www.digimanie.cz
>
>

Fotograf pořídil snímek polární záře nad vybuchující sopkou na Islandu

Fotograf pořídil snímek polární záře nad vybuchující sopkou na Islandu
, , aktualita
Na Islandu se nyní fotí jak o život. Už přes měsíc tu chrlí lávu sopka u hory Fagradalsfjall kousek do Reykjavíku. Jednomu fotografovi se zde povedl životní úlovek. Chrlící sopka spolu s polární září.
K oblíbeným
reklama
Fotografií polární záře existují miliony. Stejně tak je mnoho snímků sopky chrlící lávu. Spojit ale obě tyto věci dohromady v jedné expozici, to se už jen tak nepoštěstí. Jenže zdaleka to ale nemusí být jen o štěstí. Někdy je potřeba notná dávka odhodlání a trpělivosti. Jeroen Van Nieuwenhove by o tom mohl vyprávět své. Při své osmé expedici k sopce v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall na Islandu, kde už jeden z fotografů roztavil dron, chtěl vyfotit sopku společně s polární září.
 
 
Byla to jedna z posledních možností, protože dny se prodlužují a noci hodně zkracují. Zanedlouho by už neměl šanci. Bohužel toho dne mu nepřálo počasí, bylo zamračeno, načež to vzdal a po dlouhém sezení v mrazícím větru se rozhodl vrátit. Počasí se ale slitovalo, mraky se na cestě dolů začaly rozpouštět a také se objevovaly náznaky polární záře. Vrátil se tedy, rozložil stativ a asi po další hodině čekání se show rozjela naplno.
 
Poněvadž láva byla příliš jasná, musel volit dostatečně krátkou expozici, aby nevznikly přepaly, ale zároveň dostatečně dlouhou, aby lépe vynikla polární záře. Nakonec skončil s hodnotami F2,8, ISO 3200 a 1,2 sekundy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala