www.digimanie.cz
>
>
>
>

Leica má problémy s rozežíráním snímače v dálkoměru M9

Leica má problémy s rozežíráním snímače v dálkoměru M9
, , aktualita
Německá společnost Leica má dost velký problém. Snímače v dálkoměrech rodiny Leica M9 totiž často podléhají rozežírání ochranného skla, které vytváří fleky na fotografiích. Vadné snímače budou bezplatně vyměněny.
K oblíbeným
reklama
Dálkoměrné fotoaparáty Leica M9 a nejrůznější odvozeniny (M9-P, nejspíš i M Monochrome nebo nová M-E) mají problém se svým CCD snímačem Kodak KAF-18500. Konkrétně jde o problém ochranného skla Schott S8612, které ve vlhkém prostředí může podléhat rozežírání, což se na snímcích projeví jako světlé i tmavé fleky. Problém se netýká starších modelů Leica M8 (tam pro změnu bylo toto sklo mnohem tenčí a praskalo mnohem častěji než u M9) ani novějších M (typ 240) s novým CMOS senzorem. Fleky vznikají zejména při použití vyšších clon, podobně jako je tomu u prachových částeček.


Leica M9-P


Výměna každého senzoru stojí Leicu 1800 EUR. Původně si měli zákazníci, kteří mají fotoaparát déle než tři roky, část opravy zaplatit, nyní ale Leica uznává všechny reklamace tohoto problému nehledě na rok výroby. Pokud byl snímač v minulosti vyměněn, bude zákazníkovi dokonce vrácena částka, kterou zaplatil. Problém je však v tom, že zatím Leica vyměňuje vadné senzory za tytéž, takže je dost pravděpodobné, že se problém objeví znovu. Pracuje se na vyřešení, ale to může nějakou dobu trvat. Rozsáhlý a podrobný popis problému najdete na www.lavidaleica.com.


Artefakty na snímcích pořízených Leicou M9Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala