www.digimanie.cz
>
>
>

Fotografická divize Olympusu se stěhuje: nový život pod společností JIP

Fotografická divize Olympusu se stěhuje: nový život pod společností JIP
, , aktualita
Fotografická divize společnosti Olympus bude mít již brzy nového vlastníka, firmu Japan Industrial Partners Inc. Ta se postará o další život divize s 84letou historií a vývoj kompaktního Micro Four Thirds formátu.
K oblíbeným
reklama
Fotografická divize společnosti Olympus to v poslední době neměla moc lehké. Kvůli všeobecné situaci na trhu fotoaparátů a restrukturalizaci (zavírání továren) bylo zvolněno tempo v uvádění novinek a divize byla poměrně dlouhou dobu ztrátová. Na Internetu se tak nedávno objevily neoficiální zvěsti, že Olympus skončí s výrobou fotoaparátů, příp. divizi prodá. Olympus takové ukončení výroby fotoaparátů popřel a dnešní situace dává lepší obraz na to, co se vlastně s divizí, jejíž poslední hospodářské výsledky už byly o něco pozitivnější, bude dít. Společnost Olympus totiž uzavřela předběžnou dohodu s japonskou společností Japan Industries Partners, Inc. (JIP) o prodeji fotografické divize. Ta tak bude novým vlastníkem této části firmy a zatím není jasné, jaký název ponese.
 
Olympus logo
 
Prodej divize ale neznamená konec fotoaparátů Olympus. JIP se chce dále soustředit na vývoj nových fotoaparátů i objektivů, jejich výrobu a prodej. Pro koncové zákazníky se tak nic výraznějšího nezmění, přechodu by si ani neměli všimnout. A pokud ano, spíše by to mělo být ve větším počtu novinek než v poslední době, protože to je jedna z cest k úspěchu v dnešní rychle se vyvíjející době. Důraz bude nadále kladen na systém Micro Four Thirds, tedy malé a lehké fotoaparáty s velmi výkonnou stabilizací obrazu. Detaily dohody mezi oběma společnostmi by měly být uzavřeny do 30. září, finální převzetí by mělo nastat na konci roku, 31. prosince.
 
Zdroj: Olympus ČR, reuters.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik