www.digimanie.cz
>
>

Kim Kardashian žaluje iHandy, chce 10 mil. USD za použití fotky bez svolení

Kim Kardashian žaluje iHandy, chce 10 mil. USD za použití fotky bez svolení
, , aktualita
Máme zde další velkou aféru ohledně autorských práv. Oproti případu žalované modelky Emily Ratajkowski je to zde naopak a modelka Kim Kardashian je zde v pozici žalující. Ta chce 10 mil. USD za neschválené použití své fotku v aplikaci Sweet Camera.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny jsme tu měli velkou aféru s neoprávněným použitím fotky na Instagramu, což může modelku Emily Ratajkowski stát 150 tisíc USD. Ne vždy je ale celebrita tím, kdo je na pranýři. V další aféře je to naopak modelka, kdo žaluje někoho jiného za neoprávněné použití fotografie. Tentokrát jde o Kim Kardashian, jejíž fotografie z Instagramu se objevila v aplikaci Sweet Camera od iHandy, aniž by modelka (nebo její společnost) tuto fotografii vývojářům licencovala. Ti tak využívali její podobiznu k propagování aplikace, aniž by Kim Kardashian s nimi měla obchodně cokoli společného. Mělo jít o snímek, který v roce 2017 pořídila pro propagaci vlastní značky KKW Beauty a v aplikaci se objevil v letošním září.
 
Kim Kardashian
 
autor: Toglenn [CC BY-SA 3.0], přes Wikimedia Commons
 
Podle žaloby v iHandy benefitovali z notoricky známé tváře modelky, její reputace a vlivu, což mělo výrazně pomoci při propagaci aplikace. Právníci modelky opravdu netroškaří a snaží se z případu vytřískat maximum, takže po tvůrcích aplikace požadují opravdu šílených 10 milionů USD (cca 230 milionů Kč), přičemž výši odůvodňují právě vysoký statutem této celebrity a tím, že takové částky požadují při propagaci s jejím jménem. Ostatně její instagramový účet je pátým nejvíce sledovaným na světě, nepočítáme-li oficiální účet Instagramu (více už má jen Selena Gomez, Dwayne Johnson, Ariana Grande a Cristiano Ronaldo). Připomeňme ještě, že loni už Kim vysoudila 2,7 mil. USD od společnosti Missguided, která zneužívala její jméno pro vlastní produkty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS
Na Internetu se objevily další zajímavé zprávy ohledně připravovaných produktů. Má se jednat o rozměrově menší model Fujifilm X-S10, který má do středním cenové kategorie přinést stabilizaci (IBIS).
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p
Už nějakou dobu se mluví o příchodu nových CSC fotoaparátů Nikon Z6s a Z7s, jejichž hlavní změnou má být podpora 4K60p videa. Dostanou ale i několik dalších změn, které prozrazují další úniky.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů