reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotografická divize Olympusu se stěhuje: nový život pod společností JIP

24.6.2020, Milan Šurkala, aktualita
Fotografická divize společnosti Olympus bude mít již brzy nového vlastníka, firmu Japan Industrial Partners Inc. Ta se postará o další život divize s 84letou historií a vývoj kompaktního Micro Four Thirds formátu.
Fotografická divize společnosti Olympus to v poslední době neměla moc lehké. Kvůli všeobecné situaci na trhu fotoaparátů a restrukturalizaci (zavírání továren) bylo zvolněno tempo v uvádění novinek a divize byla poměrně dlouhou dobu ztrátová. Na Internetu se tak nedávno objevily neoficiální zvěsti, že Olympus skončí s výrobou fotoaparátů, příp. divizi prodá. Olympus takové ukončení výroby fotoaparátů popřel a dnešní situace dává lepší obraz na to, co se vlastně s divizí, jejíž poslední hospodářské výsledky už byly o něco pozitivnější, bude dít. Společnost Olympus totiž uzavřela předběžnou dohodu s japonskou společností Japan Industries Partners, Inc. (JIP) o prodeji fotografické divize. Ta tak bude novým vlastníkem této části firmy a zatím není jasné, jaký název ponese.
 
Olympus logo
 
Prodej divize ale neznamená konec fotoaparátů Olympus. JIP se chce dále soustředit na vývoj nových fotoaparátů i objektivů, jejich výrobu a prodej. Pro koncové zákazníky se tak nic výraznějšího nezmění, přechodu by si ani neměli všimnout. A pokud ano, spíše by to mělo být ve větším počtu novinek než v poslední době, protože to je jedna z cest k úspěchu v dnešní rychle se vyvíjející době. Důraz bude nadále kladen na systém Micro Four Thirds, tedy malé a lehké fotoaparáty s velmi výkonnou stabilizací obrazu. Detaily dohody mezi oběma společnostmi by měly být uzavřeny do 30. září, finální převzetí by mělo nastat na konci roku, 31. prosince.
 
Zdroj: Olympus ČR, reuters.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama