www.digimanie.cz
>
>
>

Fotografická divize Olympusu se stěhuje: nový život pod společností JIP

Fotografická divize Olympusu se stěhuje: nový život pod společností JIP
, , aktualita
Fotografická divize společnosti Olympus bude mít již brzy nového vlastníka, firmu Japan Industrial Partners Inc. Ta se postará o další život divize s 84letou historií a vývoj kompaktního Micro Four Thirds formátu.
K oblíbeným
reklama
Fotografická divize společnosti Olympus to v poslední době neměla moc lehké. Kvůli všeobecné situaci na trhu fotoaparátů a restrukturalizaci (zavírání továren) bylo zvolněno tempo v uvádění novinek a divize byla poměrně dlouhou dobu ztrátová. Na Internetu se tak nedávno objevily neoficiální zvěsti, že Olympus skončí s výrobou fotoaparátů, příp. divizi prodá. Olympus takové ukončení výroby fotoaparátů popřel a dnešní situace dává lepší obraz na to, co se vlastně s divizí, jejíž poslední hospodářské výsledky už byly o něco pozitivnější, bude dít. Společnost Olympus totiž uzavřela předběžnou dohodu s japonskou společností Japan Industries Partners, Inc. (JIP) o prodeji fotografické divize. Ta tak bude novým vlastníkem této části firmy a zatím není jasné, jaký název ponese.
 
Olympus logo
 
Prodej divize ale neznamená konec fotoaparátů Olympus. JIP se chce dále soustředit na vývoj nových fotoaparátů i objektivů, jejich výrobu a prodej. Pro koncové zákazníky se tak nic výraznějšího nezmění, přechodu by si ani neměli všimnout. A pokud ano, spíše by to mělo být ve větším počtu novinek než v poslední době, protože to je jedna z cest k úspěchu v dnešní rychle se vyvíjející době. Důraz bude nadále kladen na systém Micro Four Thirds, tedy malé a lehké fotoaparáty s velmi výkonnou stabilizací obrazu. Detaily dohody mezi oběma společnostmi by měly být uzavřeny do 30. září, finální převzetí by mělo nastat na konci roku, 31. prosince.
 
Zdroj: Olympus ČR, reuters.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CIPA 10/20: trh se vrací do normálu, covidové propady skončily CIPA 10/20: trh se vrací do normálu, covidové propady skončily
Začal nový měsíc a s tím přichází statistiky prodejů za minulé měsíce, konkrétně za říjen. Čísla od CIPA ukazují, že koronavirová pandemie už nemá na prodeje fotoaparátů výraznější vliv. Prodeje fotografické techniky rostou.
3.12.2020, aktualita, Milan Šurkala
Czech Press Photo 2020 vyhrál Roman Vondrouš snímkem z pandemie Czech Press Photo 2020 vyhrál Roman Vondrouš snímkem z pandemie
Každoroční fotografická soutěž Czech Press Photo má opět svého vítěze. Letos se jím stal Roman Vondrouš z ČTK se snímkem vztahujícím se k největšímu tématu dnešní doby, koronavirové pandemii.
3.12.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tamron uvádí objektiv 17-70mm F2.8 RXD pro APS-C CSC Tamron uvádí objektiv 17-70mm F2.8 RXD pro APS-C CSC
Společnost Tamron dnes představila nový APS-C objektiv 17-70mm F/2.8 Di III-A VC RXD (Model B070). Ten je určený pro CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne příjemný ohniskový rozsah s velmi dobrou světelností F2,8.
3.12.2020, aktualita, Milan Šurkala
Světelný objektiv Sigma 65mm F2 DG DN Contemporary Světelný objektiv Sigma 65mm F2 DG DN Contemporary
Poslední dnešní novinkou společnosti Sigma je objektiv 65mm F2 DG DN | Contemporary. Má velmi dobrou světelnost F2, krokový zaostřovací motorek a využití najde na APS-C i full frame CSC fotoaparátech.
2.12.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový objektiv Sigma 35mm F2 DG DN Contemporary Nový objektiv Sigma 35mm F2 DG DN Contemporary
Další novinkou z dílen společnosti Sigma je objektiv Sigma 35mm F2 DG DN | Contemporary. Ten je poměrně kompaktním objektivem se světelností F2 pro fotoaparáty Sony a přístroje s bajonetem L-Mount.
2.12.2020, aktualita, Milan Šurkala