www.digimanie.cz
>
>
>

Irix uvedl světelný objektiv 45mm F1.4

Irix uvedl světelný objektiv 45mm F1.4
, , aktualita
Další novinkou ve výrobním programu společnosti Irix je světelný objektiv 45mm F1.4. Ten vychází z nedávno představeného objektivu Cine 45mm T1.5. Zajímavostí má být zámek zaostřovacího kroužku.
K oblíbeným
reklama
Společnost Irix představila nový objektiv 45mm F1.4. Ten má tedy nezvyklou ohniskovou vzdálenost 45 mm, což na full frame zrcadlovkách znamená úhel záběru 50°. Má výbornou fyzickou světelnost F1,4 a jde o model, který vychází z video objektivu Cine 45mm T1.5. Irisová clona nabídne 9 lamel a díky elektrickým kontaktům ji lze ovládat i z těla fotoaparátu, stejně jako je díky kontaktům zajištěn přenos informací do EXIFu.
 
Irix 45mm F1.4
 
Zaostřovací kroužek má 140° chod a k dispozici je funkce Focus Lock pro jeho zamčení. To se může hodit např. u krajinářské fotografie, aby si fotograf omylem nepřeostřil a měl zaostřeno neustále hyperfokálně, využití to může najít i při studiové práci. Objektiv má kovové tělo s povrchovou úpravou odolnou proti poškrábání, je také odolný vůči nepříznivému počasí (prachu a vodě). Objektiv je určený pro digitální zrcadlovky s bajonetem Canon EF, Nikon F a Pentax K. Z dalších údajů víme už jen to, že využívá 77mm závit pro filtry. Dostupnost a cenu novinky zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst
Fotografové to v současné době pandemie COVID-19 nemají jednoduché, někteří z nich se tedy snaží vymýšlet netradiční projekty, které můžou vytvářet i z domova. Tím se řídí i fotograf, který používá webkamery k zachycení italských měst v nynější situaci.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu
Máme zde únorová čísla dodávek fotoaparátů na trh a nejsou to vůbec pěkné hodnoty. CSC se docela drží, DSLR ale stále padají a naprostou pohromou byl únor pro kompakty. Ty výrazně spadly meziročně i proti letošnímu lednu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3 ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
31.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
30.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře