www.digimanie.cz
>
>
>
>

Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru

Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
, , aktualita
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Leica je známá nabídkou limitovaních edicí svých přístrojů a nyní přichází M10-P Reportrer. Má vojenské khaki zbarvení a místo kůže je grip pokryt kevlarem. Tato vlákna mají extrémně vysokou pevnost a používají se např. u neprůstřelných vest. Střílet do Leicy asi nikdo nebude a v dnešní době půjde spíše o stylovku než nenápadný reportážní fotoaparát do prostředí válečných konfliktů.
 
Leica M10-P Reportrer
 
Ostatně bude vyrobeno jen 450 těl za cenu 8795 USD (resp. 7100 GBP), takže jde o ještě dražší fotoaparát než v případě původních variant (základní M10-P je za 7995 USD). Kevlar bude navíc na UV záření postupně blednout a fotoaparát zde získá podobnou zelenavou barvu, jakou má tělo. Každý kus se tak postupem času stane jedinečným se svou vlastní "patinou". Tato edice vznikla na počest 40. výročí Leica Oskar Barnack Award (LOBA) a výroby fotoaparátů pro tisk a reportážní fotografy.
 
Leica M10-P Reportrer
 
Technicky půjde o model shodný s M10-P, má tedy 24MPx full frame snímač a velký 2GB buffer, k dispozici je 3,0" displej s Gorilla Glass, který je dotykový. Připomeňme, že M10-P vyšla už v několika limitovaných edicích Safari, ASC 100 Edition, Ghost a White.
 
Leica M10-P Reportrer
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka
Příroda nabízí mnohdy zajímavou podívanou a jeden nevšední okamžik se podařilo zachytit i irskému fotografovi. Na jeho fotografii je zvěčněno letící hejno špačků, které svým uskupením připomíná siluetu ptáka.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC
Dosavadní přehledy prodejů fotoaparátů byly obvykle plné záporných čísel. Pro letošní leden to ale vypadá o něco lépe. Ukazuje se, že trh s CSC fotoaparáty, a to zejména s těmi s full frame čipem, je na tom dobře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala