www.digimanie.cz
>
>
>
>

Full frame Nikon Z5 se údajně objeví už 21. července

Full frame Nikon Z5 se údajně objeví už 21. července
, , aktualita
Objevují se další zvěsti ohledně připravovaného levného full frame CSC fotoaparátu Nikon Z5. Mělo by se tak stát už 21. července a objevují se také nové informace a očekávané specifikace tohoto fotoaparátu.
K oblíbeným
reklama
Všichni už víme, že Nikon chystá nový full frame CSC fotoaparát Nikon Z5. Několik údajů jsme se dozvěděli už před měsícem, nyní se objevují další uniklé informace. K uvedení fotoaparátu by podle těchto informací mělo dojít 21. července, tedy už za 4 dny. Spolu s tím by se měl představit nový základní setový objektiv Z 24-50mm f/4.0-6.3 a telekonvertory 1.4x a 2.0x. Dá se čekat, že tento objektiv bude součástí setů s novou Z5.
 
Nikon logo
 
Nikon Z5 má údajně mít 24,3MPx snímač, který bude vybaven 5osou mechanickou stabilizací. Hovoří o 273bodovém hybridní AF systému s detekcí očí lidí i zvířat. Minule se hovořilo o sekvenčním snímání s rychlostí 6 fps, to ale bude patrně platit pro jednorázové zaostřování, neboť nyní se mluví o 4,5 fps při použití průběžného ostření. Snímač má zvládat 4K video, ale to je zatím všechno. Minule se mluvilo o 1,7× cropu. Snímkovací frekvence nebyly zveřejněny, nicméně vzhledem k marketingovému pozicování přístroje pod Z6 se dá jen těžko předpokládat, že by 4K zvládal při více než 30p a Full HD s více než 60p.
 
Citlivosti mají mít rozsah od ISO 100 do 51200. Úniky mluví o elektronickém hledáčku s rozlišením 3,69 mil. bodů (1280×960 RGB pixelů) a 3,2" dotykovém displeji s rozlišením 1,1 mil. bodů, který má být výklopný (pouze nahoru/dolů). Přestože půjde o levnější tělo, má mít 2 sloty pro SDXC karty a odolnost vůči prachu a vodě. Využití tu má najít nový akumulátor EN-EL15c.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5 Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5
Panasonic už dávno slíbil kompaktnější full frame Lumix řady S a vypadá to, že už je něco takového na spadnutí. Hovoří se o Lumixu S5, jehož technické údaje unikly na Internet a vypadá dost slibně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát
Během stále trvající pandemie onemocnění covid-19 se americký fotograf rozhodl realizovat projekt, při němž proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát. Vznikla tak série portrétů, která dokumentuje lidi ze sousedství. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala