www.digimanie.cz
>
>
>

Lytro definitivně přešlo do profi, zrušilo online prohlížeč

Lytro definitivně přešlo do profi, zrušilo online prohlížeč
, , aktualita
Vstup na trh fotoaparátů společnosti Lytro nevyšel, její technologie light-field se nesetkala s úspěchem. Naproti tomu v profesionální sféře a virtuální realitě by se firmě mohlo dařit lépe. Běžné fotografy tak nyní odstavila i z online prohlížeče.reklama
Fotoaparáty Lytro byly dost zajímavé možností zaostřovat až po vyfocení snímku a šlo si zajímavě hrát s hloubkou ostrosti. Bohužel celé toto dynamické prohlížení vyžaduje specializovaný prohlížeč snímků, případně si můžete vyexportovat statické snímky do JPEG formátu, kde se ale budete potýkat s nepříliš vysokým rozlišením. Vysoká cena už jen dílo dokonala, a tak už v roce 2015 firma oznámila, že končí s fotoaparáty a bude se věnovat profesionální sféře, kde můžete být light-field technologie užitečnější zejména pro virtuální realitu. Rovněž zde nebude vadit vysoká cena. Běžné fotografy, kteří si koupili jednu z prvních generací těchto fotoaparátů, tak společnost odstavuje ze systému ještě více než v minulosti. Zrušila jim totiž online prohlížeč.
 
Lytro Illum
 
Pokud jste chtěli zobrazovat snímky s možností si klikat do míst, které chcete mít ostré, buď bylo potřeba využít desktopové aplikace nebo využít online prohlížeč od Lytra (např. vložením kódu na stránky podobně jako se vkládají např. videa z YouTube nebo fotografie z Instagramu). Druhou možnost ale Lytro zrušilo a prohlížeč už nefunguje. Pokud tak někdo měl na stránkách light-field fotografie, ty se už nezobrazí. Stránka pictures.lytro.com už nyní nefunguje a nelze se ani přihlásit do Lytro účtu. Na dynamické prohlížení tak zůstává už jen desktopová aplikace.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C
Známý DxOMark si vzal na paškál full frame fotoaparát Leica M10 a výsledky nejsou pro Leicu moc příznivé. Jeho výkon totiž jen vyrovnává nejlepší APS-C senzory a na špičku v třídě full frame ani zdaleka nedosahuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262) Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262)
Máme zde další limitovanou edici fotoaparátu Leica. K loňskému červenému 50mm F2 objektivu nyní přibyla červená verze fotoaparátu Leica M typ 262. Ten neumí natáčet video a nemá dokonce ani live view.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru? Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru?
Občas se na Kickstarteru objeví vskutku zvláštní věci. Jednou z posledních je Memistore. Jde o držák dvou SD karet, který se namontuje do závitu pro stativ. Dle výrobce už díky němu nikdy neztratíte svoje paměťové karty.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Doporučené stativy: Vánoce 2017 Doporučené stativy: Vánoce 2017
Pro kvalitní fotografie se hodí pořídit si také pořádný stativ. Náš průvodce vybral několik zástupců různých tříd, které stojí za úvahu. Podíváme se na malé stolní stativy, cestovatelské i ty klasické.
13.12.2017, návod, Milan Šurkala8 komentářů
Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source
Společnost Lytro před pár dny oznámila, že skončila s podporou programů pro zobrazení light-field fotografií, zejména online prohlížeče. To se pochopitelně setkalo s negativním ohlasem a prohlížeč možná bude nakonec uvolněn jako open-source. 
12.12.2017, aktualita, Milan Šurkala1 komentář