Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Laowa uvádí objektivy 12mm, 25mm a 100mm pro Nikon Z a Canon EOS R

15.12.2019, Milan Šurkala, aktualita
Venus Optics vyrábí své objektivy pro mnoho různých bajonetů a nyní se zde rozhodli, že vylepší i nabídku pro nové systémy Nikon Z a Canon EOS R. Mají pro ně hned tři objektivy Laowa, širokoúhlý 12mm a makro objektivy 25mm a 100mm.
Společnost Venus Optics se rozhodla rozšířit nabídku svých objektivů pro full frame CSC systémy Canon EOS R a Nikon Z. Pro tyto bajonety uvedla hned tři objektivy, které jsou už nějakou dobu dostupné pro jiné systémy. Máme tu tak např. Laowa 12mm f/2.8 Zero-D, který se stává nejširokoúhlejším rektilineárním objektivem pro oba dva systémy, má totiž úhel záběru 122°. Dostupný bude za cenu $849, a to nyní už pro bajonety Canon EF, Nikon F, Pentax K, Sony A, Sony E/FE, Canon RF a Nikon Z.
 
Laowa 25mm Ultra Macro
 
Další novinkou je speciální makro objektiv Laowa 25mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro. Ten byl představen v únoru 2018 a nabízí rozsah zvětšení extrémních 2,5× až 5×. Není tedy použitelný pro normální fotografie (nepodporuje zaostření na nekonečno, umí zaostřit ze vzdáleností 40 až 45 mm). Jde k němu dokoupit LED světlo a závit pro stativ. Cena je solidních $399 a nyní je k mání pro systémy Canon EF, Nikon F, Pentax K, Sony E/FE, Canon RF a Nikon Z.
 
Třetím do party je Laowa 100mm f/2.8 2x Ultra Macro APO. Ten byl představen jen o trochu později, v dubnu 2018. Má apochromatickou konstrukci, je tedy bez jakékoli chromatické aberace. Dokáže fotit s 2× zvětšením objektu ze vzdálenosti 24,7 cm od roviny senzoru. Cena tohoto objektivu byla stanovena na $499, dostupný bude pro Canon EF, Nikon F, Sony E/FE, Canon RF a Nikon Z.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.