Komentáře od G-Tučňák
Musím říct, že mě Nikon poměrně zklamal. Mám pocit, že od dob D5200 ­(2012­) tato série značně vázne. Snad kromě hlubšího gripu, pozměněného ovládání, dotykového displeje a vylepšené konektivity, což mi ale na třímodelový ­"pokrok­" nepřijde zrovna moc.

Konkrétně výsledky snímače mi u D5600 přijdou horší, než u předchozích modelů ­(beru v potaz RAW, protože rozdíl v JPEGu je spíše rozdíl úpravy, nikoliv snímače­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Re: 2x zklamání | od: G-Tučňák (6)  25.4.20178:53
Což ale nebyl záměr výrobce. Ten tkví patrně v to, že s sebou všichni vždy nosíme jiné úložiště, například jménem mobil. Pokud tedy někdo na té záloze trvá, může fotografie skladovat třeba tam. Asi to není nijak zvlášť praktické, ale chtějí vydělat, tak asi ví, co dělají.
Co my víme, třeba si Nikon nechal vypracovat komplexní analýzu, a zjistil, že většina uživatelů řady D7x00 ten druhý slot nepoužívá jako zálohu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: 2x zklamání | od: G-Tučňák (6)  23.4.20179:21
Ne, že bych si plánoval někdy pořídit D7500, ale tu konektivitu gripu taky nechápu. Třetí strana jistě přijde s gripem dovnitř bateriového prostoru, ale samotný ten krok je podivný.
Co se týče jednoho slotu na kartu ­- v době bezdrátové konektivity už mi to nepřijde jako ­"povinnost­".
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: 105 let a konec? | od: G-Tučňák (6)  9.4.20179:05
Za sebe vidím největší problém v kompatibilitě, ergonomii a optickém hledáčku. Fullframy s dobrým ostřením, kvalitou a funkcionalitou ­- to není problém. Problém je nahradit optický hledáček. To mi ale nestačí. Nekoupím si CSC od SONY, který bude ­"jen­" mít dokonalý hledáček. SONY by musela přijít s fotoaparátem, který se mi bude i dobře držet, a to i s větším sklem. Když tedy přijde s novinkou, jménem SONY A10000000000000, která bude funkcionálně jako A7 II, bude mít ten super hledáček a ergonomii, jakou jsem chtěl ­(a dostávám u zrcadlovky­), pořád to nic nezmění na mém rozhodnutí, protože k tomu nebude všude tolik skel, jako k mému Nikonu. Jistě, bude jich hodně, ale ne tolik.
V takovém případě třeba vůbec nevidím point, proč kupovat EVF. Mluvím ale za sebe a skupinu lidí, co to mají podobně. Otázkou tedy je ­- co mi vlastně CSC může přinést? Pořád se tu totiž bavíme jen o tom, že kdyby měl CSC všechny vlastnosti zrcadlovky, jdeme k němu. K tomu se přidávám, ovšem pak pro mě bude klíčová cena v poměru ku užitku, ne to, zda to je či není CSC.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: budem úprimný | od: G-Tučňák (6)  19.3.201711:04
Otázkou spíš je, proč volit ty poslední modely. Co je například ten kouzelný parametr, který D3300 nemá? Pohybuji se spíše v bazaru, takže ty ceny ­(i modely­) řeším trochu jinak, ale pokud vím, D3400 je spíše kosmetický počin.
Až mi pomalu všechna ta nižší těla splývají dohromady. :(
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Nerozumím CPP | od: G-Tučňák (6)  27.11.201611:55
Ne, nějak tomu celému nerozumím. Myslel jsem, že rozdíl mezi ­"tiskem­" a ­"tiskovým fotografem­" je v tom, že zatímco tisk je ve správnou chvíli na správném mstě, fotograf to navíc umí i vyfotit.
Za mě palec dolů...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)