Komentáře od LeHydrak
Bohužel tam zatím chybí nějaká světelnější zoom varianta, něco jako u zrcadlovek 16­-80mm f2.8­-f4.0. Případně něco levnějšího a přiměřeně dlouhého jako 18­-105mm f3.5­-f5.6 nebo 16­-85mm f3.5­-f5.6. Bohužel 18­-140mm upozaďuje kvalitu na úkor až zbytečně velkého zoomu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
I 4K video u AZ1000 | od: LeHydrak (35)  16.9.201917:41
Jen takový dodatek. Kodak AZ1000 může natáčet max. ve 4K 30p, nikoli jen ve Full HD. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Neřekl bych že by tento přístroj měl nahradit model D3500 nebo dokonce D5600. Tohle bude spíš něco jako Sony A5100. Aby byl tento přístroj konkurenceschopný, měl by být umístěný někde pod nimi a být levnější. I kdyby měl bůh ví jaké parametry, bez hledáčku to prostě nebude nahrazení zrcadlovky. Takže pokud si mohu tipnout, pokud tenhle přístroj vyjde, bude to Z1, nikoli Z3. :­-­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Za cenu 20k bych už očekával lepší světelnost, třeba jako má Nikon 16­-80mm f­/2.8­-4. Ale i tak je to pokrok oproti 18­-55mm f3.5­-f5.6 nebo 18­-135mm f3.5­-f5.6. :­-­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Spíš se v tomto případě dá jen polemizovat co je lepší a co horší. Každé má něco a každému člověku vyhovuje něco jiného. Mně třeba vyhovuje průhledový hledáček, ale někomu naopak přijde lepší EVF hledáček. Někomu vyhovuje kompaktnost bezzrcadlovek, jiný preferuje pevné držení těla a chce v ruce držet něco co bude cítit...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Všechno dobré jednou skončí, ať se nám to líbí nebo ne...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(3)
Ale opět nevidím nic o hledáčku. Marně čekám na nástupce Canonu G5 X s rychlejším sekvenčním snímáním a oni mezitím vydají jen dva nástupce G7X... :­-/
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Pro někoho to drobné může být, ale pro někoho ­(jako jsem já­) to můžou být peníze které by jinak chyběly v daleko potřebnějších věcech, než jsou předražené programy. A nabídku pro studenty jsem doopravdy hledal. :­-­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Kdyby místo toho zlevnili své produkty alespoň pro studenty nebo lidi co si tím nevydělávají a použijí jeden program párkrát do měsíce... Takhle nikdy nemám šanci ­(a myslím že nejsem sám­) nemít v PC jediný nepirátěný program...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
V kategorii ultrazoomu máte na konci chybu. Odkazujete tam na FZ2000 II, ale takový fotoaparát neexistuje. Existuje jen FZ1000 II na který i ten odkaz odkazuje. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: WTF?!!!!! | od: LeHydrak (35)  20.2.20197:26
1.0­' snímač s možností natáčení do 4K 50­/60p skutečně existuje. Používá se například v dronech jako jsou DJI Phantom 4 Pro­/Advanced nebo Mavic 2 Pro.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Pokud počítám dobře, tak by tato druhá verze FZ1000 měla stát okolo 25 tisíc kč s DPH, což je v současné době i cena FZ2000. Takže proč si vlastně kupovat tento fotoaparát, když za stejnou či podobnou cenu mám o třídu lepší? A proč takový fotoaparát vlastně představovat a prodávat?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Už se těším jak budu moct jen natáčet a z toho pak vybrat jednu sekvenci a tu použít jako solidní fotografii. Stačilo by ve 4K 30 fps v nějakém podobném formátu jako je u fotek třeba 12­-bitový RAW, abych si s nimi v postprocesu mohl dostatečně vyhrát. Bylo by to nejlepší možné řešení mého věčného problému ­- fotit nebo natáčet, být fotograf nebo kameraman? Snad se toho jednou dožiji. :­-­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pokud by to s tou reklamou měla být pravda, pak by na takové reklamy nikdo nekoukal. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Vyjít si na zakázané místo, kde by nemělo hrozit nic nebezpečného ­(nebo snad ano?­) beru jako takovou malou lumpárnu ale nic extra závažného. Tím, že si vybrali zrovna takové světoznámé místo to sice povýšili na další level, ale taky nic co by se nedalo přežít. To jestli tam měli sex nebo tam kouřili je čistě jejich věc. To že si udělali jednu fotku na památku, aby měli ve stáří na co vzpomínat, je sice odvážlivé, ale ok. Ale tím že to vše natáčeli, fotili a pak to především vyvěsili na net, tím překročili tu pomyslnou hranici snesitelnosti. Tedy alespoň pro mně.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Má fotoaparát možnost natáčení videa do 10­-bitového záznamu ­(4:2:0 na kartu nebo 4:2:2 externě­) v rozlišení 4K a snímkovací frekvenci 30p nebo i ve snímkovací frekvenci 60p?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Nějak mi tam chybí nějaký univerzálnější seťák, třeba 24­-105mm nebo 24­-120mm. Jinak je ale dobře, že to má Nikon takhle dopředu rozmyšlené, protože ti kteří by o Nikonu Z6­/Z7 uvažovali, ale báli se že Nikon nebude mít dostatek objektivů, teď mají jasno. I když samozřejmě je možné že to Nikon zařízne stejně jako Jedničkovou řadu, ale já mu věřím, že tento tah mu vyjde. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Myslím že při zmenšenině 1024x768 ­/ 1024x683 se dá u Panasonicu FZ300 dosáhnout tak 1000 mm, při troše štěstí ­(rozměj dobrému zaostření, dobré stabilizace,..­) i 1200 mm a u Sony RX10 III ­(u IV jsem nenašel dostatečně dobré ukázkové snímky na plný zoom, ale mělo by to být podobné­) přibližně 1500 mm, při troše štěstí třeba i 1700 mm. :­-­) Zkoumal jsem jen JPEGy, z RAWu jde možná vytáhnout víc. A samozřejmě jsem to zkoumal tak, aby se mi ty ořezané zmenšeniny zdály stejně kvalitní jako kdybych neřezal vůbec, takže je možné že kdybych to ořezal víc, někteří by si na kvalitu též nestěžovali a mohl bych dosáhnout třeba i 2000 mm.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: 200mm | od: LeHydrak (35)  8.6.201812:53
Tady už jsou ukázkové snímky z tohoto fotoaparátu a myslím že nevypadají vůbec zle. :­-­) http:­/­/www.photographyblog.com­/reviews­/sony_cybershot_rx100_vi_review­/preview_images
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Já bych byl s tím prohlášením o zašlé slávě opatrný. Já sám jsem si Flickr založil přibližně před rokem a stále ho používám. Stejně jako mnoho dalších lidí okolo s kterým sdílím svůj koníček ­- fotografování vlaků. Lidí používající Flickr okolo mně přibývá protože je zaměřen na jinou sortu lidí než Instagram s kterých ho srovnáváte, což je řekl bych špatně. Na instagramu převažují fotky obědů, selfies, momentky ze života s nějakým tím ­"in­" filtrem a to vše od obyčejných lidí s obyčejným smartphonem. Když to na flickru se pohybují takoví ti pokročilejší fotografové se zrcadlovkami a třeba i několika objektivy fotící přírodu, zvířata, města, lidi ale takoví jací jsou, bez filtrů a bez prohnání velkými úpravami v PC. Samozřejmě tu jsou výjimky, ale myslím že ty základní rozdíly jsou jasné. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
No, ani sám přesně nevím proč se mi Vaše recenze líbí nejvíce. Asi to bude tím uspořádáním celé recenze ­- vše zařazené přehledně do kategorií, takže když něco ohledně nějakého fotoproduktu hledám, hned to najdu. Vše je podrobně popsané, například u objektivů je krásné srovnání všech vad. Ilustrační galerie ­(tzv. samples­) jsou udělané tak jak si je představuji ­- fotky na každém konci objektivu, fotky v protisvětle, ukázka různých režimů a také si vždy mohu srovnat daný fotoprodukt s jiným protože na stejném místě focení je řada dalších ukázkových snímků z jiných fotoaparátu. Sice se místa postupem času mění ­(například teď mi chybí ten širokoúhlý snímek domečku vzadu, polní cesty vedoucí k ní, po obou stranách pole, vpravo v pozadí město­) ale vždy nějaké srovnání je. Pokud půjdu do detailu, mohu zmínit ukázky originálních videosekvencí ­(ne jen odkazy na YouTube, kde je určitá komprese­), například u GH5 ukázka 10­-bitového videa, ukázky screenů z displeje, pokud má fotoaparát WiFi pro dálkové ovládání z mobilu, tak napsané jestli se dá fotit i v manuálním režimu a je toho mnohem více. Navíc se ztotožňuji z mnohými Vašimi názory které občas do recenzí či článků dáváte.
Takže v tom určitě pokračujte, protože ačkoliv nemám rád když se říká ­"Jste nejlepší­" protože vždy existuje něco lepšího, zde to klidně napíšu, protože jsem alespoň nic lepšího nenašel. Takže; jste nejlepší!
S pozdravem,
LeHydrak.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Recenze na Canon EOS 77D | od: LeHydrak (35)  23.4.201813:16
Dobrý den.
Rád bych se zeptal, zda plánujete recenzi na Canon EOS 77D. Podle ostatních recenzí a zkušeností jiných by to mohl být dost dobrý fotoaparát a velmi atraktivní konkurence cenově podobnému Nikonu D5600. Ačkoliv na internetu je již několik recenzí na tento fotoaparát, vždy se dívám především na recenze u Vás, protože jsou ucelené a je v nich přesně to, co od recenze vyžaduji a co jiní nemají.
Děkuji tedy předem za odpověď.
PS.: Kam Vás mohu kontaktovat osobně? Zkoušel jsem kolonku ­"Napište nám­", ale nevím jestli je to jen chyba u mně, že nevím kam mi přišla odpověď, nebo odpověď není. Takže i za odpověď na tuto otázku předem děkuji.
S přáním pěkného dne,
LeHydrak.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ještě ke GH5, jelikož v této nové diskuzi je větší šance že mně někdo odpoví.
Nevíte kde si mohu stáhnout nějaké nekomprimované ­(takže ne z YouTube­) videa v 6K 10­-bitovém formátu ­(který měl otevřít nový firmware­). Bohužel nikde nemohu najít ani 4K 10­-bit, natož 6K. V podstatě jediné co jsem našel bylo stáhnutelné video v té recenzi, jenže z jednoho videa toho moc neuvidím, navíc z makra v interiéru. Tak kdyby někdo věděl, alespoň by stačilo to 4K 10­-bit. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Moc to nechápu. 9 let starý senzor, několik ústupků od předchůdce a cena ještě vyšší? To jako vážně? Že já se ještě divím...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Už je venku. | od: LeHydrak (35)  13.2.201817:24
Tak už je to asi jasné. :­-­)
https:­/­/youtu.be­/hCeIW2XfOXI
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Škoda, že jste úplně přeskočili Nikon D5500. Ten by mohl být ze všech tří ­(Nikon D5300, Nikon D5600­) nejlepší ­(v recenzích ho chválí a kvalita obrazu mi přijde mnohem lepší než zde­). Hrozně dlouho jsem se zde těšil na recenzi a nakonec je tu D5600, která je z mého pohledu zbytečná ­(v čem tkví zlepšení oproti Nikonu D5500, mimo toho, že D5500 má ­(pokud vím­) o trochu větší RAW buffer a podle mně i kvalitu obrazu­). No nic, škoda, že neexistuje něco jako Nikon D6000 ­(větší RAW buffer, více pokročilejších funkcí, stavový displej, lepší kvalitu obrazu­) jako má Canon EOS 77D. Ten se mi zdá jako nejlepší volbou, i když mne opět neuspokojila kvalita obrazu ­(hledím především na kvalitu per pixel ­- tedy jak velký výřez z fotky mohu udělat abych docílil skutečně ostrého a kvalitního obrazu­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ano, stačilo by třeba 24­-250 mm f2.8 ­- f4.0. Vždyť i první generace RX10 měla 8­-násobný zoom a měla úspěch. I když tam bych řekl, že to bylo asi hlavně dobrou cenovkou, o které se nám dnes může jen zdát.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Teď ještě, aby Panasonic vyvinul nástupce FZ2000 s tímto 4­/3­' 20 MPix senzorem, třeba s trochu menším zoomem a nabídka bude kompletní. Divím se, že něco takového už není, vždyť v kompaktech není nebvyklý APS­-C čip, viz Canon G1 X Mark III. Myslím, že s dobře nastavenou cenou by měl takový ultrazoom úspěch. Jen se trochu obávám, že díky objektivu ­(musel by být hodně dobrý­) v ceně by se to hodně prodražilo. Tak 50 tisíc za takový fotoaparát by bylo fajn. Ale to je asi jen můj sen.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
| od: LeHydrak (35)  7.11.201716:00
Nějak se mi nezdá, že by zástupce řady G a ob­-nástupce Lumixu G7 ­(i přesto, že zde můžeme hovořit a pravém nástupci G80­) udělal takový skok kupředu ­(cenově i technologicky­) a v některých ohledech
(stavový displej­) i předčil GH5. Ale kdo ví, možné je všechno. :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Škoda automatiky | od: LeHydrak (35)  17.5.201717:30
Vypadá to na zajímavý kousek, ale je škoda že má jen automatiku ­/ prioritu clony a nepodporuje manuální režim. U fotoaparátu s RAWem za více než 12 tisíc bych ho očekával. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Škoda... | od: LeHydrak (35)  14.2.201712:39
A do zrcadlovky jít nechcete? Říkáte že chcete o třídu výš, zrcadlovka by byla tento bod splňovala a když vyberete správně, nebude Vás ani stát tolik co Sony DSC­-RX 10 III. Já v současné době mám zrcadlovku a jsem s ní spokojen, ale na druhou stranu je pravda že ultrazoomy, nejvíce s 1­' čipem, mají něco do sebe a kdyby byl na trhu nějaký dobrý, možná bych časem přešel zpět, protože se starým Panasonicem DMC­-FZ50 se mi fotilo velmi dobře a byl jsem na něj zvyklý. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Škoda... | od: LeHydrak (35)  14.2.20176:09
Kvalita fotografií, šum, problémový zoom,...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Škoda... | od: LeHydrak (35)  13.2.201721:00
Je to nehorázná škoda, zrovna na Nikon DL24­-500 jsem se těšil. :­-­/ Panasonic DMC­-FZ1000 mě zklamal, za DMC­-FZ2000 chtějí 33 tisíc a Sony DSC­-RX10 III, který má taktéž větší zoom, stojí skoro 50 tisíc. Proto jsem vsázel na Nikon... tak nic no.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Cena | od: LeHydrak (35)  10.11.201614:39
Ještě zde celkem chybí cenovka. Díky tomu že oproti D5500 zde není moc změn, bych alespoň očekával nižší cenu při uvedení, ale to bych asi očekával moc. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Velmi zajímavý ultrazoom, docela se těším jaké budou ohlasy a třeba si ho za pár let ­(až zlevní­) koupím. Připomíná mi mnou do nedávná používaný Panasonic Lumix DMC­-FZ30 ­/ FZ50.
Jinak je zajímavé sledovat srovnávání kompaktů s 1­' palcovým senzorem s rozlišením okolo 20 MPix. Na první pohled podobné čipy, ale každý má jinou kvalitu. Podle mého nejvíce uspěl první Sony DSC­-RX100, Panasonic DMC­-FZ1000 měl problém se šumem, co se týče Canonu G3 X, tam se mi zdála horší kvalita snímku, dá se říci per­-pixel, který já sledují u fotoaparátů nejvíce, protože dost často mám ve zvyku až nemile ­"ořezávat­" a tam se ta kvalita pozná. Nicméně za mně zajímavý fotoaparát, určitě počkám na recenze a uvidíme, třeba si ho jednou doopravdy koupím. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)