www.digimanie.cz
>
>
>
>

Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50

Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50
, , aktualita
Lensbaby uvedlo novou generaci svého Spark 2.0. Novinka přináší nastavitelnou 12lamelovou clonu až do F22 a je dodávána s pevným objektivem Sweet 50. Je tedy kompatibilní s celým systémem Optic Swap.
K oblíbeným
reklama
Po 8 letech od vzniku prvního Sparku přichází nová generace Spark 2.0. Zatímco první verze měla pevně nastavenou clonu F5,6, v případě Spark 2.0 tu najdeme objektiv Sweet 50 s 50mm ohniskovou vzdáleností a světelností F2,5. Díky 12lamelové cloně lze ale tuto hodnotu nastavovat od F2,5 do F22 a tím výrazně ovlivňovat velikost zaostřené plochy. To také napovídá tomu, že nová verze Sparku podporuje Optic Swap System a může být použita i s ostatními objektivy tohoto systému.
 
Lensbaby Spark 2.0
 
Objektiv je možné naklánět do všech stran o 15° a minimální zaostřovací vzdálenost činí 38 cm. Zaostřování je pochopitelně manuální přibližováním a oddalováním objektivu. Ten se skládá z pouhých 2 členů v jedné optické skupině. Rozměry činí 63,5 mm v průměru a 50,8 mm na délku, hmotnost je pak 184 gramů. Použít se dají filtry s průměrem 46 mm. Objektiv je kompatibilní až s full frame fotoaparáty, přičemž Lensbaby přichází s podporou bajonetů Canon EF i RF, Fujifilm X, Micro Four Thirds, Nikon Z i F, Sony E/FE a Pentax K. Cena byla stanovena na $199,95 (4700 Kč bez daní a dalších poplatků).
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář