www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm instax Mini 11 vylepšuje focení selfie a automatickou expozici

Fujifilm instax Mini 11 vylepšuje focení selfie a automatickou expozici
, , aktualita
Mezi instantními fotoaparáty máme další novinku, Fujifilm instax Mini 11. Nový model přináší spolehlivé automatické měření expozice, také zlepšuje focení detailů a selfie snímků díky výsuvnému objektivu.
K oblíbeným
reklama
Po třech letech se objevuje nový instantní fotoaparát Fujifilm instax Mini 11, který nahrazuje předchozí Mini 9. Mini 11 přináší několik užitečných novinek. Předně to bude snazší nastavování expozice díky novému režimu Automatic Exposure, který změří množství ambientního světla pro spolehlivější výsledky. Další novinkou je Selfie Mode, který se dá použít nejen pro focení selfie (čemuž dopomáhá malé zrcátko na objektivu), ale i detailů. Stačí jen vysunout přední část objektivu a fotoaparát pak bude schopen zaostřit na kratší vzdálenosti od 30 do 50 cm. Další novinkou jsou vyměnitelná tlačítka spouště pro vytvoření vlastního vzhledu fotoaparátu.
 
Fujifilm instax Mini 11
 
Další vlastnosti zůstávají podobné s předchůdcem. Nadále fotí na instax Mini filmy s rozměry 62×46 mm. Objektiv se skládá z pouhých 2 členů ve 2 skupinách, má reálnou ohniskovou vzdálenost 60 mm a světelnost F12,7. Expozici má na starosti již zmíněná automatika, citlivost činí ISO 800, expoziční čas může být od 1/2 do 1/250 sekundy. Hledáček nabídne 0,37× zvětšení. Vyvolání jednoho snímku zabere asi 90 sekund, může se to ale lehce lišit podle okolní teploty.
 
 
Blesk, který dosvítí do vzdálenosti 0,3 až 2,7 metru, se nabíjí 6,5 sekundy. O napájení se pak stará dvojice AA baterií, stačit by měly na vyfocení 10 balíčků filmů po 10 kusech. Fotoaparát měří 107,6×121,2×67,3 mm a váží 293 gramů bez baterií a filmu. V prodeji bude v pěti různých barvách Blush Pink, Sky Blue, Charcoal Gray, Ice White a Lilac Purple. Cena byla stanovena na $70.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů