www.digimanie.cz
>
>
>
>

Menší Leica M10 s 24MPx čipem a větším hledáčkem

Menší Leica M10 s 24MPx čipem a větším hledáčkem
, , aktualita
Leica uvedla nový dálkoměrný fotoaparát M10, který se navrací ke kořenům systému M. Tento 24MPx přístroj přináší kompaktnější rozměry jako u starších kinofilmových verzí, mimo jiné se zvětšil také hledáček.
K oblíbeným
reklama
Řada dálkoměrů Leica M byla nově inovována modelem Leica M10 (typ 3656). Cílem novinky byl návrat ke kořenům této řady. Nejde ale o tak extrémní návrat jako u modelu M Edition 60, který neměl např. ani displej ani JPEG. Leica nicméně zmenšila rozměry blíže k velikosti kinofilmových verzí, zvětšila hledáček a fotoaparát také přišel o možnost natáčet videosekvence.


Leica M10 černá


Obraz je snímán 24MPx full frame senzorem (rozměry 36×24 mm). Ten umí ukládat JPEGy nebo bezeztrátově komprimované RAWy (DNG soubory). Ty mají obvykle velikost 20-30 MB na snímek. Buffer disponuje kapacitou 2 GB. Snímač má optimalizovaný design mikročoček, díky čemuž dokáže lépe sbírat světlo dopadající i ze strmějších úhlů. Také není vybaven low-pass filtrem, což zvyšuje ostrost snímků.


Leica M10 stříbrný


Nastavení expozice je možné plně manuálně, případně lze využít i režim priority clony. Citlivosti mají celkový rozsah od ISO 100 do ISO 50000 (od ISO 200 po 1/3EV krocích). Expoziční časy začínají na hodnotě 1/4000 sekundy, maximem je 125 sekund a je zde i bulb a time režim. Synchronizační čas blesku je pak 1/180 sekundy.


Leica M10 horní strana


Sekvenční snímání dosahuje maximálně rychlosti 5 fps, pořídit lze zhruba 30-40 snímků. Obraz je zpracováván procesorem Maestro II. Vzhledem k tomu, že fotoaparát se do značné míry snažil vrátit v čase, překvapí přítomnost Wi-Fi rozhraní (IEEE 802.11b/g/n). Mobilní aplikace je určena pouze pro iOS a umožňuje přenos DNG souborů nebo dálkové ovládání fotoaparátu. Zajímavostí fotoaparátu je také kolečko ISO citlivostí na horní straně. Všechny expoziční hodnoty i ostření tak lze nastavit, aniž by bylo nutné zapínat fotoaparát.


Leica M10 elektronický hledáček


Leica M10 si rozumí s paměťovými kartami typu SD, SDHC a SDXC. Dálkoměrnému hledáčku bylo zvýšeno zvětšení na 0,73× a výrobce také zapracoval na tom, aby byl komfortnější i pro použití s brýlemi. K modelu M10 lze také dokoupit elektronický hledáček Visoflex s rozlišením 2,4 milionu bodů a zabudovanou GPS. Fotoaparátu nicméně stále zůstala schopnost zobrazovat live view na 3,0" displeji s rozlišením 1,036 milionu bodů (720×480 RGB pixelů). Displej je kryt odolným sklem Gorilla Glass.


Leica M10 displej


Napájení má na starosti Li-Ion baterie s napětím 7,4 V a kapacitou 1300 mAh. Rozměry těla fotoaparátu jsou 139×80×38,5 mm a váží 660 gramů s baterií. Je tak o necelé 4 milimetry užší. Cena fotoaparátu byla stanovena na 6500 EUR.

Zdroj: us.leica-camera.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: leden 2022 Doporučené fotoaparáty: leden 2022
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat v nabídce nejrůznějších fotoaparátů a telefonů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala3 komentáře
YouTube: Shorts mají 5 bilionů zhlédnutí, uvažuje se nad NFT YouTube: Shorts mají 5 bilionů zhlédnutí, uvažuje se nad NFT
CEO YouTube, Susan Wojcicki, zveřejnila několik zajímavých informací o tom, jak YouTube plánuje pokračovat v roce 2022. Zvažuje se např. integrace NFT nebo další rozšiřování možností YouTube Shorts.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Ricoh Theta X: 360° kamerka dostává výměnnou baterku a 2,25" displej Ricoh Theta X: 360° kamerka dostává výměnnou baterku a 2,25" displej
Ricoh uvede na trh novou 360° kamerku Theta X. Ta dostane několik užitečných vylepšení jako např. vyměnitelný akumulátor nebo 2,25" displej, díky čemuž sníží svou závislost na připojení k mobilnímu telefonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Matka viní Instagram ze sebevraždy její 11leté dcery, podala žalobu Matka viní Instagram ze sebevraždy její 11leté dcery, podala žalobu
Sociální sítě mohou být zejména pro mladé lidi hodně návykové a ještě horší to může být pro ty, kteří tam kvůli svému věku ani nemají co dělat. Matka 11leté dcery, která spáchala sebevraždu, ze smrti dívky viní cílenou návykovost těchto sítí.
26.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotomobil Huawei P50 Pro přichází na český trh s optikou Leica Fotomobil Huawei P50 Pro přichází na český trh s optikou Leica
Huawei se během posledních let poněkud odmlčel kvůli americkým sankcím. Nyní to chce ale zkusit znovu a přichází s novým telefonem P50 Pro. Jeho fotografická část nese proslulé jméno německé Leicy.
25.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů