Výrobce:

Konica Minolta

Odkaz na stránky výrobce: http://www.konicaeurope.com/
Články o výrobci Konica Minolta | Zobrazit jen články a recenze
Sbohem Konico Minolto, vítej Sony?

Sbohem Konico Minolto, vítej Sony?

3.4.2006, aktualita, Petr Hájek1 komentář

Konica Minolta končí s digitálními fotoaparáty

23.1.2006, aktualita, Pavel Bureš2 komentáře

Konica Minolta updatuje firmware modelů A1a A2

Společnost Konica Minolta oznámila, že na svoje stránky umístila ke stažení nový firmware pro digitály Konica Minolta Dimage A1 (5 Mpix) a A2 (8 Mpix). Verze 1.1.3 (A1) a 1.1.4 zvyšují rychlost při zápisu na kartu (ta se má lišit dle výrobce...
24.11.2005, aktualita, Petr Hájek1 komentář
Zetko už se šesti miliony

Zetko už se šesti miliony

Úspěšná řada Z společnosti Konica Minolta přivítala nedávno další přírůstek označený pořadovým číslem 6. Věren svému označení se může pochlubit již šesti miliony obrazových buněk, které se ovšem musely vměstnat do stejně velkého snímače jako u modelu Z5. Jaký to mělo vliv na hladinu šumu a jaká byla celková kvalita fotografií pořízených tímto futuristickým krasavcem, se dočtete v této recenzi.
17.10.2005, recenze, Marek Kuřina5 komentářů
Stabilizovaný osmimegapixelový kapesní krasavec

Stabilizovaný osmimegapixelový kapesní krasavec

Společnost Konica Minolta si od své malé kapesní novinky DiMAGE X1 hodně slibuje a není divu. Tento drobeček totiž nejenom že luxusně vypadá, ale také nabízí stabilizaci obrazu (známou technologii Anti-Shake) a ve svém vskutku tenoučkém těle má zabudovaný osmimegapixelový snímač a periskopický objektiv poskytující až trojnásobný optický zoom. Ovšem i na tomto krasavci jsme našli několik pih na kráse.
7.10.2005, recenze, Marek Kuřina2 komentáře
Odlehčená verze Dynaxu nezklamala

Odlehčená verze Dynaxu nezklamala

Do redakčních rukou se nám dostala novinka společnosti Konica Minolta - digitální zrcadlovka s výměnnými objektivy Dynax 5D, která by oproti své předchůdkyni Dynaxu 7D měla více zaujmout "amatérské" fotografy, přestože nabízí také velmi mnoho vyspělých funkcí. Opět disponuje šestimegapixelovým CCD snímačem a zase umí posunovat jemně CCD snímačem v protipohybu k malým otřesům a drobnému chvění, tedy nechybí stabilizace obrazu - tzv. technologie Anti-Shake.
16.9.2005, recenze, Marek Kuřina5 komentářů
Další zetko se valí...

Další zetko se valí...

Populární zetková řada se prodlužuje o další model, a to o fotopřístroj DiMAGE Z6. Jak už sám název napovídá, tak novinka patří už do šestimegapixelové kategorie. Jinak ovšem mnoho novinek oproti pětce aktuální šestka nepřináší: snad jenom větší výdrž baterií, čemuž ovšem do podrobné recenze budeme muset pouze věřit. Bohužel se ovšem nepochopitelně zhoršily parametry videa…
23.8.2005, aktualita, Marek Kuřina4 komentáře
Dynax 5D přichází...

Dynax 5D přichází...

Metodu, kterou již více či méně úspěšně použil Nikon i Canon, zkouší i další velký hráč na trhu digitálních zrcadlovek, tedy společnost Konica Minolta. Vyslat tedy vstříc potencionálnímu davu zákazníků odlehčenější (někdy i doslova) variantu vlastní vlajkové lodi (v poloprofesionální kategorii), která je pochopitelně daleko levnější. Canon vše odstartoval dvojicí 300D-350D, Nikon nedávno následoval (D70 - D50) a Konica Minolta před pár dny představila model Dynax 5D, který vychází z jednooké digitální zrcadlovky Dynax 7D.
21.7.2005, aktualita, Marek Kuřina
Konica Minolta DiMAGE X1

Konica Minolta DiMAGE X1

První z novinek, které společnost Konica Minolta ohlásila, je ultrakompaktní Konica Minolta DiMAGE X1, která i přes svoji přímo podvyživenou figuru nabízí Anti-Shake technologii, rozlišení 8 Mpix, velký 2,5" LCD displej a hladce zaoblené provedení, což ovšem stále zdaleka není vše...
19.7.2005, aktualita, Petr Hájek
Konica Minolta představuje digitální zrcadlovku Maxxum 5D...

Konica Minolta představuje digitální zrcadlovku Maxxum 5D...

18.7.2005, aktualita, Petr Hájek
Ultrakompakt Konica Minolta DiMAGE X1

Ultrakompakt Konica Minolta DiMAGE X1

18.7.2005, aktualita, Petr Hájek
DiMAGE X60: kapesní rychlík

DiMAGE X60: kapesní rychlík

Řada malých digitálních šperků označených písmenem X společnosti Konica Minolta se nám utěšeně rozrůstá, posledním přírůstkem je model DiMAGE X60, který patří mezi pětimegapixely a nabízí klasický trojnásobný optický zoom. Jak se nám líbil obrazový výkon tohoto fotopřístroje, anebo jak se novinka ovládá, se dočtete v této recenzi.
12.7.2005, recenze, Marek Kuřina1 komentář
Konica Minolta Dimage E50 - pro každého něco...

Konica Minolta Dimage E50 - pro každého něco...

V polovině ledna oficiálně představená kompaktní Konica Minolta E50 je modelem určeným převážně začátečníkům a nenáročným uživatelům, které neláká složité nastavování a o to větší dojem na ně udělá 2,5" LCD displej a úsporné rozměry i váha. Plánovanému uživateli odpovídá i funkční vybavení, na které se vzápětí podíváme...
30.5.2005, recenze, Petr Hájek1 komentář
Model E50 nahradí E500

Model E50 nahradí E500

Společnost Konica Minolta představila další malou stříbrnou placatku, ve stylu předcházející E50-ky, tentokrát model nese označení E500. Patří opět mezi pětimegapixely, a přestože je E500 o trochu větší než E50, tak má překvapivě o něco menší LCD displej. Změnou prošel především design fotopřístroje.
27.5.2005, aktualita, Marek Kuřina3 komentáře
Konica Minolta DiMAGE X60

Konica Minolta DiMAGE X60

Společnost Konica Minolta oznámila upgrade modelu X50, kterým není nikdo jiný než 5Megapixelová Konica Minolta DiMAGE X60. Již po prvním letmém pohledu zjistíme, že jde o další digitální fotoaparát, který obětoval optický hledáček za 2,5" LCD displej. K mání bude X60 od konce května za 350 USD.
23.5.2005, aktualita, Petr Hájek
Levnější Dynax a levný Acer

Levnější Dynax a levný Acer

Mezi osmimegapixely vtrhla i společnost Acer díky svému modelu CR-8530. Tento automat má pro kompakty typickou optickou soustavu a kromě velkého LCD displeje zaujme především nízkou cenou. Cenového zpravodajství se týká i další část této zprávy, protože Konica Minolta se rozhodla docela razantně snížit cenu zrcadlovky Dynax 7D.
12.5.2005, aktualita, Marek Kuřina
Souboj ultrazoomů: FZ5, Z5 a Z740

Souboj ultrazoomů: FZ5, Z5 a Z740

Na poli EVF zrcadlovek s vícenásobným zoomem se nedávno objevila dvojice modelů, které jsou si navzájem více než konkurenční. Jde o modely Konica Minolta DiMAGE Z5 a Panasonic Lumix FZ5. Oba poskytují až dvanáctinásobné optické přiblížení, patří do pětimegapixelové kategorie a jsou vybaveny stabilizací obrazu. K tomuto souboji jsme jako alternativu přidali zcela nový ultrazoom od Kodaku Z740, který ovšem stabilizací nedisponuje a jeho objektiv je desetinásobný optický zoom, na druhou stranu je přibližně o necelé 3 tisíce levnější než uvedená dvojice.
2.5.2005, recenze, Marek Kuřina25 komentářů
DiMAGE Z5: stabilních pět milionů

DiMAGE Z5: stabilních pět milionů

Vývoj řady Z společnosti Konica Minolta dospěl v současnosti až k modelu DIMAGE Z5, který už patří do pětimegapixelové kategorie. Novinka má sice větší počet obrazových buněk než Z3-ka, ty jsou ovšem umístěny na stejně velkou plochu snímače. Jaký vliv to mělo na snímání při vyšších hodnotách citlivosti a jak vůbec se nám s modelem pracovalo, se dočtete v této recenzi.
30.3.2005, recenze, Marek Kuřina27 komentářů
Konica Minolta: nové objektivy pro digitální zrcadlovky

Konica Minolta: nové objektivy pro digitální zrcadlovky

Pokračující nástup digitálních zrcadlovek nutí výrobce k uvádění objektivů šitým na míru digitálnímu formátu APS-C. Nové objektivy nesou označení DT (je to zkratka Digital Technology) a jsou speciálně navrženy pro Konica Minolta Maxxum 7D.
21.3.2005, aktualita, Jan Dudek
DiMAGE Z20: levný ultrazoom

DiMAGE Z20: levný ultrazoom

Nástupkyní levného ultrazoomu DiMAGE Z10 je novinka Z20, která se právě objevila na trhu. Cena modelu je opět velmi zajímavá, navíc fotopřístroj již patří do pětimegapixelové kategorie. Jednoduchý a praktický design nedoznal prakticky žádných změn. Vzhledem k tomu, že se do stejně velkého snímače napěchovalo více obrazových buněk, tak má ovšem dvacítka větší problémy se šumem, než měla desítka.
18.2.2005, recenze, Marek Kuřina1 komentář
A200: lidovější A2-ka

A200: lidovější A2-ka

Dalším osmimegapixelovým fotopřístrojem, který jsme otestovali, byla elektronická zrcadlovka společnosti Konica Minolta DiMAGE A200. Ta je následovnicí poloprofesionálních modelů A1 a A2, ovšem novinka se zcela jinak ovládá. Dvoustovka prošla také velice příjemným zmenšením a tedy i snížením váhy, ke všemu získala šikovný (výklopný a otočný) barevný LCD zobrazovač. Na druhou stranu o některé ryze profesionální vybavení přišla (synchronizační konektor blesku, přídavný bateriový grip).
10.2.2005, recenze, Marek Kuřina60 komentářů
Konica Minolta Dimage E50: Malá s velkým displejem

Konica Minolta Dimage E50: Malá s velkým displejem

Společnost Konica Minolta ohlásila model DiMAGE E50, který je určen zejména pro nenáročné fotografy fotící stylem Point-and-Click, tedy cvakají převážně fotografie studentsko-oslavové, dovolenkové a rodinné. Přes zjevné zaměření na skromnějšího uživatele má aparát několik velmi zajímavých parametrů - namátkou rozlišení 5 Mpix, VGA video a cenu 8 990,- Kč.
4.2.2005, aktualita, Petr Hájek1 komentář
DiMAGE Z5: pět milionů v klidu

DiMAGE Z5: pět milionů v klidu

O upgradu modelu DiMAGE Z10 v podobě fotopřístroje Z20 jsme již psali, tentokrát si přiblížíme novinku DiMAGE Z5, která zase navazuje na model Z3. Snímač novinky již obsahuje pět milionů obrazových buněk, zvětšil se LCD displej na zadní straně a došlo i k několika dalším drobným změnám.
2.2.2005, aktualita, Marek Kuřina56 komentářů
Minolta oznamuje ceny DiMAGE Z20, Z5 a E50

Minolta oznamuje ceny DiMAGE Z20, Z5 a E50

Společnost Minolta sdělila veřejnosti ceny svých nejnovějších digitálních fotoaparátů, konkrétně se jedná o modely Konica Minolta DiMAGE Z20 (8 990,- Kč), DiMAGE Z5 (černá varianta 14 990 Kč, stříbrná varianta 14 490 Kč) a DiMAGE E50 (8 990 Kč).
2.2.2005, aktualita, Petr Hájek
Další zetka se valí

Další zetka se valí

Zetka společnosti Konica Minolta jsou na trhu úspěšná, a tak je pochopitelné, že se jejich výrobce odhodlal k dalšímu upgradu a přichází s hned dvěma novinkami v této řadě. My se dnes podíváme podrobněji na model DiMAGE Z20, který vychází konstrukčně ze Z10-ky. Příště se zaměříme i na obrazově "stabilizovaný" model DiMAGE Z5, který je upgradem Z3-ky.
25.1.2005, aktualita, Marek Kuřina1 komentář
Další velmi rychlé géčko

Další velmi rychlé géčko

Společnost Konica Minolta se pokusila trochu překvapivě mezi modely G400, G500 a G600 vpravit dalšího zástupce této řady, který označila jako DiMAGE G530. Přestože se jedná na první pohled o upgrade pětistovky, tak vylepšovaná byla v tomto případě nečekaně čtyřstovka. 530-ka je už pětimilionová, opět s trojnásobným optickým zoomem, bohužel však zdědila i nepřehledné ovládání 400-ky.
20.1.2005, recenze, Marek Kuřina
Konica Minolta Dimage E50 a další velké displeje

Konica Minolta Dimage E50 a další velké displeje

Mezi digitálními fotoaparáty se nám začíná objevovat nový trend, na který si určitě bude málokdo stěžovat a jež je dobře vidět namátkou na přístroji Konica Minolta Dimage E50, totiž velký LCD displej (E50 dále 3x optický zoom, 5 Mpix, SD/MMC slot).
19.1.2005, aktualita, Petr Hájek
Konica Minolta DG-5W - Robustní lachtan

Konica Minolta DG-5W - Robustní lachtan

S odolnými digitály se nám v poslední době roztrhl příslovečný pytel, jeden takový uvádí i Konica Minolta, jde o černostříbrný 4Mpix model Konica Minolta DG-5W, který je dále vybaven 2" LCD displejem, 2,8x optickým zoomem, velkými tlačítky pro snadnější podvodní obsluhu a má samozřejmě zvýšenou odolnost proti prachu a vodě. Podívejme se blíže, copak skrývá dalšího...
14.1.2005, aktualita, Petr Hájek
Dynax 7D: klidná síla

Dynax 7D: klidná síla

Do redakce nám konečně dorazila už téměř rok očekávaná první digitální zrcadlovka se stabilizací obrazu přímo na snímači. Tuto technologii si už společnost Konica Minolta úspěšně odzkoušela na modelech A1, A2 a Z3. Nový Dynax 7D je skutečně velice povedeným fotopřístrojem a díky rychlosti ostření, prakticky nulovému zpoždění spouště a zmíněné stabilizaci obrazu pořídíte pouze výjimečně rozmazanou fotografii.
23.12.2004, recenze, Marek Kuřina15 komentářů

Dynax 7 – žádná láce

Pravou digitální zrcadlovku z produkce společnosti Konica Minolta jsme na Digimanii již zevrubně představili. Nyní známe i její cenu – kdo se těšil na levně dostupný fotoaparát bude asi zklamán, neboť Dynax 7 se bude v České republice prodávat...
4.11.2004, aktualita, Petr Svoboda1 komentář