www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm instax Mini 11 vylepšuje focení selfie a automatickou expozici

Fujifilm instax Mini 11 vylepšuje focení selfie a automatickou expozici
, , aktualita
Mezi instantními fotoaparáty máme další novinku, Fujifilm instax Mini 11. Nový model přináší spolehlivé automatické měření expozice, také zlepšuje focení detailů a selfie snímků díky výsuvnému objektivu.
K oblíbeným
reklama
Po třech letech se objevuje nový instantní fotoaparát Fujifilm instax Mini 11, který nahrazuje předchozí Mini 9. Mini 11 přináší několik užitečných novinek. Předně to bude snazší nastavování expozice díky novému režimu Automatic Exposure, který změří množství ambientního světla pro spolehlivější výsledky. Další novinkou je Selfie Mode, který se dá použít nejen pro focení selfie (čemuž dopomáhá malé zrcátko na objektivu), ale i detailů. Stačí jen vysunout přední část objektivu a fotoaparát pak bude schopen zaostřit na kratší vzdálenosti od 30 do 50 cm. Další novinkou jsou vyměnitelná tlačítka spouště pro vytvoření vlastního vzhledu fotoaparátu.
 
Fujifilm instax Mini 11
 
Další vlastnosti zůstávají podobné s předchůdcem. Nadále fotí na instax Mini filmy s rozměry 62×46 mm. Objektiv se skládá z pouhých 2 členů ve 2 skupinách, má reálnou ohniskovou vzdálenost 60 mm a světelnost F12,7. Expozici má na starosti již zmíněná automatika, citlivost činí ISO 800, expoziční čas může být od 1/2 do 1/250 sekundy. Hledáček nabídne 0,37× zvětšení. Vyvolání jednoho snímku zabere asi 90 sekund, může se to ale lehce lišit podle okolní teploty.
 
 
Blesk, který dosvítí do vzdálenosti 0,3 až 2,7 metru, se nabíjí 6,5 sekundy. O napájení se pak stará dvojice AA baterií, stačit by měly na vyfocení 10 balíčků filmů po 10 kusech. Fotoaparát měří 107,6×121,2×67,3 mm a váží 293 gramů bez baterií a filmu. V prodeji bude v pěti různých barvách Blush Pink, Sky Blue, Charcoal Gray, Ice White a Lilac Purple. Cena byla stanovena na $70.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon uvádí letní a studentský cashback Canon uvádí letní a studentský cashback
Společnost Canon spustila v těchto dnech hned dva cashbacky. Ten letní se týká objektivů, fotoaparátů i jednoho blesku a vrací až 7700 Kč. Druhý je platný jen pro studenty, zahrnuje více produktů a nabídne maximálně 7600 Kč.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst
Fotografové to v současné době pandemie COVID-19 nemají jednoduché, někteří z nich se tedy snaží vymýšlet netradiční projekty, které můžou vytvářet i z domova. Tím se řídí i fotograf, který používá webkamery k zachycení italských měst v nynější situaci.
2.4.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu
Máme zde únorová čísla dodávek fotoaparátů na trh a nejsou to vůbec pěkné hodnoty. CSC se docela drží, DSLR ale stále padají a naprostou pohromou byl únor pro kompakty. Ty výrazně spadly meziročně i proti letošnímu lednu.
2.4.2020, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3 ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
1.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
31.3.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář