www.digimanie.cz
>
>
>

Lytro definitivně přešlo do profi, zrušilo online prohlížeč

Lytro definitivně přešlo do profi, zrušilo online prohlížeč
, , aktualita
Vstup na trh fotoaparátů společnosti Lytro nevyšel, její technologie light-field se nesetkala s úspěchem. Naproti tomu v profesionální sféře a virtuální realitě by se firmě mohlo dařit lépe. Běžné fotografy tak nyní odstavila i z online prohlížeče.
reklama
Fotoaparáty Lytro byly dost zajímavé možností zaostřovat až po vyfocení snímku a šlo si zajímavě hrát s hloubkou ostrosti. Bohužel celé toto dynamické prohlížení vyžaduje specializovaný prohlížeč snímků, případně si můžete vyexportovat statické snímky do JPEG formátu, kde se ale budete potýkat s nepříliš vysokým rozlišením. Vysoká cena už jen dílo dokonala, a tak už v roce 2015 firma oznámila, že končí s fotoaparáty a bude se věnovat profesionální sféře, kde můžete být light-field technologie užitečnější zejména pro virtuální realitu. Rovněž zde nebude vadit vysoká cena. Běžné fotografy, kteří si koupili jednu z prvních generací těchto fotoaparátů, tak společnost odstavuje ze systému ještě více než v minulosti. Zrušila jim totiž online prohlížeč.
 
Lytro Illum
 
Pokud jste chtěli zobrazovat snímky s možností si klikat do míst, které chcete mít ostré, buď bylo potřeba využít desktopové aplikace nebo využít online prohlížeč od Lytra (např. vložením kódu na stránky podobně jako se vkládají např. videa z YouTube nebo fotografie z Instagramu). Druhou možnost ale Lytro zrušilo a prohlížeč už nefunguje. Pokud tak někdo měl na stránkách light-field fotografie, ty se už nezobrazí. Stránka pictures.lytro.com už nyní nefunguje a nelze se ani přihlásit do Lytro účtu. Na dynamické prohlížení tak zůstává už jen desktopová aplikace.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS
Fujifilm představil nový vysoce světelný teleobjektiv XF 200mm F2 R LM OIS WR. Je odolný vůči nepříznivému počasí, má 5EV optickou stabilizaci i excelentní světelnost F2,0. Dodává se navíc s 1,4× telekonvertorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe
Na Kickstarteru se objevil velmi zajímavý projekt. Jde o monopod Steadify, který neopíráte o zem, ale o sebe. Nabídne velmi pohotové vysouvání jednou rukou i superrychlou "montáž" fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů
Poslední týdny internetem kolovaly informace o připravovaném APS-C kompaktu Fujifilm XF10. Ty se nakonec ukázaly být pravdivými. Společnost Fujifilm skutečně představila XF10 s APS-C čipem a 28mm objektivem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30 Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30
Manfrotto přichází s novými produkty do své nabídky. Jde o řadu Noreg, která bude nově obsahovat fotobatoh Backpack-30 a brašnu Messenger-30. Ty budou mít i speciální obaly na notebook, tablet i vyjímatelnou menší brašnu na rameno.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma
Koncem června představila společnost Zoner Software letní aktualizaci svého programu na správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Největší změnou je cloudové úložiště Photo Cloud. Majitelé ZPS X dostanou 5 GB zdarma.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře