www.digimanie.cz
>
>
>
>

Leica má problémy s rozežíráním snímače v dálkoměru M9

Leica má problémy s rozežíráním snímače v dálkoměru M9
, , aktualita
Německá společnost Leica má dost velký problém. Snímače v dálkoměrech rodiny Leica M9 totiž často podléhají rozežírání ochranného skla, které vytváří fleky na fotografiích. Vadné snímače budou bezplatně vyměněny.
K oblíbeným
reklama
Dálkoměrné fotoaparáty Leica M9 a nejrůznější odvozeniny (M9-P, nejspíš i M Monochrome nebo nová M-E) mají problém se svým CCD snímačem Kodak KAF-18500. Konkrétně jde o problém ochranného skla Schott S8612, které ve vlhkém prostředí může podléhat rozežírání, což se na snímcích projeví jako světlé i tmavé fleky. Problém se netýká starších modelů Leica M8 (tam pro změnu bylo toto sklo mnohem tenčí a praskalo mnohem častěji než u M9) ani novějších M (typ 240) s novým CMOS senzorem. Fleky vznikají zejména při použití vyšších clon, podobně jako je tomu u prachových částeček.


Leica M9-P


Výměna každého senzoru stojí Leicu 1800 EUR. Původně si měli zákazníci, kteří mají fotoaparát déle než tři roky, část opravy zaplatit, nyní ale Leica uznává všechny reklamace tohoto problému nehledě na rok výroby. Pokud byl snímač v minulosti vyměněn, bude zákazníkovi dokonce vrácena částka, kterou zaplatil. Problém je však v tom, že zatím Leica vyměňuje vadné senzory za tytéž, takže je dost pravděpodobné, že se problém objeví znovu. Pracuje se na vyřešení, ale to může nějakou dobu trvat. Rozsáhlý a podrobný popis problému najdete na www.lavidaleica.com.


Artefakty na snímcích pořízených Leicou M9Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář