www.digimanie.cz
>
>
>

Meike uvedlo objektiv 16mm T2,2 pro video

Meike uvedlo objektiv 16mm T2,2 pro video
, , aktualita
Nepříliš známý výrobce objektivů Meike představil novinku do svého výrobního programu. Jde o tzv. “cine lens”, neboli objektiv optimalizovaný pro profesionální natáčení videa. Jde o 16mm T2,2 objektiv.
K oblíbeným
reklama
Na trhu se objevuje nový objektiv značky Meike určený pro natáčení videa. Meike tu už má model 25mm T2,2, nyní představuje širokoúhlejší verzi 16mm T2,2. Je určena pro fotoaparáty systému Micro Four Thirds, takže po přepočtu nabídne ekvivalent 32mm ohniskové vzdálenosti. To znamená úhel záběru 73° diagonálně, 61  horizontálně a 47° vertikálně. Objektiv se skládá ze 13 optických členů uspořádaných do 10 skupin, jsou zde i HR a ED členy.
 
Objektiv Meike 16mm T2.2
 
Světelnost objektivu má velmi dobrou hodnotu T2,2 (skutečná světelnost i po započítání všech ztrát). Zaostřování je pochopitelně jen manuální a zaostřit lze minimálně ze vzdálenosti 20 cm, samozřejmostí jsou upravené prstence pro použití profesionálních systémů ovládání ostření s ozubením. Objektiv váží 560 gramů a využívá filtry se 77mm průměrem. Využilo se povrchových vrstev, které snižují vznik odlesků a závojů. V konstrukci bylo využito jen sklo a kov. Přesnost uváděných technických údajů ale není zaručena, Meike má na stránkách neuvěřitelný nepořádek, přeházené úhly záběru a uvádí např. i optickou stabilizaci obrazu, kterou bez elektrických kontaktů asi nezajistí.
 
Objektiv Meike 16mm T2.2
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala