www.digimanie.cz
>
>
>

Když se sekne AI: Facebook smazal fotku cibule, byla příliš sexy

Když se sekne AI: Facebook smazal fotku cibule, byla příliš sexy
, , aktualita
Umělá inteligence se občas splete a jsou z toho pak velmi zajímavé případy. Jeden z nich se stal společnosti The Seed Company by EW Gaze, jejíž fotku cibule Facebook vyhodnotil jako příliš sexuální a smazal stránku s produktem.
K oblíbeným
reklama
Systémy umělé inteligence nejsou neomylné a přesvědčili jsme se o tom už několikrát. Nedávno grafický editor v okně "uviděl" Ryana Goslinga, tak ho tam domaloval, nyní byla problémem cibule. Společnost The Seed Company by EW Gaze na Facebooku inzerovala semínka cibule Walla Walla Sweet, které doplnila o snímek cibule v košíku. Jenže systémy umělé inteligence vyhodnotily tento snímek jako závadný a příliš sexuální. Reklamu na semínka tak sociální síť stáhla.
 
 
Proti stažení se obchod pochopitelně odvolal a Facebook uznal svou chybu. Ve svém vyjádření řekl: "Používáme automatizované technologie, abychom z našich aplikací odstranili nahotu, ale ty někdy prostě nerozpoznají cibuli Walla Walla od... no, víte čeho". Reklamu Facebook obnovil a obchod si jen mne ruce. Jeho "sexy" cibule díky omylu Facebooku získala virální ohlas a za tři dny jí prodali více než za předchozích 5 let.
 
Zdroj: bbc.com, diyphotography.net, titulní obrázek: CSIRO / CC BY, přes Wikimedia Commons


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: říjen 2020 Doporučené fotoaparáty: říjen 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
7artisans uvádí supersvětelný objektiv 35mm f/0.95 7artisans uvádí supersvětelný objektiv 35mm f/0.95
Na trhu se supersvětelnými objektivy se objevuje nový kousek od společnosti 7artisans. Jde o objektiv 35mm f/0.95 určený pro fotoaparáty s APS-C senzorem. Dostupný bude pro mnoho CSC bajonetů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OmniVision uvedl OV64A, čip s "velkými" 1,0µm pixely a 4K/120p OmniVision uvedl OV64A, čip s "velkými" 1,0µm pixely a 4K/120p
OmniVision přichází s novým 1/1,34" snímačem pro mobilní telefony, modelem OV64A. Ten je docela zajímavý. Na dnešní dobu má poměrně velké 1,0µm pixely, tedy něco, co bychom ještě nedávno označili za supermalé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Roadmapa objektivů od Fujifilmu přidává 18mm F1.4 a 70-300mm Roadmapa objektivů od Fujifilmu přidává 18mm F1.4 a 70-300mm
Fujifilm aktualizoval svou roadmapu připravovaných objektivů o dva nové kousky. Díky nim by počet objektivů měl vzrůst už na 37. Přibude vysoce světelný širokoúhlý 18mm objektiv i telezoom 70-300mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm aktualizuje objektiv XF 10-24mm F4 R OIS WR Fujifilm aktualizuje objektiv XF 10-24mm F4 R OIS WR
Společnost Fujifilm vydala aktualizovanou verzi svého objektivu Fujinon XF 10-24mm F4 R OIS WR. Ten dostává zvýšenou odolnost i výkonnější optickou stabilizaci. Zapracovalo se i na hmotnosti a ovládání.
18.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář