www.digimanie.cz
>
>

Kim Kardashian žaluje iHandy, chce 10 mil. USD za použití fotky bez svolení

Kim Kardashian žaluje iHandy, chce 10 mil. USD za použití fotky bez svolení
, , aktualita
Máme zde další velkou aféru ohledně autorských práv. Oproti případu žalované modelky Emily Ratajkowski je to zde naopak a modelka Kim Kardashian je zde v pozici žalující. Ta chce 10 mil. USD za neschválené použití své fotku v aplikaci Sweet Camera.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny jsme tu měli velkou aféru s neoprávněným použitím fotky na Instagramu, což může modelku Emily Ratajkowski stát 150 tisíc USD. Ne vždy je ale celebrita tím, kdo je na pranýři. V další aféře je to naopak modelka, kdo žaluje někoho jiného za neoprávněné použití fotografie. Tentokrát jde o Kim Kardashian, jejíž fotografie z Instagramu se objevila v aplikaci Sweet Camera od iHandy, aniž by modelka (nebo její společnost) tuto fotografii vývojářům licencovala. Ti tak využívali její podobiznu k propagování aplikace, aniž by Kim Kardashian s nimi měla obchodně cokoli společného. Mělo jít o snímek, který v roce 2017 pořídila pro propagaci vlastní značky KKW Beauty a v aplikaci se objevil v letošním září.
 
Kim Kardashian
 
autor: Toglenn [CC BY-SA 3.0], přes Wikimedia Commons
 
Podle žaloby v iHandy benefitovali z notoricky známé tváře modelky, její reputace a vlivu, což mělo výrazně pomoci při propagaci aplikace. Právníci modelky opravdu netroškaří a snaží se z případu vytřískat maximum, takže po tvůrcích aplikace požadují opravdu šílených 10 milionů USD (cca 230 milionů Kč), přičemž výši odůvodňují právě vysoký statutem této celebrity a tím, že takové částky požadují při propagaci s jejím jménem. Ostatně její instagramový účet je pátým nejvíce sledovaným na světě, nepočítáme-li oficiální účet Instagramu (více už má jen Selena Gomez, Dwayne Johnson, Ariana Grande a Cristiano Ronaldo). Připomeňme ještě, že loni už Kim vysoudila 2,7 mil. USD od společnosti Missguided, která zneužívala její jméno pro vlastní produkty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C
Už v roce 2018 byl představen pozoruhodný extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 4mm f/2.8 FishEye MFT. Nyní společnost Venus Optics rozšiřuje podporované bajonety o další tři a objektiv tak půjde použít i na APS-C fotoaparátech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M
Vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm F1.4 je už nějakou dobu dostupný pro bajonet Sony FE. Výrobce nyní rozšiřuje nabídku a představuje i variantu pro bajonet Leica M-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu
Pár z Velké Británie byl velmi nepříjemně překvapen fotografiemi ze své svatby. Ty byly tak příšerné, že svatební focení raději zopakoval s jiným fotografem. Portfolio svatební fotografky totiž nebylo zdaleka pravé.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4 Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4
Společnost Canon má další patent na zajímavý objektiv. Tentokrát je to vysoce světelný objektiv s ohniskovou vzdáleností 135 mm. Jeho světelnost má činit F1,4 a je určen pro nové full frame CSC fotoaparáty.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala