www.digimanie.cz
>
>
>

Meike uvedlo objektiv 16mm T2,2 pro video

Meike uvedlo objektiv 16mm T2,2 pro video
, , aktualita
Nepříliš známý výrobce objektivů Meike představil novinku do svého výrobního programu. Jde o tzv. “cine lens”, neboli objektiv optimalizovaný pro profesionální natáčení videa. Jde o 16mm T2,2 objektiv.
K oblíbeným
reklama
Na trhu se objevuje nový objektiv značky Meike určený pro natáčení videa. Meike tu už má model 25mm T2,2, nyní představuje širokoúhlejší verzi 16mm T2,2. Je určena pro fotoaparáty systému Micro Four Thirds, takže po přepočtu nabídne ekvivalent 32mm ohniskové vzdálenosti. To znamená úhel záběru 73° diagonálně, 61  horizontálně a 47° vertikálně. Objektiv se skládá ze 13 optických členů uspořádaných do 10 skupin, jsou zde i HR a ED členy.
 
Objektiv Meike 16mm T2.2
 
Světelnost objektivu má velmi dobrou hodnotu T2,2 (skutečná světelnost i po započítání všech ztrát). Zaostřování je pochopitelně jen manuální a zaostřit lze minimálně ze vzdálenosti 20 cm, samozřejmostí jsou upravené prstence pro použití profesionálních systémů ovládání ostření s ozubením. Objektiv váží 560 gramů a využívá filtry se 77mm průměrem. Využilo se povrchových vrstev, které snižují vznik odlesků a závojů. V konstrukci bylo využito jen sklo a kov. Přesnost uváděných technických údajů ale není zaručena, Meike má na stránkách neuvěřitelný nepořádek, přeházené úhly záběru a uvádí např. i optickou stabilizaci obrazu, kterou bez elektrických kontaktů asi nezajistí.
 
Objektiv Meike 16mm T2.2
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů