www.digimanie.cz
>
>
>

Meike uvedlo objektiv 16mm T2,2 pro video

Meike uvedlo objektiv 16mm T2,2 pro video
, , aktualita
Nepříliš známý výrobce objektivů Meike představil novinku do svého výrobního programu. Jde o tzv. “cine lens”, neboli objektiv optimalizovaný pro profesionální natáčení videa. Jde o 16mm T2,2 objektiv.
K oblíbeným
reklama
Na trhu se objevuje nový objektiv značky Meike určený pro natáčení videa. Meike tu už má model 25mm T2,2, nyní představuje širokoúhlejší verzi 16mm T2,2. Je určena pro fotoaparáty systému Micro Four Thirds, takže po přepočtu nabídne ekvivalent 32mm ohniskové vzdálenosti. To znamená úhel záběru 73° diagonálně, 61  horizontálně a 47° vertikálně. Objektiv se skládá ze 13 optických členů uspořádaných do 10 skupin, jsou zde i HR a ED členy.
 
Objektiv Meike 16mm T2.2
 
Světelnost objektivu má velmi dobrou hodnotu T2,2 (skutečná světelnost i po započítání všech ztrát). Zaostřování je pochopitelně jen manuální a zaostřit lze minimálně ze vzdálenosti 20 cm, samozřejmostí jsou upravené prstence pro použití profesionálních systémů ovládání ostření s ozubením. Objektiv váží 560 gramů a využívá filtry se 77mm průměrem. Využilo se povrchových vrstev, které snižují vznik odlesků a závojů. V konstrukci bylo využito jen sklo a kov. Přesnost uváděných technických údajů ale není zaručena, Meike má na stránkách neuvěřitelný nepořádek, přeházené úhly záběru a uvádí např. i optickou stabilizaci obrazu, kterou bez elektrických kontaktů asi nezajistí.
 
Objektiv Meike 16mm T2.2
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala