www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm X-T1 dostal firmware 4.20 s lepším AF+MF

Fujifilm X-T1 dostal firmware 4.20 s lepším AF+MF
, , aktualita
Fotoaparáty Fujifilm X-T1 a X-T1 Graphite Silver Edition dostaly firmware verze 4.20. Ten zapracoval na režimu AF+MF, nicméně najdete tu nově také bracketing s bleskem nebo další funkční tlačítko. Doplněno: Firmware 4.20 obsahuje chybu, byla vydána verze 4.21!
reklama
K fotoaparátům Fujifilm X-T1 a X-T1 Graphite Silver Edition si nyní můžete stáhnout nový firmware verze 4.20. Ta nyní dovoluje použít blesk u sekvenčního snímání nebo bracketingu (ISO citlivosti, filmových režimů nebo vyvážení bílé). Hodně se zapracovalo na možnostech ostření v režimu AF a MF. V režimu manuálního ostření lze nyní zamknout zaostření a expozici tlačítkem AF-L.


Fujifilm X-T1 Graphite Silver Edition


Zámek ostření funguje i v režimu AF+MF a v tomto módu tu také najdete možnost ostření se zvětšením náhledu. Fujifilm také dovoluje zobrazovat na displeji mnohem více údajů, jejichž množství lze konfigurovat v menu fotoaparátu. Tlačítko pro natáčení videosekvencí nyní může fungovat také jako funkční tlačítko Fn7.

Doplněno 23.12.2015: Pozor, nově uvolněný firmware verze 4.20 obsahuje chybu, která způsobuje občasné zamrzání fotoaparátu při focení v režimu AF-C. Fujifilm tedy zrušil link na stažení verze 4.20 a opravená verze bude uvolněna koncem ledna 2016. Pro ty, kteří už nový firmware instalovali, je tu pomoc v podobě firmwaru 4.21, který je funkčně shodný s původní verzí 4.10 a jde jím přeinstalovat vadná verze 4.20.

Zdroj: fujifilm.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala