www.digimanie.cz
>
>
>

Laowa 9mm f/2.8 Zero-D nyní i pro Micro Four Thirds

Laowa 9mm f/2.8 Zero-D nyní i pro Micro Four Thirds
, , aktualita
Známý objektiv společnosti Venus Optics, model Laowa 9mm f/2.8 Zero-D, je nyní k dispozici i pro Micro Four Thirds systém. Zde při 18mm přepočtené ohniskové vzdálenosti nabídne stále velmi širokoúhlý 100° záběr.
K oblíbeným
reklama
Objektiv Laowa 9mm f/2.8 Zero-D existuje na trhu už nějakou dobu. Původně byl k dispozici pro APS-C formáty Fujifilm X, Sony E a Canon EOS M, kde nabízel 113° úhel záběru díky přepočtené ohniskové vzdálenosti 13,5 mm (u Canonu byl úhel u něco užší). Počátkem letošního roku se objevil i pro drony DJI s APS-C kamerami a bajonetem DJI DL a nyní přichází na řadu systém Micro Four Thirds. V tomto případě dostává po přepočtu 18 mm a úhel záběru se zužuje na 100°, i tak jde ale o velmi širokoúhlý objektiv.
 
Laowa 9mm f/2.8 Zero-D MFT
 
Skládá se z 15 optických členů uspořádaných do 13 skupin, jsou zde 3 ED členy a dva asférické. Přední člen je pokryt povrchovou vrstvou Frog-Eye Coating. Světelnost objektivu dosahuje dobré hodnoty F2,8, irisová clona má pak 7 lamel a podporuje clonění maximálně na F22. Objektiv potěší kompaktními rozměry, v průměru má 60 mm a na délku jen 53 mm, přičemž dle výrobce dovoluje i montáž filtrů se 49mm průměrem. Hmotnost novinky je 210 gramů. Díky tomu, že jde původem o APS-C objektiv, potěší velmi detailní kresbou i v rozích. Cena objektivu byla stanovena na 499 USD (jako obvykle bez daně).
 
Laowa 9mm f/2.8 Zero-D MFT MTF
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů