www.digimanie.cz
>
>
>

Když se sekne AI: Facebook smazal fotku cibule, byla příliš sexy

Když se sekne AI: Facebook smazal fotku cibule, byla příliš sexy
, , aktualita
Umělá inteligence se občas splete a jsou z toho pak velmi zajímavé případy. Jeden z nich se stal společnosti The Seed Company by EW Gaze, jejíž fotku cibule Facebook vyhodnotil jako příliš sexuální a smazal stránku s produktem.
K oblíbeným
reklama
Systémy umělé inteligence nejsou neomylné a přesvědčili jsme se o tom už několikrát. Nedávno grafický editor v okně "uviděl" Ryana Goslinga, tak ho tam domaloval, nyní byla problémem cibule. Společnost The Seed Company by EW Gaze na Facebooku inzerovala semínka cibule Walla Walla Sweet, které doplnila o snímek cibule v košíku. Jenže systémy umělé inteligence vyhodnotily tento snímek jako závadný a příliš sexuální. Reklamu na semínka tak sociální síť stáhla.
 
 
Proti stažení se obchod pochopitelně odvolal a Facebook uznal svou chybu. Ve svém vyjádření řekl: "Používáme automatizované technologie, abychom z našich aplikací odstranili nahotu, ale ty někdy prostě nerozpoznají cibuli Walla Walla od... no, víte čeho". Reklamu Facebook obnovil a obchod si jen mne ruce. Jeho "sexy" cibule díky omylu Facebooku získala virální ohlas a za tři dny jí prodali více než za předchozích 5 let.
 
Zdroj: bbc.com, diyphotography.net, titulní obrázek: CSIRO / CC BY, přes Wikimedia Commons


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář