www.digimanie.cz
>
>
>

Meyer-Optik vybírá peníze na objektiv Trioplan 35+

Meyer-Optik vybírá peníze na objektiv Trioplan 35+
, , aktualita
Společnost Meyer-Optik spustila další kampaň na Kickstarteru. Tentokrát jde o širokoúhlý objektiv Trioplan 35+, který se má vyznačovat bokehem ve tvaru mýdlových bublin, což u objektivů širších ohniskových vzdáleností není moc typické.reklama
Po Trioplanu 2.9/50 a Trioplanu 2.8/100 připravuje společnost Meyer-Optik třetí objektiv této řady. Konkrétně jde o Trioplan 2.8/35+. Plus v názvu značí fakt, že nejde už úplně o triplet, tedy objektiv se třemi optickými členy. Původní triplet byl určený pro menší formát a novinka je v tomto případě doplněna v přední části o další dva členy. Podporuje totiž až full frame čipy a objektiv se tak může vyznačovat relativně širokoúhlou ohniskovou vzdáleností 35 mm i bokehem ve tvaru mýdlových bublin, který u širokoúhlejších objektivů není úplně obvyklý.


Meyer-Optik Trioplan 2.8/35+


Světelnost má hodnotu F2,8 a clonu s nadprůměrným počtem 12 lamel lze přiclonit maximálně na hodnotu F22. Ostřit je možné manuálně ze vzdálenosti od 30 centimetrů. Rozměry objektivu s hliníkovým tělem jsou 61,5 mm v průměru a 50 mm na délku, jeho hmotnost pak činí 200 gramů. Závit pro filtry má průměr 39 milimetrů. K dispozici bude pro mnoho nejrůznějších bajonetů, jmenovitě je to Canon EF, Nikon F, Sony E/FE, Fuji X, Micro 4/3", M42, Pentax K, Leica M i Leica L (SL, T). Zatím máte stále ještě šanci získat jeden objektiv za $649 nebo dva za $1099. Až skončí kampaň, výrobce bude za jeden kus požadovat neskutečných $1599.

Zdroj: kickstarter.com
Nejnovější články
Rekordní Tamron 18-400mm přichází, 22× zoom pro DSLR Rekordní Tamron 18-400mm přichází, 22× zoom pro DSLR
Tamron uvedl na trh rekordní objektiv pro zrcadlovky. Nabídne neuvěřitelný 22,2× optický zoom, což je hodnota, která u výměnných objektivů rozhodně není běžná. Hmotnost přitom jen lehce přesahuje 700 gramů.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  4 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červen 2017 Doporučené fotoaparáty: červen 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
Včera,  návod, Milan Šurkala,  47 komentářů
Gitzo slaví 100 let speciálními edicemi stativů Gitzo slaví 100 let speciálními edicemi stativů
Před 100 lety vznikla společnost Gitzo a v rámci oslav tohoto výročí byly představeny dvě limitované edice stativů. Gitzo The 100 Year Anniversary Edition bude první z nich a ještě více limitován bude The Arsene Gitzhoven Edition.
22.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Purest Picture: Robin de Puy fotila kapkou vody Purest Picture: Robin de Puy fotila kapkou vody
V rámci reklamní kampaně na balenou vodu Spa byla fotografka Robin de Puy oslovena, zda by nevyfotila portréty přes kapku této vody. Fotoaparát tedy neměl klasický objektiv, využilo se sklíčko, zrcátko a trochu elektřiny. Výsledky jsou hodně zajímavé.
22.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Zeiss uvedl světelný objektiv Milvus 1.4/35 Zeiss uvedl světelný objektiv Milvus 1.4/35
Desátým objektivem řady Zeiss Milvus se stal model Milvus 1.4/35. Jde tedy spíše o širokoúhlý objektiv s výbornou světelností F1,4. Výrobce slibuje i odolnost vůči nepříznivému počasí a skvělé optické výkony až do rohů.
22.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala