www.digimanie.cz
>
>
>

Irix představil video objektiv Cine 11mm T4.3

Irix představil video objektiv Cine 11mm T4.3
, , aktualita
Společnost Irix představuje svůj druhý objektiv výrazně optimalizovaný pro natáčení videa. Jde o nový model Cine 11mm T4.3, tedy extrémně širokoúhlé sklo pro full frame fotoaparáty a videokamery.
K oblíbeným
reklama
Nedávno společnost Irix představila speciální video objektiv Cine 150mm T3.1 a nyní rozšiřuje nabídku takových skel o nový Cine 11mm T4.3. V tomto případě jde tedy o extrémně širokoúhlý objektiv s úhlem záběru 123 stupňů při záznamu videa 2,39:1. Dokáže totiž pokrýt celou plochu full frame senzoru. Oproti 11mm T4.0 verzi má ale trochu pozměněnou stavbu, ačkoli počet členů je stejný. Je zde 16 optických členů, přičemž 4 jsou z HR skla, 3 členy jsou asférické a dva pak z ED skla. Světelnost dosahuje hodnoty T4,3, přiclonit se dá až na T22.
 
Irix Cine 11mm T4.3
 
Objektiv by měl být dosti ostrý i pro 8K video a má minimalizovaný focus breathing (změnu úhlu záběru při změně zaostření). Zaostřovací kroužek má 180° chod a objektiv s hořčíkovým tělem je utěsněný, aby se s ním dalo natáčet i za deště. Použit je mechanismus Multi Start Thread. Samozřejmostí je kompatibilita s follow focus systémy. Jak už je u cine objektivů zvykem, nejde o úplného lehkého drobka, novinka váží 1,1 kg a má 95mm závity pro filtry. K dispozici bude pro bajonety Canon EF, Sony E/FE, MFT a Arri PL.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře
Nikon myslí i na filmaře a plánuje znatelné rozšíření schopností svých CSC fotoaparátů v oblasti videa. Nyní také uvádí speciální video kit, který bude obsahovat např. rekordér Atomos Ninja V a další příslušenství.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele
Společnost Phase One uvedla nový středoformátový fotoaparát XT, který je zaměřen zejména na kompaktní rozměry a možnost využití i pro cestování a krajinářskou fotografii. Navíc bude dodáván s shift objektivem.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů