www.digimanie.cz
>
>
>

Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují

Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
, , aktualita
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
K oblíbeným
reklama
Máme tu konec fiskálního roku 2020 (duben 2019 - březen 2020) a s ním i vyhlášení finančních výsledků společnosti Olympus. Té se v posledním roce docela dařilo. Příjmy celé společnosti mírně stouply o 0,4 % ze 793,9 mld. japonských jenů na 797,4 mld. Důležité je ale především to, že se velmi výrazně zvýšil provozní zisk společnosti z 28,3 na 83,5 mld. jenů. Provozní marže tak činí 10,5 %, což je slušné číslo a Olympusu jistě dělá radost. Nás ale bude zajímat především fotografická divize.
 
Olympus logo
 
Ta je stále menší a menší částí společnosti Olympus a nyní tvoří už jen 5,5 % firmy. Její příjmy totiž opět klesly, a to ze 48,7 na 43,6 mld. jenů (-10 %). V případě CSC šlo o pokles z 36,0 na 32,4 mld. jenů (-10 %), kompakty pak spadly ze 7,1 na 6,2 mld. jenů (-12 %). Přestože však šly příjmy směrem dolů, firmě se podařilo snížit ztrátu. Zatímco loni to bylo 18,3 mld. jenů, nyní je to 10,4 mld. Stále je to sice nemalé negativní číslo, ale aspoň to není tak špatné. Pokles příjmů má na svědomí absence většího množství nových produktů kvůli dobíhající restrukturalizaci. Její ukončení se ale projevilo v menších nákladech a spolu s tím i na menší ztrátě. Negativní dopad měla i koronavirová pandemie, nicméně společnosti udělal radost obchodní úspěch fotoaparátu OM-D E-M1 Mark III.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her

Novým druhem “fotografie” je herní fotografie, ačkoli o fotky ve skutečnosti nejde. Fotobanka Getty Images totiž oznámila, že nabízí k licencování screenshoty z počítačových her. Konkrétně půjde o snímky z počítačové hry Gran Turismo. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky
Na Kickstarteru se objevil projekt, který slibuje, že se teorii o fotografování bude možné naučit z balíčku speciálních hracích karet. Tyto karty jsou designovány pro fotografy a obsahují užitečné tipy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů

Některé pojmy a běžná slova jsou čím dál více problematická. Jako společensky nevhodné jsou nyní už i pojmy master/slave u fotografických blesků. Už nějakou dobu tak z uživatelských manuálů postupně mizí. 

2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO
Olympus přichází s aktualizovanou roadmapou připravovaných objektivů. Jednou z novinek bude např. širokoúhlý zoom M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO, ale to zdaleka není jediná věc, která se připravuje.
2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon Z5 má údajně přijít 21. července i s 3 novými objektivy Nikon Z5 má údajně přijít 21. července i s 3 novými objektivy
Stále více se mluví o příchodu levného full frame CSC fotoaparátu Nikon Z5. Tak by se mělo stát už za pouhé 3 týdny. Nyní se objevují i informace o nových objektivech, které by měly být také představeny.
2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů