www.digimanie.cz
>
>
>

Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT

Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT
, , aktualita
Venus Optics přichází s novým pevným objektivem pro systém Micro Four Thirds. Jde o model Laowa 17mm F/1.8 MFT a má být světelným lehce širokoúhlým objektivem. Navíc potěší velmi kompaktní stavbou.
K oblíbeným
reklama
V nabídce objektivů společnosti Venus Optics se nově objevuje objektiv Laowa 17mm f/1.8 MFT. Jak už název prozrazuje, jde o sklo určené pro Micro Four Thirds systém s reálnou ohniskovou vzdáleností 17 mm (34 mm po přepočtu). To znamená úhel záběru 65°. Novinka má velmi dobrou světelnost F1,8 a je tak velkou konkurencí objektivu Olympus M.Zuiko Digital 17mm F1.8. Oproti němu však objektiv od Laowy nemá autofokus. K dispozici je pouze manuální zaostřování od 15 cm, což stačí na dosažení maximálního zvětšení 0,2×.
 
Laowa 17mm f/1.8 MFT
 
Objektiv se skládá z 9 optických členů v 7 skupinách, jeden člen je ze Super ED skla, využita je pak irisová clona se 7 lamelami. Novinka má kompaktní stavbu, takže je v průměru jen 55 mm široká a na délku má 51 mm. Využívat může filtry se 46mm průměrem a hmotnost činí 172 gramů, díky čemuž je vhodná např. i pro fotoaparáty a kamery umístěné na dronech (např. DJI X5). Zajímavostí je nízká cena pouhých $149.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala