www.digimanie.cz
>
>
>

Laowa 9mm f/2.8 Zero-D nyní i pro Micro Four Thirds

Laowa 9mm f/2.8 Zero-D nyní i pro Micro Four Thirds
, , aktualita
Známý objektiv společnosti Venus Optics, model Laowa 9mm f/2.8 Zero-D, je nyní k dispozici i pro Micro Four Thirds systém. Zde při 18mm přepočtené ohniskové vzdálenosti nabídne stále velmi širokoúhlý 100° záběr.
K oblíbeným
reklama
Objektiv Laowa 9mm f/2.8 Zero-D existuje na trhu už nějakou dobu. Původně byl k dispozici pro APS-C formáty Fujifilm X, Sony E a Canon EOS M, kde nabízel 113° úhel záběru díky přepočtené ohniskové vzdálenosti 13,5 mm (u Canonu byl úhel u něco užší). Počátkem letošního roku se objevil i pro drony DJI s APS-C kamerami a bajonetem DJI DL a nyní přichází na řadu systém Micro Four Thirds. V tomto případě dostává po přepočtu 18 mm a úhel záběru se zužuje na 100°, i tak jde ale o velmi širokoúhlý objektiv.
 
Laowa 9mm f/2.8 Zero-D MFT
 
Skládá se z 15 optických členů uspořádaných do 13 skupin, jsou zde 3 ED členy a dva asférické. Přední člen je pokryt povrchovou vrstvou Frog-Eye Coating. Světelnost objektivu dosahuje dobré hodnoty F2,8, irisová clona má pak 7 lamel a podporuje clonění maximálně na F22. Objektiv potěší kompaktními rozměry, v průměru má 60 mm a na délku jen 53 mm, přičemž dle výrobce dovoluje i montáž filtrů se 49mm průměrem. Hmotnost novinky je 210 gramů. Díky tomu, že jde původem o APS-C objektiv, potěší velmi detailní kresbou i v rozích. Cena objektivu byla stanovena na 499 USD (jako obvykle bez daně).
 
Laowa 9mm f/2.8 Zero-D MFT MTF
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala