Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fujifilm připravuje firmwary pro X-Pro1, X-E1, X-E2 a X100S

29.11.2013, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Fujifilm ohlásila, že v brzké době představí nové firmwary pro své fotoaparáty X-Pro1, X-E1, X-E2 a X100S. Vylepšen bude např. optický hledáček, mnoho fotoaparátů dostane také vylepšení, která znají majitelé modelu X-E2.
Fujifilm chystá opravy a rozšíření funkcí pro své fotoaparáty. Nový firmware pro X-Pro1 by se měl objevit už 5. prosince (verze 3.10), modely X-E1 (verze 2.10), X-E2 (verze 1.10) a X100S (verze 1.10) by se pak měly dočkat 19. prosince. X-Pro1, X-E1 a X100S dostanou v nových verzích firmwaru vylepšení, která už znají majitelé fotoaparátu X-E2, tedy přesnější zobrazení expozičního náhledu a histogramu, vylepšené zobrazování a číslování souborů pořízených pomocí sekvenčního snímání (nezobrazují se jako série, ale jako jednotlivé snímky), možnost změny clony a času při aktivovaném zámku expozice (AE Lock) a dostanou také velmi užitečná možnost nastavení rozsahu ISO citlivostí (minima i maxima) včetně možnosti stanovit maximální expoziční čas (čas, při kterém se začne navyšovat ISO citlivost směrem nahoru, nyní může být nastaven až na 1/500 sekundy).

Všechny čtyři zmíněné modely bez výjimky dostanou možnost změny názvu souboru přímo ve fotoaparátu (místo tradičního DSCFxxxx.JPG si můžete zvolit první čtyři písmena v názvu) a lepší zpracovávání RAWu v RAW editoru přítomného také ve fotoaparátu (možnost vrátit se k původnímu RAWu i poté, co už byla provedena konverze). Modely s optickým hledáčkem, tedy X100S a X-Pro1 mají vylepšenou přesnost zobrazení optického hledáčku. V uvedená data se nové firmwary objeví na stránkách Fujifilmu.

Zdroj: www.dpreview.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.