www.digimanie.cz
>
>
>

Laowa 9mm f/2.8 Zero-D nyní i pro Micro Four Thirds

Laowa 9mm f/2.8 Zero-D nyní i pro Micro Four Thirds
, , aktualita
Známý objektiv společnosti Venus Optics, model Laowa 9mm f/2.8 Zero-D, je nyní k dispozici i pro Micro Four Thirds systém. Zde při 18mm přepočtené ohniskové vzdálenosti nabídne stále velmi širokoúhlý 100° záběr.
K oblíbeným
reklama
Objektiv Laowa 9mm f/2.8 Zero-D existuje na trhu už nějakou dobu. Původně byl k dispozici pro APS-C formáty Fujifilm X, Sony E a Canon EOS M, kde nabízel 113° úhel záběru díky přepočtené ohniskové vzdálenosti 13,5 mm (u Canonu byl úhel u něco užší). Počátkem letošního roku se objevil i pro drony DJI s APS-C kamerami a bajonetem DJI DL a nyní přichází na řadu systém Micro Four Thirds. V tomto případě dostává po přepočtu 18 mm a úhel záběru se zužuje na 100°, i tak jde ale o velmi širokoúhlý objektiv.
 
Laowa 9mm f/2.8 Zero-D MFT
 
Skládá se z 15 optických členů uspořádaných do 13 skupin, jsou zde 3 ED členy a dva asférické. Přední člen je pokryt povrchovou vrstvou Frog-Eye Coating. Světelnost objektivu dosahuje dobré hodnoty F2,8, irisová clona má pak 7 lamel a podporuje clonění maximálně na F22. Objektiv potěší kompaktními rozměry, v průměru má 60 mm a na délku jen 53 mm, přičemž dle výrobce dovoluje i montáž filtrů se 49mm průměrem. Hmotnost novinky je 210 gramů. Díky tomu, že jde původem o APS-C objektiv, potěší velmi detailní kresbou i v rozích. Cena objektivu byla stanovena na 499 USD (jako obvykle bez daně).
 
Laowa 9mm f/2.8 Zero-D MFT MTF
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala