Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Komentáře od komichal
Jsem příznivcem kapesních ultrazoomů a jsem ochoten jim odpustit hodně ­- výměnou za to, že jsou malé a skladné.
To, co HX99 ale předvádí ­(a za jakou cenu­), je na mě fakt moc. Nerozumím tomu, proč se výrobci tak vytrvale snaží tuto kategorii zabít.
Odpovědět0  0
Já zase lituju ty, kteří mají potřebu litovat ostatní kvůli tomu, co si koupili nebo nekoupili. :­-­)
Sobě koupím to, co chci. Co si koupí ostatní, mám na salámu.
Odpovědět6  0
Nepohybuju se ve světě zrcadlovek, tak mám hloupý dotaz. Opravdu je takový mega rozdíl v objektivu za 4000 EUR a třeba za 1000 EUR? Jasně, může tam být rozdílem nějaká desetinka světelnosti, ale v jaké situaci třeba objektiv F1.2 není vyhovující a F0,95 už ano?
Mimochodem jsem žil v dojmu, že světelnost F1 je ideální a nižší už být nemůže. Jak vidím, může. Musím si dostudovat.
Odpovědět0  0
Kde se píše, že se jedná o FOTOmobil?

Může ti to připadat divné, ale má smysl recenzovat i zařízení, která už z principu nemůžou dosáhnout nikam vysoko. A to právě kvůli lidem, kteří si vlivem reklamní masáže myslí, že jim telefon za 3k dá stejné možnosti jako fotoaparát za desetinásobek. Nedá. Pak buďto sleví ze svých požadavků, nebo holt musí našetřit na pořádný přístroj.

Digimanie JE prémiový fotoweb ­- přístupem a zpracováním. Co se týče skladby přístrojů, snaží se pokrýt hodně široké spektrum a vždy tomu tak bylo. Že sis toho nevšimnul je tvůj problém. Teď už to tedy víš a můžeš tady přestat vybuřovat. Já taky neřvu v každé diskuzi pod každým objektivem, k čemu mi bude, když mám Flexaretu... :D
Odpovědět0  0
Tohle je naopak skvělá recenze, která pomůže spoustě lidem se rozhodnout. Pomalu každý týden se mě někdo ptá ve smyslu ­"doporuč mi slušný mobil, co nestojí moc peněz a dobře fotí­". Chvilku jim vysvětluju význam slova ­"oxymoron­", pak to ale vzdám a na základě recenzí a cenového stropu něco doporučím. Velmi často právě tento Redmi 4x, protože když si odmyslíš focení, tak je to dnes opravdu nejlepší poměr ceny, výkonu a spolehlivosti. S tím, že fotografie patří k tomu lepšímu, co telefony za tyto peníze umí ­(byť je to ten jednooký mezi slepými­).

Teď už je konečně profi recenzi v češtině, na kterou můžu zájemce odkazovat a dokonce si zájemci můžou porovnat recenze dalších fotoaparátů ve smartphonech, stejně jako recenze ­"normálních­" přístrojů, všechno dle stejné metodiky, od stejného člověka. To je obrovský bonus a krásně to narovná očekávání těch lidí, co za své peníze mohou dostat. Někdo třeba zjistí, že foťák u telefonu za 3k fakt nemá smysl řešit. A někdo naopak zase zjistí, že pro jeho momentky ze života, bez uměleckých ambicí, je Redmi 4x dostačující. A to je podle mě přesně smysl téhle recenze.

Jinak máš celkem drzost srovnávat takto zpracovanou recenzi s ­"recenzemi­" třeba na mobilmanii. Tam je to copypaste jednoho odstavce ve smyslu ­"za světla jsou fotografie ucházející, s jeho úbytkem ale klesá i kvalita­". Wow, zjištění roku. :)
Odpovědět5  5
Existuje vůbec nějaký takovýhle schopný kompakt, který by zároveň nabídnul lepší zoom? 8x ? 10x ?
Jinak tu koupi u manželky neobhájím... :D
Odpovědět0  0
Vybírám to, co je v obchodech. Jetý foťák bez historie kupovat nechci.
Odpovědět0  0
Jako ­"kompaktista­" pokukující po vstupu do světa zrcadlovek jsem se na to zrovna chtěl zeptat... jestli volit 1300D nebo D3400. Děkuji. :)
Odpovědět0  0
V situaci, kdy Sony Z3 fotí líp než kdysi opěvovaný kompakt HX5 mi fakt chybí už jen možnost nějak kvalitněji si přizoomovat.
Odpovědět1  0
Na trhu je dostatek zajímavých přístrojů ale z nějakého důvodu se na digimanii moc nerecenzují, byť kategorie ­"kapesních ultrazoomů je velmi žádaná­". Pak není divu, že nelze z ničeho vybírat.
Chápu, že pro pokročilé fotografy je zajímavější analýza nějakého objektivu, bohužel pro masy hrají prim právě recenze těch malých ultrazoomů. Bývalo to tu kdysi z toho pohledu lepší. Snad jde jen o dočasnou situaci. :)
Odpovědět0  0