www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm X-T1 dostal firmware 4.20 s lepším AF+MF

Fujifilm X-T1 dostal firmware 4.20 s lepším AF+MF
, , aktualita
Fotoaparáty Fujifilm X-T1 a X-T1 Graphite Silver Edition dostaly firmware verze 4.20. Ten zapracoval na režimu AF+MF, nicméně najdete tu nově také bracketing s bleskem nebo další funkční tlačítko. Doplněno: Firmware 4.20 obsahuje chybu, byla vydána verze 4.21!reklama
K fotoaparátům Fujifilm X-T1 a X-T1 Graphite Silver Edition si nyní můžete stáhnout nový firmware verze 4.20. Ta nyní dovoluje použít blesk u sekvenčního snímání nebo bracketingu (ISO citlivosti, filmových režimů nebo vyvážení bílé). Hodně se zapracovalo na možnostech ostření v režimu AF a MF. V režimu manuálního ostření lze nyní zamknout zaostření a expozici tlačítkem AF-L.


Fujifilm X-T1 Graphite Silver Edition


Zámek ostření funguje i v režimu AF+MF a v tomto módu tu také najdete možnost ostření se zvětšením náhledu. Fujifilm také dovoluje zobrazovat na displeji mnohem více údajů, jejichž množství lze konfigurovat v menu fotoaparátu. Tlačítko pro natáčení videosekvencí nyní může fungovat také jako funkční tlačítko Fn7.

Doplněno 23.12.2015: Pozor, nově uvolněný firmware verze 4.20 obsahuje chybu, která způsobuje občasné zamrzání fotoaparátu při focení v režimu AF-C. Fujifilm tedy zrušil link na stažení verze 4.20 a opravená verze bude uvolněna koncem ledna 2016. Pro ty, kteří už nový firmware instalovali, je tu pomoc v podobě firmwaru 4.21, který je funkčně shodný s původní verzí 4.10 a jde jím přeinstalovat vadná verze 4.20.

Zdroj: fujifilm.com

Fujifilm X-T1
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejnovější články
Integral Memory přijde s 512GB microSDXC kartou Integral Memory přijde s 512GB microSDXC kartou
U nás nepříliš známý britský výrobce paměťových karet Integral Memory chystá na příští měsíc novinku v podobě rekordně velké 512GB microSDXC karty. Kapacitou by tak měla překonat 400GB řešení společnosti Sandisk.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Velbon údajně uvede Chairpod, židličku, monopod a stativ v jednom Velbon údajně uvede Chairpod, židličku, monopod a stativ v jednom
Internetem začaly kolovat zvěsti o opravdu netradičním stativu Velbon Chairpod. Má jít o rozkládací židličku, jejíž jedna noha je teleskopická, díky čemuž může sloužit jako mohopod nebo dokonce i jako stativ s možností si sednout.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II
Někteří fotografové na svůj přístroj nedají dopustit, jiným už poškození fotoaparátu tak těžkou hlavu nedělá. Když zrcadlovka Petera McKinnona vypověděla po nehodě službu, rozhodl se ji před opravou sám rozebrat a vše zdokumentovat.
20.1.2018, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky
Nový CSC fotoaparát Panasonic Lumix GH5s vyvolal zájem nejen díky nižšímu rozlišení snímače a menšímu šumu. Aby byl ještě atraktivnější, připravil si Panasonic akci, kdy při předobjednávce fotoaparátu dostanete 5letou záruku.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala
Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let
Časopis National Geographic, který je známý svými fotografiemi, slaví kulaté výročí a k tomuto milníku se rozhodl vydat časosběrné video na YouTube, kde ukazuje vývoj titulních stránek, který za tu dobu proběhl. 
19.1.2018, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář