www.digimanie.cz
>
>
>

Lytro definitivně přešlo do profi, zrušilo online prohlížeč

Lytro definitivně přešlo do profi, zrušilo online prohlížeč
, , aktualita
Vstup na trh fotoaparátů společnosti Lytro nevyšel, její technologie light-field se nesetkala s úspěchem. Naproti tomu v profesionální sféře a virtuální realitě by se firmě mohlo dařit lépe. Běžné fotografy tak nyní odstavila i z online prohlížeče.
reklama
Fotoaparáty Lytro byly dost zajímavé možností zaostřovat až po vyfocení snímku a šlo si zajímavě hrát s hloubkou ostrosti. Bohužel celé toto dynamické prohlížení vyžaduje specializovaný prohlížeč snímků, případně si můžete vyexportovat statické snímky do JPEG formátu, kde se ale budete potýkat s nepříliš vysokým rozlišením. Vysoká cena už jen dílo dokonala, a tak už v roce 2015 firma oznámila, že končí s fotoaparáty a bude se věnovat profesionální sféře, kde můžete být light-field technologie užitečnější zejména pro virtuální realitu. Rovněž zde nebude vadit vysoká cena. Běžné fotografy, kteří si koupili jednu z prvních generací těchto fotoaparátů, tak společnost odstavuje ze systému ještě více než v minulosti. Zrušila jim totiž online prohlížeč.
 
Lytro Illum
 
Pokud jste chtěli zobrazovat snímky s možností si klikat do míst, které chcete mít ostré, buď bylo potřeba využít desktopové aplikace nebo využít online prohlížeč od Lytra (např. vložením kódu na stránky podobně jako se vkládají např. videa z YouTube nebo fotografie z Instagramu). Druhou možnost ale Lytro zrušilo a prohlížeč už nefunguje. Pokud tak někdo měl na stránkách light-field fotografie, ty se už nezobrazí. Stránka pictures.lytro.com už nyní nefunguje a nelze se ani přihlásit do Lytro účtu. Na dynamické prohlížení tak zůstává už jen desktopová aplikace.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg
Novoflex představil nový modulární stativ TrioPod Pro75, který má unést až neuvěřitelných 65 kilogramů. Nabízí na něj všechny součástky, takže si je možné jej vyskládat dle libosti a v případě nutnost je možné jej i snadno opravit.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React
Společnost Kingston uvedla na trh novou řadu paměťových karet SD a microSD Canvas. Ta se podle způsobu použití dělí na další řady Select, Go! a React. Ty nejrychlejší slibují zápis s rychlostí až 80 MB/s.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy
Internetem kolují zvěsti o příchodu full frame CSC fotoaparátu od Canonu, nic ale nebylo zatím potvrzeno. Přesto se už i na oficiálních místech hovoří o tom, že se na CSC výrazně zapracuje, i kdyby to mělo ohrozit zrcadlovky.
14.3.2018, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Nejdražší fotoaparát na světě: Leica za 2,4 milionu EUR Nejdražší fotoaparát na světě: Leica za 2,4 milionu EUR
Na fotografické aukci ve Vídni byl před pár dny překonán rekord v ceně prodaného fotoaparátu. Nejnovějším držitelem rekordu je téměř 100 let stará Leica, která byla prodána za neuvěřitelných 2,4 milionu EUR.
13.3.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu
Jedním z nejoblíbenějších telefonů na českém trhu, ne-li nejoblíbenějším, je superlevný Xiaomi Redmi 4X LTE. Nabídne slušný hardware, 5,0" HD displej, čtečku otisků prstů a 13MPx fotoaparát se světelností F2,0 a podporou Full HD videa.
13.3.2018, recenze, Milan Šurkala27 komentářů