Výrobce:

Kyocera

Japonská firma Kyocera byla založena v Kjótu již v roce 1959 Dr. Kazuem Inamorim a jeho sedmi kolegy. Firma se začala věnovat výrobě, prodeji a inovaci kvalitních produktů. V dnešní době dospěla tak daleko, že se vrhla i na výrobu digitálních fotoaparátů. 
Odkaz na stránky výrobce: http://www.kyocera.com
Články o výrobci Kyocera | Zobrazit jen články a recenze
Kyocera představila řešení pro rychlý tisk

Kyocera představila řešení pro rychlý tisk

Pro potisk velkoformátových ploch bude zanedlouho možné použít řešení pro tryskový tisk z dílny společnosti Kyocera Corporation. Úvodem zmiňme, že představená tiskárna dokáže vytisknout až 200 metrů za minutu o 600 x 480 dpi.
27.3.2008, aktualita, Pavel Bureš
V dubnu nový 5,7" VGA displej Kyocery

V dubnu nový 5,7" VGA displej Kyocery

27.3.2006, aktualita, Petr Hájek1 komentář
Kyocera Yashica Classy: Fixních 5 Mega

Kyocera Yashica Classy: Fixních 5 Mega

Ačkoliv se s digitálními fotoaparáty značky Kyocera na dnešním trhu již příliš často nesetkáváme, tu a tam se některý z nich přeci jen ukáže, v Austrálii, Itálii a naší republice byla naposled k vidění Yashica EZ-5030, nyní se objevuje poslední novinka, která je typickým ultralevným digitálem pro masy.
1.12.2005, aktualita, Petr Hájek1 komentář
Pětimegapixel za necelých šest tisíc

Pětimegapixel za necelých šest tisíc

Již tento měsíc si můžete zakoupit v obchodech jednoduchý automatický model staronové značky Yashica, jež nese označení EZ 5030. Tento velmi malý pětimegapixel poskytuje klasický trojnásobný optický zoom a řadu uživatelů nejspíše osloví zajímavou cenou.
10.5.2005, aktualita, Marek Kuřina6 komentářů
Designové lahůdky od Kyocery

Designové lahůdky od Kyocery

Firma Kyocera na letošní Photokině představila dva stylové ultrakompakty se značkou Contax. Oba zvládají rozlišení 4 MPix a používají objektivy Carl Zeiss. Model i4R zaujme na první pohled funkcionalistickým designem, nemá však optický zoom. Contax U4R je vybaven otočným objektivem s trojnásobným optickým zoomem a dvoupalcovým displejem.
4.10.2004, aktualita, Monika Elsnerová1 komentář
Finecam SL400R: rotující čtyřmegapixelová krasavice

Finecam SL400R: rotující čtyřmegapixelová krasavice

Po přibližně půl roce přišla společnost Kyocera s upgradem svého asi designově nejpovedenějšího modelu – digitálního šperku Finecam SL300R. Změna proběhla především ve vybavení vyspělejším snímačem, který posílá novinku Finecam SL400R už mezi čtyřmegapixelové fotopřístroje.
26.7.2004, recenze, Marek Kuřina
Contax SL300R T*: tabatěrka s optikou od Carl Zeisse

Contax SL300R T*: tabatěrka s optikou od Carl Zeisse

Přibližně před půl rokem jste si mohli přečíst na Digimanii podrobnou recenzi o stříbrné placaté tabatěrce od Kyocery – Finecam SL300R. A dnes si přiblížíme luxusnější variantu tohoto modelu – Contax SL300R T*, která nejenom, že je na přední straně pokrytá černou koženou vrstvou, ale především je vybavena kvalitnější optikou od společnosti Carl Zeiss.
14.6.2004, recenze, Marek Kuřina2 komentáře
Kyocera M410R: síla šedesátinásobného přiblížení černé krasavice

Kyocera M410R: síla šedesátinásobného přiblížení černé krasavice

Jako jedna z prvních v naší republice měla naše redakce možnost a čest prozkoumat podrobně novou vlajkovou loď společnosti Kyocera – Finecam M410R. Hned po deseti minutách práce s ní nás potěšily dvě věci: skutečně povedený "profi" design ukrytý v překvapivě menším těle, než jsme čekali, a bleskurychlé reakce modelu na naše povely. To, že novinka nabízí i docela slušný obrazový výkon nám došlo až o něco později. Ovšem jenom chválit v recenzi pochopitelně nebudeme, a tak se nechte překvapit, jaké bude závěrečné hodnocení Plus – Minus.
24.5.2004, recenze, Marek Kuřina200 komentářů
Placatka od Kyocery je už čtyřmegapixelová

Placatka od Kyocery je už čtyřmegapixelová

Nedávno jsme vám na Digimanii přinesli recenzi na model Kyocera Finecam SL300R a už tu máme jeho vyspělejšího sourozence, který nese logicky označení SL400R. Stejně jako jeho předchůdce je nový Finecam SL400R vybaven RTUNE technologií, která umožňuje skutečně velmi rychlé zpracování dat a neomezenou kontinuální expozici v plném rozlišení. Zásadní rozdíl je potom v kvalitě zabudovaného snímače, protože novinka už patří do čtyřmegapixelové kategorie.
22.4.2004, aktualita, Marek Kuřina1 komentář
Dvojice ultrazoomů od Kyocery

Dvojice ultrazoomů od Kyocery

V záplavě letošních novinek bychom neměli přehlédnout dvojici sice možná trochu mediálně nenápadných, ovšem z fotografického hlediska velice dobře vybavených ultrazoomů (desetinásobný optický zoom) - Finecam M400R a M410R. Tyto dvě čtyřmegapixelové elektronické zrcadlovky mají prakticky identické funkce a stejnou optickou část. V čem se tedy vlastně liší, vám prozradíme na konci tohoto článku.
26.3.2004, aktualita, Marek Kuřina2 komentáře
Kyocera Finecam S5R: miniaturní pětimegapixelový expres

Kyocera Finecam S5R: miniaturní pětimegapixelový expres

Tentokrát si podrobně představíme zajímavý miniaturní model, který se na našem trhu objevil již na konci loňského roku. Jde o pětimegapixelový fotopřístroj od japonské společnosti Kyocera nesoucí označení Finecam S5R. O této novince se nedá mluvit jinak než jako o skutečném fotografickém expresu, protože nejenom náběh modelu po zapnutí, ale také samotná expozice je superrychlá, navíc Kyocera prakticky zrušila pojem zpoždění spouště (je prostě neměřitelné). Jinak nás u modelu potěšil především sekvenční režim a také rozlišení a rychlost videozáznamu.
23.1.2004, recenze, Marek Kuřina1 komentář
Kyocera SL300R: tenký elegán s rychlým procesorem

Kyocera SL300R: tenký elegán s rychlým procesorem

Jeden z nejzajímavějších segmentů mezi digitálními fotopřístroji jsou tzv. digitální šperky. Příslušníky této kategorie poznáte na první pohled, jsou designově dokonalé, tvary originální a ladné, rozměry pak malé až miniaturní. A přesto velice často disponují velice kvalitní optikou, standardními snímači nebo dokonce rychlými procesory. Vypadají tedy jako hračky pro zábavu, ve skutečnosti však poskytují především velice kvalitní fotografie a někdy i použitelný videozáznam. Průkopníky mezi těmito fotošperky byly především modely od Canonu patřící do řady IXUS nebo od Minolty nesoucí v názvu písmenko X. Dnes však je i v této kategorii konkurenční "těsno", a tak si představíme podrobně tentokrát krásnou miniaturu od Kyoceru - třímegapixelový model Finecam SL300R.
19.12.2003, recenze, Marek Kuřina45 komentářů
Další rychlík z dílny Kyocery

Další rychlík z dílny Kyocery

Společnost Kyocera patří ve druhé polovině tohoto roku k těm vůbec nejaktivnějším, což potvrzuje uvedením další novinky na trh. Tentokrát to sice není "úplná" novinka, model Finecam S3R je totiž třímegapixelovou verzí velice povedeného pětimegapixelu S5R, o němž jsme vám také na Digimanii přinesli krátkou zprávu a připravujeme také jeho podrobnou recenzi. Přitažlivý design miniaturního modelu tedy zůstal zachován, zásadní změnou je v použitém CCD snímači. Kyocera tak asi reaguje na skutečnost, že řadě zákazníků budou bohatě stačit třímegapixelové fotografie a nižší cena oproti S5R. Naopak pozitivní je, že si novinka udržela superrychlost své předchůdkyně.
1.12.2003, aktualita, Marek Kuřina
Nová kompaktní Kyocera umí kódovat video do MPEG-4

Nová kompaktní Kyocera umí kódovat video do MPEG-4

Další přírůstek do poněkud nepřehledné řady Finecam ohlásila na listopad japonská Kyocera. Jde o třímegapixelový kompakt, který se kromě standardních fotografických funkcí pyšní jako jeden z prvních digitálů schopností ukládat video ve formátu MPEG-4, což znamená menší objem videosouborů a delší záznam, přičemž délka nahrané videosekvence je omezena pouze a jedině kapacitou paměťové karty. Doba, kdy digitální fotoaparáty a kamery splynou v jediné zařízení, ještě není na dohled (pokud k tomu vůbec dojde), avšak už dnes je vidět, že kamery čím dál lépe fotografují a naopak.
27.10.2003, aktualita, Michal Spáčil1 komentář
Nejtenčí Kyocera rotuje kolem vlastní osy

Nejtenčí Kyocera rotuje kolem vlastní osy

Jak jsme vám minulý týden slíbili, přinášíme podrobnější informace o čerstvé novince od společnosti Kyocera nazvané Finecam SL300R. Ta by měla být úplně nejtenčím digitálním fotopřístrojem od této společnosti, čemuž se není co divit, protože je široká pouhých jeden a půl centimetru. Svého času byly považovány za zázrak například modely řady X od Minolty, které byly tenké dva centimetry. Miniaturizace tedy pádí mílovými kroky, otázkou zůstává, kde se vlastně zastaví a čeho překvapivého se ještě dočkáme.
25.9.2003, aktualita, Marek Kuřina1 komentář
Kyocera Finecam L3V: 2,5" LCD displej!

Kyocera Finecam L3V: 2,5" LCD displej!

V naší dnešní podrobné recenzi se podíváme na zajímavý model japonské společnosti Kyocera, který překvapil při svém uvedení na trh především svým extrémně velikým LCD zobrazovačem na zadní straně, o kterém se dosud mohlo digitálním fotopřístrojům jen zdát. Ovšem třímegapixelový model Finecam L3V již nemusí se svou 2,5 palcovou obrazovkou závidět ani videokamerám, kde je takový displej běžným standardem. Jak se skrz takový displej kouká a jestli na velikosti skutečně záleží, se dočtete v dalších částech našeho článku.
23.9.2003, recenze, Marek Kuřina2 komentáře
Zajímavý rychlý digitál aneb novinka od Kyocery

Zajímavý rychlý digitál aneb novinka od Kyocery

Japonská společnost Kyocera se začíná věnovat digitální fotografii opravdu na sto procent, což může potěšit především vás, potencionální zákazníky. My se vám proto pokusíme přiblížit blíže její produkty. Dnes si představíme nedávno na trh uvedený velice rychlý model Finecam S5R, a příští týden vám přineseme nejenom základní informace o horké novince SL300R, ale také podrobnou recenzi na model Finecam L3V. Pojďme se však vrátit k modelu S5R. Jde o novou verzi modelu Finecam S5, která nejenom že zrychlila, ale také nabízí například velice zajímavý režim sekvenčního snímání.
19.9.2003, aktualita, Marek Kuřina1 komentář
Kyocera uvádí dva nové digitální fotoaparáty

Kyocera uvádí dva nové digitální fotoaparáty

Společnost Kyocera uvádí na trh dva nové digitální fotoaparáty. Jedná se o modely Finecam L3 a Finecam L4, které se liší rozlišením senzoru a rozsahem digitálního zoomu.
23.6.2003, aktualita, Štěpán Mrázek
Dvě Kyocery s velkými LCD zobrazovači

Dvě Kyocery s velkými LCD zobrazovači

Aby čtenář našeho magazínu neměl pocit, že se věnujeme pouze nejznámějším výrobcům digitálních fotoaparátů jako jsou Canon, Minolta nebo Olympus, přiblížíme si dnes dvě novinky pokračující v tradici slavné fotografické značky Yashica. Pod křídly společnosti Kyocera (která vlastní práva na Yashicu) budou uvedeny na trh dva modely řady Finecam. Na našem trhu se objeví právě pod obchodní značkou Yashica.
31.3.2003, aktualita, Marek Kuřina