reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Leica uvedla Q2 Reporter, v konstrukci bylo využito kevlaru

, , aktualita
Leica uvedla Q2 Reporter, v konstrukci bylo využito kevlaru
Leica pokračuje ve svých speciálních edicích fotoaparátů a tentokrát se dostalo na full frame kompakt Q2 Reporter. Podobně jako M10-P stejné řady, i zda máme olivově zelenou barvu a prvky z kevlaru.
Leica uvedla Q2 Reporter, v konstrukci bylo využito kevlaru
Společnost Leica nepřestává v uvádění speciálních edic svých fotoaparátů. Nejnovějším modelem je Q2 Reporter. Barevným provedením je velmi podobný M10-P Reporter, má tedy také olivově zelenou barvu a místo tradiční kůže zde našel své místo kevlar. Aby byl fotoaparát nenápadný, přišel také o tradiční červené logo Leicy. Kevlarová vlákna mají být odolná vůči mechanickému, chemickému i teplotnímu poškození, časem ale mají z černé vyblednout do barvy fotoaparátu a mírně změnit tvar podle držení fotoaparátu konkrétním fotografem.
 
Leica Q2 Reporter
 
Zbytek fotoaparátu je shodný s původní verzí. Máme zde tedy 47,3MPx full frame snímač s 13EV dynamickým rozsahem a objektiv Summilux 28mm F1.7 ASPH. Data je možné ukládat do 14bitových RAWů (DNG) nebo JPEGů. Fotoaparát si troufne na sekvenční snímání rychlosti 10 fps, zaostřování je kontrastní.
 
Leica Q2 Reporter
 
Umí také natáčet DCI 4K video maximálně při 24p, UHD 4K zvládne při 30p a Full HD dokonce při 120 fps. Co se týče ceny, ta je jen mírně vyšší. Zatímco klasická Q2 stojí 5695 USD, Q2 Reporter vyjde na 5995 USD. V březnu 2022 ji doplní monochromatická verze.
 
Leica Q2 Reporter
 


reklama