Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Leica Q2 Dawn: limitovaná edice vznikla ve spolupráci se Sealem

26.9.2022, Milan Šurkala, aktualita
Leica Q2 Dawn: limitovaná edice vznikla ve spolupráci se Sealem
Slavný zpěvák Seal je spojen s novou limitovanou edicí fotoaparátu Leica Q2. Tato edice má jméno Dawn a má odkazovat na komorebi, což se dá volně přeložit jako sluneční paprsky prosvítající listím stromů. Fotoaparát má nadále 47,3MPx full frame čip.
Leica přináší další limitovanou edici a tentokrát se jedná o full frame kompakt Leica Q2 Dawn. Ta vychází ze standardního modelu, který už dostal i verzi Monochrom s čipem bez barevné masky, ale také několik limitovaných sérií, např. Daniel Craig & Greg Williams, 007 Edition nebo Reporter. Posledně jmenovanou variantu si nedávno koupil Peter McKinnon, patrně nejslavnější fotografický youtuber s více než 5,8 mil. odběratelů a 570 miliony zhlédnutími. Velkým fanouškem Leicy je ale také známý zpěvák Seal, který je za novou edicí Q2 Dawn.
 
Leica Q2 Dawn
 
Tělo má zvláštní materiál připomínající komorebi, což je slovo, které nemá jednoslovný ekvivalent, a ve volném překladu to znamená sluneční paprsky prosvítající listím stromů. Leica zde spolupracovala s japonskou firmou Hosoo a výsledkem je grip vyrobený z 93 % polyesteru a 7 % japonského zlatě zbarveného papíru washi.
 
Leica Q2 Dawn
 
Spolu s fotoaparátem dostanete také černou šálu, která byla navržena multimediální umělkyní s texty písní od Seala a vytvořena ve spolupráci s newyorskou firmou Rag & Bone, vyrábí se v Itálii. Bílá varianta šály bude dostupná samostatně. Na popruhu k fotoaparátu bude zlatým písmem text "you became the light on the dark side of me" z písně "Kiss from a Rose".
 
Leica Q2 Dawn
 
Samotný fotoaparát bude mít černé logo Leicy a mechanicky půjde o stejný fotoaparát jako ten výchozí. Máme zde tedy 47,3MPx full frame snímač a objektiv Summilux 28mm f/1.7. Do prodeje půjde 500 kusů za cenu 5995 USD.
 
Leica Q2 Dawn a Seal
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.