www.digimanie.cz
>
>

Light L16 skončil, výrobce zamíří do automotive

Light L16 skončil, výrobce zamíří do automotive
, , aktualita
Výrobce netradičního fotoaparátu Light L16 na trhu vůbec neuspěl, a to ani v mobilní sféře. Dosavadní projekty tak skončily a nyní se bude soustředit na mnohem lukrativnější trh s kamerami pro automobily.
K oblíbeným
reklama
V roce 2015 se objevil fotoaparát Light L16, který disponoval 16 fotomoduly. Dlouho však trvalo, než se objevila finální verze na trhu, a kromě výrobce snad ani nikdo nečekal, že projekt nějak výrazněji uspěje. Ostatně ani obrazové výsledky, které mohly být tvořeny najednou až 10 snímači s výsledným rozlišením snímků 52 MPx, nijak nepřesvědčily.
 
Light L16
 
Později se technologie dostala i do trochu "mainstreamovějšího" produktu, telefonu Nokia 9 PureView. Ale ani zde fotografie nebyly zdaleka dokonalé a tento smartphone také neudělal díru do světa. Technologie skládání obrazu z tak velkého počtu snímačů od společnosti Light pro běžné fotografické účely tedy v podstatě bez úspěchu zmizela ze světa. Společnost ale nemizí a bude se pokoušet o své štěstí dál na automotive trhu. Tam není potřeba mít tak vysokou kvalitu obrazu na pixelové úrovni, hodí se však pro 3D rekonstrukce scény pro autonomní vozidla.
 
Dle Lightu jsou ultrazvukové senzory dobré na vzdálenosti do cca 10 metrů, LiDAR do nějakých 150-160 metrů, radar vidí do zhruba 300 metrů, ale kamery jsou údajně použitelné i do více než 500 metrů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Nové slow-motion kamery Phantom: TMX5010 nabídne až 1,16 milionu FPS Nové slow-motion kamery Phantom: TMX5010 nabídne až 1,16 milionu FPS
Vision Research představuje dvě nové vysokorychlostní kamery, které patří do nižších tříd. Jde o Phantom T3610 a TMX 5010. Obě umí HD rozlišení v desítkách tisíc snímků za sekundu a v nižších rozlišeních se pohybují dokonce kolem milionu.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů