Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát

15.8.2020, Kateřina Hoferková, aktualita
Během stále trvající pandemie onemocnění covid-19 se americký fotograf rozhodl realizovat projekt, při němž proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát. Vznikla tak série portrétů, která dokumentuje lidi ze sousedství. 
Kyle Roper je fotograf žijící v Los Angeles, který se nebojí pouštět do kreativních fotografických nápadů. Byl například producentem projektu proměny celého patra newyorského mrakodrapu v obrovský fotoaparát, na kterém pracoval minulý rok na podzim společně s umělcem jménem Brendan Barry. 
 

Během pandemie onemocnění covid-19 se ale pustil do projektu menších rozměrů, kdy proměnil své vstupní dveře v analogový fotoaparát, kterým pořizoval černobílé portréty svých sousedů. Projekt Kyle Roper pojmenoval jako Door Frame a inspiroval se karanténou, při níž se lidé museli co nejvíce zdržovat ve svých domovech, aby se šíření koronaviru zpomalilo. 
 

Proměna předních dveří ve fotoaparát zajistila tvůrci možnost focení velkoformátových portrétů, které bude bezpečné z hlediska potenciálního přenosu a šíření koronaviru. Kyle Roper může fotografovat z druhé strany dveří, než stojí model či modelka, a komunikovat pomocí mikrofonu a reproduktoru. 
 

Celá konstrukce ve dveřích vznikla metodou pokus a omyl, prototypy a další postup tvorby zveřejnil fotograf spolu se svými výslednými snímky na Instagramu. Při výrobě pracoval s materiálem, který měl v době karantény po ruce, proto dbal spíše na funkčnost než na dokonalý vzhled. Zároveň Kyle Roper nechtěl při výrobě fotoaparátu ve dveřích zatemňovat všechna okna svého domu, takže zvolil konstrukci z kartonu a látky. Jako objektiv použil fotograf NIKKOR-W 300mm f/5.6, svou koupelnu přetvořil v provizorní temnou komoru pro vyvolání výsledných snímků. 

Zdroj: petapixel.com