www.digimanie.cz
>
>
>

Meyer-Optik vybírá peníze na objektiv Trioplan 35+

Meyer-Optik vybírá peníze na objektiv Trioplan 35+
, , aktualita
Společnost Meyer-Optik spustila další kampaň na Kickstarteru. Tentokrát jde o širokoúhlý objektiv Trioplan 35+, který se má vyznačovat bokehem ve tvaru mýdlových bublin, což u objektivů širších ohniskových vzdáleností není moc typické.reklama
Po Trioplanu 2.9/50 a Trioplanu 2.8/100 připravuje společnost Meyer-Optik třetí objektiv této řady. Konkrétně jde o Trioplan 2.8/35+. Plus v názvu značí fakt, že nejde už úplně o triplet, tedy objektiv se třemi optickými členy. Původní triplet byl určený pro menší formát a novinka je v tomto případě doplněna v přední části o další dva členy. Podporuje totiž až full frame čipy a objektiv se tak může vyznačovat relativně širokoúhlou ohniskovou vzdáleností 35 mm i bokehem ve tvaru mýdlových bublin, který u širokoúhlejších objektivů není úplně obvyklý.


Meyer-Optik Trioplan 2.8/35+


Světelnost má hodnotu F2,8 a clonu s nadprůměrným počtem 12 lamel lze přiclonit maximálně na hodnotu F22. Ostřit je možné manuálně ze vzdálenosti od 30 centimetrů. Rozměry objektivu s hliníkovým tělem jsou 61,5 mm v průměru a 50 mm na délku, jeho hmotnost pak činí 200 gramů. Závit pro filtry má průměr 39 milimetrů. K dispozici bude pro mnoho nejrůznějších bajonetů, jmenovitě je to Canon EF, Nikon F, Sony E/FE, Fuji X, Micro 4/3", M42, Pentax K, Leica M i Leica L (SL, T). Zatím máte stále ještě šanci získat jeden objektiv za $649 nebo dva za $1099. Až skončí kampaň, výrobce bude za jeden kus požadovat neskutečných $1599.

Zdroj: kickstarter.com
Nejnovější články
Pancake Leica Elmarit-TL 18mm f/2.8 ASPH. Pancake Leica Elmarit-TL 18mm f/2.8 ASPH.
Spolu s novým APS-C CSC fotoaparátem Leica CL byl představen také nový pancake objektiv Elmarit-TL 18mm f/2.8 ASPH. Ten slibuje miniaturní rozměry i hmotnost. Vždyť ta dosahuje hodnoty jen 80 gramů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica CL, nové APS-C CSC dostává hledáček Leica CL, nové APS-C CSC dostává hledáček
Společnost Leica dnes uvedla nový CSC fotoaparát CL s APS-C snímačem a rozlišením 24 megapixelů. Umí natáčet 4K video, dosahovat 10fps sekvenčního snímání a hlavním lákadlem má být elektronický hledáček.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Polaroid chce žalovat Fujifilm kvůli čtvercovému formátu instantních fotek Polaroid chce žalovat Fujifilm kvůli čtvercovému formátu instantních fotek
Společnost Polaroid je známá svými instantními čtvercovými fotografiemi. Podobný formát s bílým rámečkem ale používá i Fujifilm a Polaroid tak nyní hrozí žalobou. Případně by mu stačilo mimosoudní vyrovnání ve výšce několika milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Doporučené fotoaparáty: listopad 2017 Doporučené fotoaparáty: listopad 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
Včera, návod, Milan Šurkala68 komentářů
Pentax v zimním cashbacku vrací až 7800 Kč Pentax v zimním cashbacku vrací až 7800 Kč
Ani Pentax nezůstal pozadu a stejně jako drtivá většina dovozců fotoaparátů, i on má svou akci typu cashback pro letošní zimu. V tomto případě se bude týkat vybraných zrcadlovek a objektivů, kdy za kus můžete dostat zpět až 7800 Kč.
19.11.2017, aktualita, Milan Šurkala