Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Full frame Nikon Z5 se údajně objeví už 21. července

17.7.2020, Milan Šurkala, aktualita
Objevují se další zvěsti ohledně připravovaného levného full frame CSC fotoaparátu Nikon Z5. Mělo by se tak stát už 21. července a objevují se také nové informace a očekávané specifikace tohoto fotoaparátu.
Všichni už víme, že Nikon chystá nový full frame CSC fotoaparát Nikon Z5. Několik údajů jsme se dozvěděli už před měsícem, nyní se objevují další uniklé informace. K uvedení fotoaparátu by podle těchto informací mělo dojít 21. července, tedy už za 4 dny. Spolu s tím by se měl představit nový základní setový objektiv Z 24-50mm f/4.0-6.3 a telekonvertory 1.4x a 2.0x. Dá se čekat, že tento objektiv bude součástí setů s novou Z5.
 
Nikon logo
 
Nikon Z5 má údajně mít 24,3MPx snímač, který bude vybaven 5osou mechanickou stabilizací. Hovoří o 273bodovém hybridní AF systému s detekcí očí lidí i zvířat. Minule se hovořilo o sekvenčním snímání s rychlostí 6 fps, to ale bude patrně platit pro jednorázové zaostřování, neboť nyní se mluví o 4,5 fps při použití průběžného ostření. Snímač má zvládat 4K video, ale to je zatím všechno. Minule se mluvilo o 1,7× cropu. Snímkovací frekvence nebyly zveřejněny, nicméně vzhledem k marketingovému pozicování přístroje pod Z6 se dá jen těžko předpokládat, že by 4K zvládal při více než 30p a Full HD s více než 60p.
 
Citlivosti mají mít rozsah od ISO 100 do 51200. Úniky mluví o elektronickém hledáčku s rozlišením 3,69 mil. bodů (1280×960 RGB pixelů) a 3,2" dotykovém displeji s rozlišením 1,1 mil. bodů, který má být výklopný (pouze nahoru/dolů). Přestože půjde o levnější tělo, má mít 2 sloty pro SDXC karty a odolnost vůči prachu a vodě. Využití tu má najít nový akumulátor EN-EL15c.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.