www.digimanie.cz
>
>
>

Laowa 7.5mm F2 pro MFT nyní i s elektronicky řízenou clonou

Laowa 7.5mm F2 pro MFT nyní i s elektronicky řízenou clonou
, , aktualita
Širokoúhlý objektiv Laowa 7.5mm F2.0 pro Micro Four Thirds od společnosti Venus Optics přichází v inovované verzi. Kdo bude chtít, může mít variantu bez clonového kroužku s ovládáním elektronicky z těla přístroje.
K oblíbeným
reklama
Objektiv Laowa 7.5mm F2.0 pro Micro Four Thirds je na trhu už od roku 2017. Nově však bude k dispozici varianta i s elektronickým ovládáním clony z těla fotoaparátu. Objektiv tak přijde o clonový kroužek. Pro ty, kteří preferují kroužek, zůstává taková verze nadále v nabídce. Optika je shodná, a tak tu máme stále 13 členů v 9 skupinách, v tom jsou 3 členy z ELD skla, dva asférické a jeden s Frog Eye Coating (FEC). Zůstává tedy i 7,5mm ohnisková vzdálenost (na MFT tělech tedy 15 mm po přepočtu) a úhel záběru 110°.
 
Laowa 7,5mm F2 MFT AA
 
Jsou zde ale i odlišnosti. Irisová clona má nyní 5 lamel místo 7, o trochu se změnily i rozměry objektivu. Ten je s 53 mm o 3 mm širší v průměru, ale naopak se 48 mm na délku je o 7 mm kratší. Také hmotnost je nyní 150 gramů (původní verze 170 gramů, resp. 150 gramů v odlehčené variantě). Zůstává podpora 46mm filtrů, minimální zaostřovací vzdálenost 12 cm a maximální zvětšení 0,11×. Novinka je nicméně o něco dražší. Původní verze stojí 499 USD (odlehčená varianta 519 USD), verze s elektronickou clonou vyjde na 549 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony oficiálně varuje, že lasery mohou poškodit CMOS snímače fotoaparátů Sony oficiálně varuje, že lasery mohou poškodit CMOS snímače fotoaparátů
Už několikrát se objevily informace o tom, že laserové světlo může poškozovat snímače digitálních fotoaparátů. Nyní se k tomu vyjádřila samotná firma Sony, která tyto informace oficiálně potvrdila.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
2.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře