Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Leica M à la carte, přizpůsobte si Leicu dle libosti

21.11.2015, Milan Šurkala, aktualita
Leica přichází s možností si personalizovat fotoaparát Leica M (typ 240). Při jeho nákupu si můžete v konfigurátoru zvolit, jaké barvy a materiály chcete a vaše Leica M tak může být opravdu naprosto jedinečná.
Už v minulosti byl spuštěn program à la carte např. pro Leicu X2. Nyní se dočkala i Leica M (typ 240). Jde o to, že na stránkách Leicy si nyní můžete spustit konfigurátor svého fotoaparátu a vyladit si jej tak, abyste s ním byli ještě více spokojeni i po stránce designu (ale nejen té). Proti výchozímu modelu se liší pouze v tom, že má 2GB kapacitu bufferu (jako verze M-P).


Leica M a la carte


Výchozí fotoaparát stojí 6380 USD bez daně. Tělo může být černé nebo stříbrně chromované, nicméně za černý chrom dáte dalších 110 USD. Střední část fotoaparátu může být v různých barvách kůže, což je dalších 275 USD navíc. Pokud chcete, aby hledáček zobrazoval i jiné rámečky pro jiné ohniskové vzdálenosti (abyste viděli, jak by scéna vypadala s jiným objektivem), připravte si 160 USD. Sklo Corning Gorilla Glass můžete nechat vyměnit za sklo se safírovými krystaly, což vás ale vyjde na 310 USD. Pokud nechcete křížový ovladač s barvou stříbrného chromu, ale černého, bude vás to stát 95 USD.


Leica M a la carte různé barvy


Chcete-li, aby vaše Leica M byla více "puristická" a neuměla natáčet video, stačí zaplatit 110 USD a Leica vám tuto funkci ve firmwaru zakáže. Zbavení se červeného loga Leicy vás vyjde na 225 USD. Má-li váš přístroj na horní straně nápis Leica jako na modelu M-P, dáte za to necelých 212 USD. Je možné si zvolit i vlastní nápisy na těle přístroje v bílé nebo červené barvě. Za nápis na horní straně dáte 190 USD při standardním písmu a 310 USD, pokud chcete mít svůj vlastnoručně napsaný text. Stejné ceny platí i pro nápis na zadní straně nad displejem. Speciální kožené popruhy vás mohou vyjít na 110 až 160 USD. Cena se tak může vyšplhat přes 8650 amerických dolarů.

Zdroj: en.leica-camera.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.