reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Fotobanka EyeEm má patrně problémy, výplaty fotografům nabírají zpoždění

, , aktualita
Fotobanka EyeEm má patrně problémy, výplaty fotografům nabírají zpoždění
Je zde možná další fotobanka, která v budoucnu "zavře krám". Kolem EyeEm je totiž několik červených vykřičníků. Firma prochází restrukturalizací a mnozí fotografové marně čekají na výplaty odměn. A vypadá to, že nejde o jediný problém.
Fotobanka EyeEm má patrně problémy, výplaty fotografům nabírají zpoždění
Situace s fotobankami se neustále mění, a zatímco např. Adobe Stock dělá fotografům většinou jen radost, Shutterstock se svými 10centovými provizemi je případ přesně opačný stejně jako nedávno 123RF, která zavedla nové předplatné. Moc nadšení nedělá ani fotobanka EyeEm. V posledních měsících se objevilo mnoho případů, kdy fotografům nedošly jejich provize, a Alex z Brutally Honest Microstock dokonce tvrdí, že fotobanka přestala připisovat prodeje přes partnerské fotobanky (snímek byl zakoupen, ale EyeEm se tváří, že k tomu nedošlo).
 
EyeEm logo
 
Fotobanku v březnu 2022 koupila společnost Talenthouse AG, o které se tvrdí, že je sama ve finančních problémech. Jako vždy, toto bylo prezentováno jako vzrušující zpráva (snad vždy, jak se ve světě fotobank objeví nějaká "exciting news", je zle) a prozatím to znamená to, že fotobanka prochází restrukturalizací, což se mělo projevit i v onom zpoždění plateb. Někteří fotografové už říkají, že platby opět začaly docházet, takže možná až tak zle není, každopádně moc důvěry v budoucnost fotobanky to nedává.
 


reklama