Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 65

Téma: Který ultrazoom koupit?

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Dobrý den budu kupovat dig. fotoaparát ale stále se nemohu rozhodnout ​/jsem pouze mírně pokročilý uživatel​/fotím vše v různých světelných podmínkách a často na větší vzdálenosti. Který z těchto modelů by byl asi nejvhodnější :Olympus 590​, Panasonic FZ28​, Sony H50​, Kodak Z980, Casio FH20. Děkuji za radu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Ber Panasonic FZ28, pak už je to celkem jedno, mezi ty lepší bych řadil asi ještě Sony H50. Spíše bych si počkal na první testy Panasonicu FZ38 :-)

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    114

Jednoznacne FZ28. Sam som jeho spokojnym majitelom. Ak by som sa mal ja teraz rozhodovat co kupit, pockal by som si na FZ38

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

I já jsem spokojeným uživatelem FZ28ky.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Ze jmenovaného výběru určitě FZ28, ale velmi doporučuji si počkat na FZ38 a také na Canon SX20, ten vypadá na velmi dobrou mašinku. (SX10 doplněná o RAW a HD 720p video se vším všady = kamera + foťák v jednom balení)

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Krutas57 Zobrazit příspěvek
    Ze jmenovaného výběru určitě FZ28, ale velmi doporučuji si počkat na FZ38 a také na Canon SX20, ten vypadá na velmi dobrou mašinku. (SX10 doplněná o RAW a HD 720p video se vším všady = kamera + foťák v jednom balení)
    SX20 IS má podle všeho stále stejný objektiv, takže zas kupa aberace, špatná světelnost, příšerná ostrost v rozích na širokém ohnisku. Velkou výhodou SX10 IS byla vynikající kvalita obrazu (tedy jen nízký šum) při vyšších ISO, no s větším rozlišením na stejném čipu to asi půjde k horšímu. Takže jedinou výhodou SX20 IS bude to video, protože RAW nemá. Aspoň v oficiálních materiálech o RAWu není ani zmínka. Přijde mi, že SX10/1 IS byly docela krokem zpátky a SX20 IS to nijak nevylepšuje :-( Kvalita obrazu bude spíše horší.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    SX20 IS má podle všeho stále stejný objektiv, takže zas kupa aberace, špatná světelnost, příšerná ostrost v rozích na širokém ohnisku. Velkou výhodou SX10 IS byla vynikající kvalita obrazu (tedy jen nízký šum) při vyšších ISO, no s větším rozlišením na stejném čipu to asi půjde k horšímu. Takže jedinou výhodou SX20 IS bude to video, protože RAW nemá. Aspoň v oficiálních materiálech o RAWu není ani zmínka. Přijde mi, že SX10/1 IS byly docela krokem zpátky a SX20 IS to nijak nevylepšuje :-( Kvalita obrazu bude spíše horší.
    Pravda, RAW mít nebude, už ta informace zmizela i z dpreview. (ale od toho je tady CHDK ) To ovšem moc nechápu, vypadalo to, že SX20 má zase sloučit SX1 a SX10...

Jinak mám pocit, že SX1 se asi vyrábí ve dvou verzích - jedna s příšerně aberujícím a nekvalitním objektivem (půlka recenzí včetně vaší) a druhá s kvalitním objektivem s minimální aberací (druhá půlka recenzí a můj kus). Možná to nějak vylepšuje firmware 2.0.0.0... Každopádně s SX1 fotím i "profesionálně" a výsledky jsou velmi kvalitní (pravda fotím natvrdo na ISO 80 :-) ), na optiku si stěžovat určitě nemůžu, dokonce mi příde, že A650 aberoval víc. SX1 rozhodně méně šumí (hlavně barevně), než A650. A světelnost se částečně nažene perfektním stabilizátorem.

A pokud vyjdu z nepodložené (někde jsem to četl, ale už nvím kde) informace, že CCD má efektivní plochu 50% CMOS jen 30%, tak SX1 oproti SX10 má 40% ztrátu, zatímco SX20 jen 20% a ještě k tomu vylepšený procesor, takže myslím že konkurenci rozmetá stejně jako SX10. Určitě se těším na test.

Jinak pro mě naopak SX1 představuje krok napřed svoji extrémní univerzálností. Chci fotit? Mám slušný ultrazoom. Chci mít věci v pohybu? Jedno tlačítko a mám kvalitní kameru. Na přednášce použiju SX1 jako dikatafon. K tomu ještě solidní "makro" a 4fps... Co sem A650 vyměnil za SX1, tak jsem se naučil velmi dynamicky reagovat na scénu a výsledky se skutečně zlepšily. Samozřejmě je to o osobních preferencích, ale já bych si jiný ultrazoom nekoupil, protože žádný nenabízí (ani zdaleka) to, co SX1.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Njn, je možné, že aberaci fotoaparát začal s novějším firmwarem odstraňovat softwarově (ostatně to v jisté míře dělá i jinak výborný Panasonic FZ28). SX20 IS jsem ani moc nechtěl testovat, protože mi nepřijde, že by přinášel něco navíc a je zde mnoho jiných zajímavějších fotoaparátů, takže uvidíme. Jinak rozhodně nesouhlasím s tím, že SX10 (nebo SX1) rozmetala konkurenci, to ani zdaleka :-) Světelnost se sice částečně dá nahradit stabilizátorem, ale při focení pohybu prostě nepomůže ani stabilizace, která by dokázala přidat 1000EV. V tomhle má FZ28/FZ38 podstatnou výhodu. Přiznávám však, že Canon sbírá cenné dobré body např. za výklopný displej (i když obraz nic moc) a sáňky na blesk. Naopak já bych si z vlastních zkušeností nikdy nekoupil SX1/SX10 IS (kdyby tak, tak od Canonu SX110 IS/SX120IS). V této třídě bych bral FZ28/FZ38, nebo možná ještě Nikon P90, ten se ale musí trochu vytunit, aby rozumně fotil (nastavit expozici -0,7 EV :-)).

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Pravidelně se dívám na fórum a dík všem, za Vaše zkušenosti a rady. Přiznám se, že zatím u mě vede FZ28 ale jak jsem zjistil, že FZ38 bude už koncem měsíce, tak ještě počkám jek dopadne ten. Hodně jsem četl ty názory na canon sx10, sx1, kde se to fakt láme 50na 50 spokojenost a naopak. Já jsem canon nedal do výběru záměrně byl by to už můj 4 a rád bych změnu. Měl jsem sice pouze obyč. kompakty jako canon A560 a podobně. I u těchto obyč si na kvalitu fotek neztěžuji nejsem profík i když párkrát to za moc nestálo. Ale asi jsem měl smůlu na špatné kousky protože už během záruky jsem u dvou běhal opakovaně po servisech až ten třetí se držel dokud se nepodíval na dno koupaliště. V každém případě ještě jednou dík za rady a pomoc. Mějte se.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Njn, je možné, že aberaci fotoaparát začal s novějším firmwarem odstraňovat softwarově (ostatně to v jisté míře dělá i jinak výborný Panasonic FZ28). SX20 IS jsem ani moc nechtěl testovat, protože mi nepřijde, že by přinášel něco navíc a je zde mnoho jiných zajímavějších fotoaparátů, takže uvidíme. Jinak rozhodně nesouhlasím s tím, že SX10 (nebo SX1) rozmetala konkurenci, to ani zdaleka :-) Světelnost se sice částečně dá nahradit stabilizátorem, ale při focení pohybu prostě nepomůže ani stabilizace, která by dokázala přidat 1000EV. V tomhle má FZ28/FZ38 podstatnou výhodu. Přiznávám však, že Canon sbírá cenné dobré body např. za výklopný displej (i když obraz nic moc) a sáňky na blesk. Naopak já bych si z vlastních zkušeností nikdy nekoupil SX1/SX10 IS (kdyby tak, tak od Canonu SX110 IS/SX120IS). V této třídě bych bral FZ28/FZ38, nebo možná ještě Nikon P90, ten se ale musí trochu vytunit, aby rozumně fotil (nastavit expozici -0,7 EV :-)).
    Určitě se nejdřív vrhněte na G11 Mě hrozně zajímá jestli to je "LX3 killer" nebo ne U SX20 by mohlo být zajímavé právě to porovnání co udělá to rozlišení s fotkama - co zkusit nový typ článků "rychlý test"? Jinak SX20 a SX120 jsou dost nezajímavé přístroje.

To rozmetání byla trochu nadsázka, ale přecejen: SX10 má lepší hledáček a výklopný displej oproti FZ28, SX1 je první kompakt s CMOS a jeho kvalitu videa zatím nikdo ani nesrovnal. Čistě fotograficky je lepší FZ28, ale celkově má Canon rozhodně co nabídnout. Dost mě mrzí, že Canon neudělá něco, u čeho nebude nikdo váhat. Určitě by měli prostředky na vytvoření SX1 s kvalitní optikou (už dědeček S5 měl f2.7 - 3.5) od 25mm a snímačem CMOS 10mpx 1/1.6". To kdyby dali na trh, tak IMHO nestihnou ani vyrábět

Ten stabilizátor - proto jsem psal "částečně", mám osobně vyzkoušeno, že s SX1 na běžeckých závodech jsou jen tři možnosti: široké ohnisko nebo mázlá fotka nebo ISO 400. Rači točím kvalitní video, protože můžu.

Lehce nadsázkové zamyšlení na závěr: kolik stojí FZ28 + kamera Panasonic s 1080p, 40x (nebo aspoň 20x) zoomem (od 28mm - existuje to vůbec?), makrem od 0cm () a aspoň trochu kvalitním obrazem? Předpokládám, že víc, než SX1. ..... Takže já už v poměru cena / výkon mám svého vítěze. (Že bych místo IT začal dělat marketing? )

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Krutas57 Zobrazit příspěvek
    Lehce nadsázkové zamyšlení na závěr: kolik stojí FZ28 + kamera Panasonic s 1080p, 40x (nebo aspoň 20x) zoomem (od 28mm - existuje to vůbec?), makrem od 0cm () a aspoň trochu kvalitním obrazem? Předpokládám, že víc, než SX1. ..... Takže já už v poměru cena / výkon mám svého vítěze. (Že bych místo IT začal dělat marketing? )
    Když nastavíte kritéria přesně tak, aby vyhrála SX1, tak nic lepšího není :-) Už jak výběrová řízení u nás v ČR. Ale ne, chápu, jak jste to myslel :-) No, SX1 má zatím snad jako jediný fotoaparát 1080p video, takže zde je jasný vítěz. Pokud chce někdo 1080p kameru a fotoaparát v jednom, nic lepšího než SX1 IS neexistuje, to je naprosto jasné. Pokud se spokojí se 720p kamerou, tak tam už je to jiné :-) Jinak LX3 killer bude spíše nový PowerShot S90 (http://www.digimanie.cz/canon-uvedl-...nosti-f20/2831)

1/1,6" CMOS, světelnost F2,7-3,5, rozsah jako SX1 IS by byl jistě fajn a ruce by jim utrhali, to jo. Zkusil jsem se však z legrace zamyslet, jak by to asi vypadalo :-) 1/1,6" čip má crop faktor zhruba 4,4. Aby to mělo rozsah jako SX1, tj. 28-560 mm, musela by být reálná ohniska 6,4 - 128 mm. Což na dlouhém ohnisku odpovídá 128/3,5, tj 3,7cm otvoru clony. Ten objektiv by byl slušně široké dělo :-)

Rychlé testy by byly zajímavé, ale zas by mi přišlo líto, že jsem to neproklepnul úplně :-)

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Tak se přiznám, že ultrazoom u mě vede panasonic fz28/možná fz38/ ale díky některým odpovědím na sousedním fóru jsem zabrousil mezi zrcadlovky jen tak...ale přiznám se, že trochu mě láká si i o nich něco zjistit. Díky fin. možnistem by to musela být levnější zrcadlovka pokud možno set. Nikdy jsem se o ně nezajímal tak nevím jak jsou náročné na obsluhu. Foťák budu ptřebovat do září tak měsíc si tu můžu ještě lámat hlavu. Hlavně by mě zajímalo zda-li poznám rozdíl mezi ultrazoom x zrcadlo. Ať je to přehledné založím fórum s názvem zrcadlovka nebo ultrazoom v sekci digitální zrcadlovky. Budu rád když se zapojíte i tam. Můsím si udělat jasno ale zatí stale tíhnu díky ceně k ultrazoom. Tak se mějte.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Zdravím ještě bych rád Váš názor panasonic fz28 a Fujifilm FinePix S100FS, který se zdá být lepší? Díky mějte se.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No, Fuji má své výhody (díky většímu čipu si lze více hrát s hloubkou ostrosti, menší šum díky velkému Super CCD čipu, manuální zoom, výklopný displej), nicméně má i své mouchy. Tím je mizerná výdrž na baterie, ale především velmi silná chromatická aberace a obrovská hmotnost. Fotoaparát se mi velmi líbil, oběma jsem dal ocenění TREFA, no osobně bych si z těchto dvou vybral asi FZ28. Kdyby byl S100FS trošku menší a hlavně tolik neaberoval, bral bych ho spíš.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

SX20 IS má podle všeho stále stejný objektiv, takže zas kupa aberace, špatná světelnost, příšerná ostrost v rozích na širokém ohnisku.....
    No podle tohoto článku je sice objektiv stejný ale s jinými čočkami a aberace je prý úspěšně potlačena. Stejně tak i soudkovitost... Viz http://www.cameratown.com/cameras/de...uctid|3633B001

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-07-2013, 10:03
  2. Vybírám CSC fotoaparát. Co koupit?
    Od mrkk v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 23-04-2013, 17:41
  3. Kompakty: KTERÝ ULTRAZOOM?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 10