www.digimanie.cz
>
>
>
>

Kompaktní objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8

Kompaktní objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8
, , aktualita
Další novinkou do nabídky full frame objektivů pro full frame CSC fotoaparáty Panasonic a další přístroje s L-Mount je Lumix S 85mm F1.8. Jde o vysoce světelný pevný objektiv s poměrně kompaktní a odolnou konstrukcí.
K oblíbeným
reklama
Společnost Panasonic představila nový pevný objektiv Lumix S 85mm F1.8 (S-S85). Je určen pro full frame (ale i APS-C) CSC fotoaparáty s L-Mount, přičemž při 85mm reálné ohniskové vzdálenosti nabídne diagonální úhel záběru 29°. Skládá se z 9 optických členů uspořádaných do 8 skupin, 2 členy jsou z ED skla. Světelnost dosahuje velmi dobré hodnoty F1,8, cloní se pak 9lamelovou irisovou clonou s maximální hodnotou F22. Objektiv není vybaven optickou stabilizací a musí se tak spoléhat na tu v tělech.
 
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85)
 
Novinka potřebuje k zaostření minimálně 80 cm, umožňuje tak dosažení maximálního zvětšení 0,13×. Zaostřovací systém je optimalizován na minimalizaci focus breathingu (změně úhlu záběru při změně zaostření). Objektiv má poměrně kompaktní konstrukci, jeho délka činí 82 mm, v průměru má 73,6 mm a používá 67mm filtry. Jeho hmotnost činí jen 355 gramů a tvar odpovídá i dalších objektivům se světelností F1,8 od Panasonicu, aby byly snadno zaměnitelné např. na gimbalu nebo jiných zařízeních pro natáčení videa (další modely se teprve chystají). Potěší i odolná konstrukce, kdy objektivu nemá vadit prach, voda nebo teploty od -10 °C. Do prodeje půjde v lednu za cenu $599 (cca 15.000 Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář