www.digimanie.cz
>
>
>
>

Full frame Nikon Z5 se údajně objeví už 21. července

Full frame Nikon Z5 se údajně objeví už 21. července
, , aktualita
Objevují se další zvěsti ohledně připravovaného levného full frame CSC fotoaparátu Nikon Z5. Mělo by se tak stát už 21. července a objevují se také nové informace a očekávané specifikace tohoto fotoaparátu.
K oblíbeným
reklama
Všichni už víme, že Nikon chystá nový full frame CSC fotoaparát Nikon Z5. Několik údajů jsme se dozvěděli už před měsícem, nyní se objevují další uniklé informace. K uvedení fotoaparátu by podle těchto informací mělo dojít 21. července, tedy už za 4 dny. Spolu s tím by se měl představit nový základní setový objektiv Z 24-50mm f/4.0-6.3 a telekonvertory 1.4x a 2.0x. Dá se čekat, že tento objektiv bude součástí setů s novou Z5.
 
Nikon logo
 
Nikon Z5 má údajně mít 24,3MPx snímač, který bude vybaven 5osou mechanickou stabilizací. Hovoří o 273bodovém hybridní AF systému s detekcí očí lidí i zvířat. Minule se hovořilo o sekvenčním snímání s rychlostí 6 fps, to ale bude patrně platit pro jednorázové zaostřování, neboť nyní se mluví o 4,5 fps při použití průběžného ostření. Snímač má zvládat 4K video, ale to je zatím všechno. Minule se mluvilo o 1,7× cropu. Snímkovací frekvence nebyly zveřejněny, nicméně vzhledem k marketingovému pozicování přístroje pod Z6 se dá jen těžko předpokládat, že by 4K zvládal při více než 30p a Full HD s více než 60p.
 
Citlivosti mají mít rozsah od ISO 100 do 51200. Úniky mluví o elektronickém hledáčku s rozlišením 3,69 mil. bodů (1280×960 RGB pixelů) a 3,2" dotykovém displeji s rozlišením 1,1 mil. bodů, který má být výklopný (pouze nahoru/dolů). Přestože půjde o levnější tělo, má mít 2 sloty pro SDXC karty a odolnost vůči prachu a vodě. Využití tu má najít nový akumulátor EN-EL15c.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D
Slavný obraz Dívka s perlou od Jan Vermeera se dočkal velmi zajímavé digitalizace. Pomocí systému Hirox bylo nasnímáno obří 10gigapixelové "panorama" včetně některých detailů obrazu i ve 3D.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
23.1.2021, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře