www.digimanie.cz
>
>
>

Lytro definitivně přešlo do profi, zrušilo online prohlížeč

Lytro definitivně přešlo do profi, zrušilo online prohlížeč
, , aktualita
Vstup na trh fotoaparátů společnosti Lytro nevyšel, její technologie light-field se nesetkala s úspěchem. Naproti tomu v profesionální sféře a virtuální realitě by se firmě mohlo dařit lépe. Běžné fotografy tak nyní odstavila i z online prohlížeče.
reklama
Fotoaparáty Lytro byly dost zajímavé možností zaostřovat až po vyfocení snímku a šlo si zajímavě hrát s hloubkou ostrosti. Bohužel celé toto dynamické prohlížení vyžaduje specializovaný prohlížeč snímků, případně si můžete vyexportovat statické snímky do JPEG formátu, kde se ale budete potýkat s nepříliš vysokým rozlišením. Vysoká cena už jen dílo dokonala, a tak už v roce 2015 firma oznámila, že končí s fotoaparáty a bude se věnovat profesionální sféře, kde můžete být light-field technologie užitečnější zejména pro virtuální realitu. Rovněž zde nebude vadit vysoká cena. Běžné fotografy, kteří si koupili jednu z prvních generací těchto fotoaparátů, tak společnost odstavuje ze systému ještě více než v minulosti. Zrušila jim totiž online prohlížeč.
 
Lytro Illum
 
Pokud jste chtěli zobrazovat snímky s možností si klikat do míst, které chcete mít ostré, buď bylo potřeba využít desktopové aplikace nebo využít online prohlížeč od Lytra (např. vložením kódu na stránky podobně jako se vkládají např. videa z YouTube nebo fotografie z Instagramu). Druhou možnost ale Lytro zrušilo a prohlížeč už nefunguje. Pokud tak někdo měl na stránkách light-field fotografie, ty se už nezobrazí. Stránka pictures.lytro.com už nyní nefunguje a nelze se ani přihlásit do Lytro účtu. Na dynamické prohlížení tak zůstává už jen desktopová aplikace.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Cashback u Fujifilmu vrací i 7700 Kč za fotoaparát nebo objektiv Cashback u Fujifilmu vrací i 7700 Kč za fotoaparát nebo objektiv
Populární cashback akci spustili i u Fujifilmu. Zde se týká celého portfolia výrobků řady X snad s výjimkou kompaktního modelu XF10 a XC objektivů. Za fotoaparáty a objektivy X systému lze získat zpět až 7700 Kč za produkt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pixii, originální dálkoměr bez displeje Pixii, originální dálkoměr bez displeje
Francouzi přichází s nový fotoaparátem Pixii, který má být dálkoměrem kompatibilním s objektivy pro Leica M bajonet. Nebude mít žádný displej, zásadní zde totiž bude propojení se smartphonem. Tam si budete i prohlížet fotografie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy
Většina distributorů fotoaparátů spustila cashback akce a Olympus není výjimkou. Ten má rovnou dvě různé akce, jednu spojenou s modelem E-M1 Mark II, druhou pak s levnějšími modely E-M5 Mark II a E-M10 Mark III.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh
České zastoupení fotoaparátů značek Pentax a Ricoh si pro nás připravilo tradiční akci typu cashback. I když jde o zimní cashback, poběží především během podzimu. Za fotoaparáty bude možno získat zpět až 2500 Kč.
22.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: říjen 2018 Doporučené fotoaparáty: říjen 2018
Pokud vybíráte nový fotoaparát, může být dost těžké se v nabídce kompaktů, CSC fotoaparátů a zrcadlovek vůbec vyznat. Proto je zde náš pravidelný průvodce, který vás nasměruje k tomu nejlepšímu, co lze v jednotlivých kategoriích sehnat.
22.10.2018, návod, Milan Šurkala48 komentářů