www.digimanie.cz
>
>
>

Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT

Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT
, , aktualita
Venus Optics přichází s novým pevným objektivem pro systém Micro Four Thirds. Jde o model Laowa 17mm F/1.8 MFT a má být světelným lehce širokoúhlým objektivem. Navíc potěší velmi kompaktní stavbou.
K oblíbeným
reklama
V nabídce objektivů společnosti Venus Optics se nově objevuje objektiv Laowa 17mm f/1.8 MFT. Jak už název prozrazuje, jde o sklo určené pro Micro Four Thirds systém s reálnou ohniskovou vzdáleností 17 mm (34 mm po přepočtu). To znamená úhel záběru 65°. Novinka má velmi dobrou světelnost F1,8 a je tak velkou konkurencí objektivu Olympus M.Zuiko Digital 17mm F1.8. Oproti němu však objektiv od Laowy nemá autofokus. K dispozici je pouze manuální zaostřování od 15 cm, což stačí na dosažení maximálního zvětšení 0,2×.
 
Laowa 17mm f/1.8 MFT
 
Objektiv se skládá z 9 optických členů v 7 skupinách, jeden člen je ze Super ED skla, využita je pak irisová clona se 7 lamelami. Novinka má kompaktní stavbu, takže je v průměru jen 55 mm široká a na délku má 51 mm. Využívat může filtry se 46mm průměrem a hmotnost činí 172 gramů, díky čemuž je vhodná např. i pro fotoaparáty a kamery umístěné na dronech (např. DJI X5). Zajímavostí je nízká cena pouhých $149.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
Včera, recenze, Milan Šurkala3 komentáře
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář