www.digimanie.cz
>
>
>

Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují

Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
, , aktualita
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
K oblíbeným
reklama
Máme tu konec fiskálního roku 2020 (duben 2019 - březen 2020) a s ním i vyhlášení finančních výsledků společnosti Olympus. Té se v posledním roce docela dařilo. Příjmy celé společnosti mírně stouply o 0,4 % ze 793,9 mld. japonských jenů na 797,4 mld. Důležité je ale především to, že se velmi výrazně zvýšil provozní zisk společnosti z 28,3 na 83,5 mld. jenů. Provozní marže tak činí 10,5 %, což je slušné číslo a Olympusu jistě dělá radost. Nás ale bude zajímat především fotografická divize.
 
Olympus logo
 
Ta je stále menší a menší částí společnosti Olympus a nyní tvoří už jen 5,5 % firmy. Její příjmy totiž opět klesly, a to ze 48,7 na 43,6 mld. jenů (-10 %). V případě CSC šlo o pokles z 36,0 na 32,4 mld. jenů (-10 %), kompakty pak spadly ze 7,1 na 6,2 mld. jenů (-12 %). Přestože však šly příjmy směrem dolů, firmě se podařilo snížit ztrátu. Zatímco loni to bylo 18,3 mld. jenů, nyní je to 10,4 mld. Stále je to sice nemalé negativní číslo, ale aspoň to není tak špatné. Pokles příjmů má na svědomí absence většího množství nových produktů kvůli dobíhající restrukturalizaci. Její ukončení se ale projevilo v menších nákladech a spolu s tím i na menší ztrátě. Negativní dopad měla i koronavirová pandemie, nicméně společnosti udělal radost obchodní úspěch fotoaparátu OM-D E-M1 Mark III.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů