www.digimanie.cz
>
>
>

Meyer-Optik chystá Primagon 24mm f/2.8 pro většinu CSC

Meyer-Optik chystá Primagon 24mm f/2.8 pro většinu CSC
, , aktualita
Německý výrobce objektivů Meyer-Optik chystá na počátek příštího roku nový širokoúhlý objektiv Primagon 24mm f/2.8, který má být high-endovým moderním sklem pro drtivou většinu CSC systémů.reklama
Společnost Meyer-Optik obvykle uvádí své objektiv přes kampaně na Kickstarteru, nový model Primagon 24mm f/2.8 ale bude trochu výjimkou. Přesto tu Kickstarter bude hrát svou roli a 30 podporovatelů z předchozí kampaně na Trioplan 35+ může dostat objektiv za poloviční cenu několik měsíců před spuštěním produkce. Mohou si je tak otestovat a zaslat zpětnou vazbu výrobci pro finální doladění. Inženýři na něm pracují již více než rok a finální verze by měla spatřit světlo světa počátkem roku 2018.


Meyer-Optik Primagon 24mm f/2.8


Nový objektiv Primagon 24mm f/2.8 bude mít navzdory starému názvu novou moderní optickou konstrukci čítající 7 optických členů včetně jednoho asférického. Úhel záběru bude 84° a objektiv má vážit méně než 250 gramů. Hovoří se o tom, že bude k dispozici pro takřka všechny CSC systémy. Primagon 24mm f/2.8 bude první objektivem nové řady moderních objektivů pro CSC a ve vývoji jsou už nyní další objektivy tak, aby pokryly obvyklé populární ohniskové vzdálenosti. Cena objektivu byla prozatím stanovena na 3999 EUR, což je opravdu hodně.

Zdroj: meyer-optik-goerlitz.com
Nejnovější články
Nikon dnes slaví 100 let, natočil i zvláštní videa Nikon dnes slaví 100 let, natočil i zvláštní videa
Společnost Nikon dnes slaví 100 let své existence. Pro oslavu oznámila vývoj nové digitální zrcadlovky i natočila několik narozeninových videosekvencí. Ty japonské mohou být pro Evropany dost zvláštní.
25.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  5 komentářů
Nikon oznámil vývoj D850, bude mít 8K time-lapse Nikon oznámil vývoj D850, bude mít 8K time-lapse
Společnost Nikon dnes k oslavám stoletého výročí oficiálně oznámila vývoj digitální zrcadlovky D850. Bude mít full frame snímač s vysokým rozlišením a jednou ze zajímavých funkcí bude i time-lapse video v 8K. 
25.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  7 komentářů
Doporučené fotoaparáty: červenec 2017 Doporučené fotoaparáty: červenec 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
25.7.2017,  návod, Milan Šurkala,  48 komentářů
Nikon si patentoval 35mm F2.0 objektiv pro zakřivený senzor Nikon si patentoval 35mm F2.0 objektiv pro zakřivený senzor
Nikon si v Japonsku nechal patentovat nové objektivy pro zakřivený snímač. Se zakřivením poslední dobou koketují i jiní výrobci. Mezi objektivy najdeme např. i světelný 35mm F2.0 pro full frame senzor. 
24.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Leica TL2 má problém s hledáčkem Visoflex, může zničit fotoaparát Leica TL2 má problém s hledáčkem Visoflex, může zničit fotoaparát
Leica má nemalý problém se svým novým CSC fotoaparátem TL2. Ten může využívat externího hledáčku Visoflex, tato kombinace ale není zrovna stabilní. V některých případech totiž může nenávratně poškodit fotoaparát.
21.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala