www.digimanie.cz
>
>
>
>

Leica uvedla Q2 Reporter, v konstrukci bylo využito kevlaru

Leica uvedla Q2 Reporter, v konstrukci bylo využito kevlaru
, , aktualita
Leica pokračuje ve svých speciálních edicích fotoaparátů a tentokrát se dostalo na full frame kompakt Q2 Reporter. Podobně jako M10-P stejné řady, i zda máme olivově zelenou barvu a prvky z kevlaru.
K oblíbeným
reklama
Společnost Leica nepřestává v uvádění speciálních edic svých fotoaparátů. Nejnovějším modelem je Q2 Reporter. Barevným provedením je velmi podobný M10-P Reporter, má tedy také olivově zelenou barvu a místo tradiční kůže zde našel své místo kevlar. Aby byl fotoaparát nenápadný, přišel také o tradiční červené logo Leicy. Kevlarová vlákna mají být odolná vůči mechanickému, chemickému i teplotnímu poškození, časem ale mají z černé vyblednout do barvy fotoaparátu a mírně změnit tvar podle držení fotoaparátu konkrétním fotografem.
 
Leica Q2 Reporter
 
Zbytek fotoaparátu je shodný s původní verzí. Máme zde tedy 47,3MPx full frame snímač s 13EV dynamickým rozsahem a objektiv Summilux 28mm F1.7 ASPH. Data je možné ukládat do 14bitových RAWů (DNG) nebo JPEGů. Fotoaparát si troufne na sekvenční snímání rychlosti 10 fps, zaostřování je kontrastní.
 
Leica Q2 Reporter
 
Umí také natáčet DCI 4K video maximálně při 24p, UHD 4K zvládne při 30p a Full HD dokonce při 120 fps. Co se týče ceny, ta je jen mírně vyšší. Zatímco klasická Q2 stojí 5695 USD, Q2 Reporter vyjde na 5995 USD. V březnu 2022 ji doplní monochromatická verze.
 
Leica Q2 Reporter
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: leden 2022 Doporučené fotoaparáty: leden 2022
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat v nabídce nejrůznějších fotoaparátů a telefonů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala3 komentáře
YouTube: Shorts mají 5 bilionů zhlédnutí, uvažuje se nad NFT YouTube: Shorts mají 5 bilionů zhlédnutí, uvažuje se nad NFT
CEO YouTube, Susan Wojcicki, zveřejnila několik zajímavých informací o tom, jak YouTube plánuje pokračovat v roce 2022. Zvažuje se např. integrace NFT nebo další rozšiřování možností YouTube Shorts.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Ricoh Theta X: 360° kamerka dostává výměnnou baterku a 2,25" displej Ricoh Theta X: 360° kamerka dostává výměnnou baterku a 2,25" displej
Ricoh uvede na trh novou 360° kamerku Theta X. Ta dostane několik užitečných vylepšení jako např. vyměnitelný akumulátor nebo 2,25" displej, díky čemuž sníží svou závislost na připojení k mobilnímu telefonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Matka viní Instagram ze sebevraždy její 11leté dcery, podala žalobu Matka viní Instagram ze sebevraždy její 11leté dcery, podala žalobu
Sociální sítě mohou být zejména pro mladé lidi hodně návykové a ještě horší to může být pro ty, kteří tam kvůli svému věku ani nemají co dělat. Matka 11leté dcery, která spáchala sebevraždu, ze smrti dívky viní cílenou návykovost těchto sítí.
26.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotomobil Huawei P50 Pro přichází na český trh s optikou Leica Fotomobil Huawei P50 Pro přichází na český trh s optikou Leica
Huawei se během posledních let poněkud odmlčel kvůli americkým sankcím. Nyní to chce ale zkusit znovu a přichází s novým telefonem P50 Pro. Jeho fotografická část nese proslulé jméno německé Leicy.
25.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů