www.digimanie.cz
>
>

Fotobanka Alamy snižuje fotografům provizi na 40 %

Fotobanka Alamy snižuje fotografům provizi na 40 %
, , aktualita
Jak už je ve světě fotobank běžné, dochází ke snižování provizí pro fotografy a fotobanky si tak nechají větší část z prodeje. U Alamy, která se vždy chlubila vysokými procenty pro fotografy, nyní dochází ke znatelnému snížení.
reklama
Být fotografem pro fotobanky není jednoduchá věc. V zájmu růstu zisku a investic často dochází ke zvyšování provizí samotným fotobankám, kvůli čemuž pak fotografové dostávají méně peněz. Nejvstřícnější fotobankou byla v tomto ohledu Alamy, které od svého založení v roce 1999 nabízela fotografům neuvěřitelných 90 %. Později to bylo kvůli investicím sníženo na 60 % a posléze dokonce 50 %, na čemž to bylo posledních zhruba 7 let. Nicméně i to se mění a příjmy z Alamy nyní fotografům spadnou o celou čtvrtinu. Jejich provize se totiž sníží z 50 % na 40 %.
 
Alamy logo
 
Tím se už Alamy dostává na úroveň vyšších provizních "levelů" běžných mikrofotobank (procenta se u většiny z nich odvíjí od objemu prodejů, takže čím více má fotograf prodejů, tím větší procento připadá fotografovi). Snížení provizí je zdůvodněno potřebou investic a vedení Alamy věří, že toto bude už poslední. No, povíme si za 10 let.
 
Jedinou v poslední době relativně vstřícnou fotobankou je Adobe Stock (dříve Fotolia), která usnadnila dosažení vyšších úrovní s vyššími provizemi plným započítáním prodejů přes předplatné. Otázkou ale je, jak to bude s provizemi poté, co Fotolia plně zanikne (stane se tak příští rok). Také fotografům nabízí roční Creative Cloud zdarma (fotografický nebo video plán), pokud budou mít od 1. ledna 2018 přijato přes 300 snímků nebo videí s úspěšností přijetí přes 50 %, nebo vydělají přes $500. Nicméně zde je to jasný obchodní cíl nabrat do budoucna ovečky pro svůj CC systém.
 
Nejnovější články
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře