www.digimanie.cz
>
>
>

Irix uvedl světelný objektiv 45mm F1.4

Irix uvedl světelný objektiv 45mm F1.4
, , aktualita
Další novinkou ve výrobním programu společnosti Irix je světelný objektiv 45mm F1.4. Ten vychází z nedávno představeného objektivu Cine 45mm T1.5. Zajímavostí má být zámek zaostřovacího kroužku.
K oblíbeným
reklama
Společnost Irix představila nový objektiv 45mm F1.4. Ten má tedy nezvyklou ohniskovou vzdálenost 45 mm, což na full frame zrcadlovkách znamená úhel záběru 50°. Má výbornou fyzickou světelnost F1,4 a jde o model, který vychází z video objektivu Cine 45mm T1.5. Irisová clona nabídne 9 lamel a díky elektrickým kontaktům ji lze ovládat i z těla fotoaparátu, stejně jako je díky kontaktům zajištěn přenos informací do EXIFu.
 
Irix 45mm F1.4
 
Zaostřovací kroužek má 140° chod a k dispozici je funkce Focus Lock pro jeho zamčení. To se může hodit např. u krajinářské fotografie, aby si fotograf omylem nepřeostřil a měl zaostřeno neustále hyperfokálně, využití to může najít i při studiové práci. Objektiv má kovové tělo s povrchovou úpravou odolnou proti poškrábání, je také odolný vůči nepříznivému počasí (prachu a vodě). Objektiv je určený pro digitální zrcadlovky s bajonetem Canon EF, Nikon F a Pentax K. Z dalších údajů víme už jen to, že využívá 77mm závit pro filtry. Dostupnost a cenu novinky zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F
Objektiv Meike 85mm f/1.8 s podporou automatického zaostřování je sice na trhu už dva roky, ale dosud byl k dispozici jen pro bajonet Canon EF. Nyní se objevuje i jeho varianta pro zrcadlovky značky Nikon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala