www.digimanie.cz
>
>

Light L16 skončil, výrobce zamíří do automotive

Light L16 skončil, výrobce zamíří do automotive
, , aktualita
Výrobce netradičního fotoaparátu Light L16 na trhu vůbec neuspěl, a to ani v mobilní sféře. Dosavadní projekty tak skončily a nyní se bude soustředit na mnohem lukrativnější trh s kamerami pro automobily.
K oblíbeným
reklama
V roce 2015 se objevil fotoaparát Light L16, který disponoval 16 fotomoduly. Dlouho však trvalo, než se objevila finální verze na trhu, a kromě výrobce snad ani nikdo nečekal, že projekt nějak výrazněji uspěje. Ostatně ani obrazové výsledky, které mohly být tvořeny najednou až 10 snímači s výsledným rozlišením snímků 52 MPx, nijak nepřesvědčily.
 
Light L16
 
Později se technologie dostala i do trochu "mainstreamovějšího" produktu, telefonu Nokia 9 PureView. Ale ani zde fotografie nebyly zdaleka dokonalé a tento smartphone také neudělal díru do světa. Technologie skládání obrazu z tak velkého počtu snímačů od společnosti Light pro běžné fotografické účely tedy v podstatě bez úspěchu zmizela ze světa. Společnost ale nemizí a bude se pokoušet o své štěstí dál na automotive trhu. Tam není potřeba mít tak vysokou kvalitu obrazu na pixelové úrovni, hodí se však pro 3D rekonstrukce scény pro autonomní vozidla.
 
Dle Lightu jsou ultrazvukové senzory dobré na vzdálenosti do cca 10 metrů, LiDAR do nějakých 150-160 metrů, radar vidí do zhruba 300 metrů, ale kamery jsou údajně použitelné i do více než 500 metrů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. Dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nemusí být úplně cizí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
12.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala