www.digimanie.cz
>
>

Kim Kardashian žaluje iHandy, chce 10 mil. USD za použití fotky bez svolení

Kim Kardashian žaluje iHandy, chce 10 mil. USD za použití fotky bez svolení
, , aktualita
Máme zde další velkou aféru ohledně autorských práv. Oproti případu žalované modelky Emily Ratajkowski je to zde naopak a modelka Kim Kardashian je zde v pozici žalující. Ta chce 10 mil. USD za neschválené použití své fotku v aplikaci Sweet Camera.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny jsme tu měli velkou aféru s neoprávněným použitím fotky na Instagramu, což může modelku Emily Ratajkowski stát 150 tisíc USD. Ne vždy je ale celebrita tím, kdo je na pranýři. V další aféře je to naopak modelka, kdo žaluje někoho jiného za neoprávněné použití fotografie. Tentokrát jde o Kim Kardashian, jejíž fotografie z Instagramu se objevila v aplikaci Sweet Camera od iHandy, aniž by modelka (nebo její společnost) tuto fotografii vývojářům licencovala. Ti tak využívali její podobiznu k propagování aplikace, aniž by Kim Kardashian s nimi měla obchodně cokoli společného. Mělo jít o snímek, který v roce 2017 pořídila pro propagaci vlastní značky KKW Beauty a v aplikaci se objevil v letošním září.
 
Kim Kardashian
 
autor: Toglenn [CC BY-SA 3.0], přes Wikimedia Commons
 
Podle žaloby v iHandy benefitovali z notoricky známé tváře modelky, její reputace a vlivu, což mělo výrazně pomoci při propagaci aplikace. Právníci modelky opravdu netroškaří a snaží se z případu vytřískat maximum, takže po tvůrcích aplikace požadují opravdu šílených 10 milionů USD (cca 230 milionů Kč), přičemž výši odůvodňují právě vysoký statutem této celebrity a tím, že takové částky požadují při propagaci s jejím jménem. Ostatně její instagramový účet je pátým nejvíce sledovaným na světě, nepočítáme-li oficiální účet Instagramu (více už má jen Selena Gomez, Dwayne Johnson, Ariana Grande a Cristiano Ronaldo). Připomeňme ještě, že loni už Kim vysoudila 2,7 mil. USD od společnosti Missguided, která zneužívala její jméno pro vlastní produkty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
14.11.2019, recenze, Milan Šurkala5 komentářů
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář