www.digimanie.cz
>
>
>

Irix představil video objektiv Cine 11mm T4.3

Irix představil video objektiv Cine 11mm T4.3
, , aktualita
Společnost Irix představuje svůj druhý objektiv výrazně optimalizovaný pro natáčení videa. Jde o nový model Cine 11mm T4.3, tedy extrémně širokoúhlé sklo pro full frame fotoaparáty a videokamery.
K oblíbeným
reklama
Nedávno společnost Irix představila speciální video objektiv Cine 150mm T3.1 a nyní rozšiřuje nabídku takových skel o nový Cine 11mm T4.3. V tomto případě jde tedy o extrémně širokoúhlý objektiv s úhlem záběru 123 stupňů při záznamu videa 2,39:1. Dokáže totiž pokrýt celou plochu full frame senzoru. Oproti 11mm T4.0 verzi má ale trochu pozměněnou stavbu, ačkoli počet členů je stejný. Je zde 16 optických členů, přičemž 4 jsou z HR skla, 3 členy jsou asférické a dva pak z ED skla. Světelnost dosahuje hodnoty T4,3, přiclonit se dá až na T22.
 
Irix Cine 11mm T4.3
 
Objektiv by měl být dosti ostrý i pro 8K video a má minimalizovaný focus breathing (změnu úhlu záběru při změně zaostření). Zaostřovací kroužek má 180° chod a objektiv s hořčíkovým tělem je utěsněný, aby se s ním dalo natáčet i za deště. Použit je mechanismus Multi Start Thread. Samozřejmostí je kompatibilita s follow focus systémy. Jak už je u cine objektivů zvykem, nejde o úplného lehkého drobka, novinka váží 1,1 kg a má 95mm závity pro filtry. K dispozici bude pro bajonety Canon EF, Sony E/FE, MFT a Arri PL.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI
Fotobanka Unsplash je mezi mnohými fotografy nenáviděna, protože jiní autoři zde dávají snímky k bezplatnému použití. Nyní navíc uvolňuje ke stažení dataset 2 milionů snímků v jednom velkém archivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
Ničivý výbuch v hlavním městě státu Libanon - Bejrútu - překvapil tamější obyvatele zcela nečekaně. Na náměstí nedaleko epicentra v přístavu zrovna pózovala pro své svatební fotografie nevěsta, fotograf zaznamenal tlakovou vlnu.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář