možná i ten telefon. Obecně, pokud to fotíte na bílém pozadí, bude potřeba výrazná korekce expozice do plusu, aby to nebylo šedé, ale bílé. Radil bych Vám tedy si nejprve nastudovat problematiku produktové fotografie, i se zrcadlovkou za 100 tisíc mohou být fotografie stejně tak špatné jako dnes, pokud nebudete vědět, jak se ty produktové fotografie vlastně fotí.
15.7.2017 11:35
Begy_czproduktovky tak trochu fotím u nějaký rok.
Rozhodně je základ světlo (osobně používám třeba 1x1m LED panely - mají krásně rovnoměrné osvětlení).
Obvykle většinu věcí fotím ve stanu, kde mám přes celé dno bílý tvrdý papír. Na něm jsou na levé a pravé straně cca 10x10cm po celé délce polystyrenové špalky, na kterých je položené opět přes celou plochu dna sklo. Tím dostanu světlo i pod předmět - čili mě to nedělá stíny a ořez je pak opravdu jednoduchý. Pokud chci stíny - tak na to sklo položím opět třeba papír.

Jinak k foťáku - asi jediná a základní podmínka je, aby měl plně manuální režim!
- u focení drobných předmětů pak live view a ruční ostření.
U produktovky je potřeba mít plně pod kontrolou expozici. Aby každá fotka nebyla s jinou clonou nebo časem (ISO je vždy napevno nastaveno na nejnižší hodnotě) a ve výsledku tedy nebyla jinak "světlá". Když budš chtít jednu fotku předmětu ještě budiž, ale pokud budeš potřebovat třeba 5-6 fotek z různých úhlů - už se bez manuálního režimu neobejdeš.

Pokud bys plánoval do budoucna 3D fotky, taky můžu něčím přispět.
třeba jeden z mých prvních pokusů: https://www.gme.cz/nabijeci-svitilna-westinghouse-wf1505