www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR

Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR
, , aktualita
Od společnosti Fujifilm jsme se dočkali nového objektivu pro jeho X systém, model Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR. Ten nabídne příjemně univerzální 5× optický zoom, odolnou konstrukci i velmi účinnou 6EV stabilizaci.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Fujifilm se daří. Díky stále zlepšovanému systému Fujifilm X navyšuje svůj tržní podíl a nový objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR by mohl být dalším z argumentů pro koupi tohoto systému. Univerzální širokoúhlý zoom s 5× optickým zoomem začínající na přepočtených 24 mm není úplně běžný (Sony má např. 16-70mm). Objektiv má reálné ohniskové vzdálenosti 16 až 80 mm, což dává po přepočtu 24 až 122 mm. V praxi to znamená úhly záběru 83,2° až 20,1°. Objektiv se skládá ze 16 optických členů, které jsou uspořádané do 12 skupin, v tomto počtu jsou i 3 asférické členy a jeden ED.
 
Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR
 
Novinka má konstantní světelnost F4 v celém ohniskovém rozsahu, 9lamelovou irisovou clonu pak lze nastavit nanejvýš na F22. Objektiv je schopen zaostřit od 35 cm, což mu umožňuje dosáhnout maximálně 0,25× zvětšení. Zaostřování tu zajišťuje tichý a rychlý krokový motorek. Fujifilm na objektivu vychvaluje kompaktní rozměry a nízkou hmotnost, o úplného drobka ale nejde. V průměru má 78,3 mm, na délku pak 88,9 mm. Při maximálním zoomu vzroste jeho délka na 131,5 mm.
 
Hmotnost novinky činí 440 gramů a využívá filtry s velkým 72mm průměrem. Fujifilm chce zákazníky přesvědčit i výbornou optickou stabilizací. Ta totiž slibuje nadprůměrný výkon 6 EV. Objektiv je také utěsněn na 10 místech, což zajišťuje odolnost vůči vlhkosti a prachu, neměl by mít ani problém s -10°C mrazy. Prodej objektivu by měl být zahájen 26. září za cenu $800 (česká cena byla stanovena na 21.990 Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 bude mít problémy s chlazením i dle samotného Canonu Canon EOS R5 bude mít problémy s chlazením i dle samotného Canonu
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. I dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nebude úplně cizí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala