www.digimanie.cz
>
>
>

Meyer-Optik chystá Primagon 24mm f/2.8 pro většinu CSC

Meyer-Optik chystá Primagon 24mm f/2.8 pro většinu CSC
, , aktualita
Německý výrobce objektivů Meyer-Optik chystá na počátek příštího roku nový širokoúhlý objektiv Primagon 24mm f/2.8, který má být high-endovým moderním sklem pro drtivou většinu CSC systémů.reklama
Společnost Meyer-Optik obvykle uvádí své objektiv přes kampaně na Kickstarteru, nový model Primagon 24mm f/2.8 ale bude trochu výjimkou. Přesto tu Kickstarter bude hrát svou roli a 30 podporovatelů z předchozí kampaně na Trioplan 35+ může dostat objektiv za poloviční cenu několik měsíců před spuštěním produkce. Mohou si je tak otestovat a zaslat zpětnou vazbu výrobci pro finální doladění. Inženýři na něm pracují již více než rok a finální verze by měla spatřit světlo světa počátkem roku 2018.


Meyer-Optik Primagon 24mm f/2.8


Nový objektiv Primagon 24mm f/2.8 bude mít navzdory starému názvu novou moderní optickou konstrukci čítající 7 optických členů včetně jednoho asférického. Úhel záběru bude 84° a objektiv má vážit méně než 250 gramů. Hovoří se o tom, že bude k dispozici pro takřka všechny CSC systémy. Primagon 24mm f/2.8 bude první objektivem nové řady moderních objektivů pro CSC a ve vývoji jsou už nyní další objektivy tak, aby pokryly obvyklé populární ohniskové vzdálenosti. Cena objektivu byla prozatím stanovena na 3999 EUR, což je opravdu hodně.

Zdroj: meyer-optik-goerlitz.com
Nejnovější články
Velbon údajně uvede Chairpod, židličku, monopod a stativ v jednom Velbon údajně uvede Chairpod, židličku, monopod a stativ v jednom
Internetem začaly kolovat zvěsti o opravdu netradičním stativu Velbon Chairpod. Má jít o rozkládací židličku, jejíž jedna noha je teleskopická, díky čemuž může sloužit jako mohopod nebo dokonce i jako stativ s možností si sednout.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II
Někteří fotografové na svůj přístroj nedají dopustit, jiným už poškození fotoaparátu tak těžkou hlavu nedělá. Když zrcadlovka Petera McKinnona vypověděla po nehodě službu, rozhodl se ji před opravou sám rozebrat a vše zdokumentovat.
20.1.2018, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky
Nový CSC fotoaparát Panasonic Lumix GH5s vyvolal zájem nejen díky nižšímu rozlišení snímače a menšímu šumu. Aby byl ještě atraktivnější, připravil si Panasonic akci, kdy při předobjednávce fotoaparátu dostanete 5letou záruku.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala
Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let
Časopis National Geographic, který je známý svými fotografiemi, slaví kulaté výročí a k tomuto milníku se rozhodl vydat časosběrné video na YouTube, kde ukazuje vývoj titulních stránek, který za tu dobu proběhl. 
19.1.2018, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Středoformát Hasselblad H6D-400c MS umí 400MPx fotky Středoformát Hasselblad H6D-400c MS umí 400MPx fotky
Společnost Hasselblad představila nový středoformátový fotoaparát H6D-400c MS. Ten umí díky multiexpozici fotit snímky s neuvěřitelně vysokým rozlišením 400 megapixelů. To je přes 23.000 pixelů na delší straně.
18.1.2018, aktualita, Milan Šurkala24 komentářů