www.digimanie.cz
>
>
>

Fotografická divize Olympusu se stěhuje: nový život pod společností JIP

Fotografická divize Olympusu se stěhuje: nový život pod společností JIP
, , aktualita
Fotografická divize společnosti Olympus bude mít již brzy nového vlastníka, firmu Japan Industrial Partners Inc. Ta se postará o další život divize s 84letou historií a vývoj kompaktního Micro Four Thirds formátu.
K oblíbeným
reklama
Fotografická divize společnosti Olympus to v poslední době neměla moc lehké. Kvůli všeobecné situaci na trhu fotoaparátů a restrukturalizaci (zavírání továren) bylo zvolněno tempo v uvádění novinek a divize byla poměrně dlouhou dobu ztrátová. Na Internetu se tak nedávno objevily neoficiální zvěsti, že Olympus skončí s výrobou fotoaparátů, příp. divizi prodá. Olympus takové ukončení výroby fotoaparátů popřel a dnešní situace dává lepší obraz na to, co se vlastně s divizí, jejíž poslední hospodářské výsledky už byly o něco pozitivnější, bude dít. Společnost Olympus totiž uzavřela předběžnou dohodu s japonskou společností Japan Industries Partners, Inc. (JIP) o prodeji fotografické divize. Ta tak bude novým vlastníkem této části firmy a zatím není jasné, jaký název ponese.
 
Olympus logo
 
Prodej divize ale neznamená konec fotoaparátů Olympus. JIP se chce dále soustředit na vývoj nových fotoaparátů i objektivů, jejich výrobu a prodej. Pro koncové zákazníky se tak nic výraznějšího nezmění, přechodu by si ani neměli všimnout. A pokud ano, spíše by to mělo být ve větším počtu novinek než v poslední době, protože to je jedna z cest k úspěchu v dnešní rychle se vyvíjející době. Důraz bude nadále kladen na systém Micro Four Thirds, tedy malé a lehké fotoaparáty s velmi výkonnou stabilizací obrazu. Detaily dohody mezi oběma společnostmi by měly být uzavřeny do 30. září, finální převzetí by mělo nastat na konci roku, 31. prosince.
 
Zdroj: Olympus ČR, reuters.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. Dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nemusí být úplně cizí.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
12.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala