www.digimanie.cz
>
>
>

Meyer Optik Görlitz inovuje a uvádí nový Trioplan 50mm F2.8 II

Meyer Optik Görlitz inovuje a uvádí nový Trioplan 50mm F2.8 II
, , aktualita
Meyer Optik Görlitz významně omezil výrobní program a chce nechat jen smyspluplné objektivy. Jedním z nich je inovovaný model Trioplan 50mm F2.8 II, který dostal vylepšenou optickou konstrukci při zachování charakteristického bokehu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Meyer Optik Görlitz po překonání finančních problémů znovu vyrábí objektivy. Prvním byl Trioplan 100mm F2.8, poté následoval Lydith 30mm f/3.5 II. Nyní přichází Trioplan 50mm F2.8 II, který dostává vylepšenou optickou konstrukci. Zlepšila se např. světelnost z F2,9 na F2,8, vyšší je i ostrost objektivu, přitom však byl zachován typický bokeh, který kombinuje bublinový a swirl efekt. Ten první vytváří výraznější lemování kolem odlesků, ten druhý pak jejich zploštění v rozích, takže obraz působí, jako by se otáčel.
 
Meyer Optik Görlitz Trioplan 50mm F2.8 II
 
Novinka má 50mm ohniskovou vzdálenost a rozsah clon činí F2,8 až F22. Zaostřovat lze manuálně od 40 cm. Závit pro filtry má 52mm průměr. K dispozici bude pro bajonety Canon EF, Fujifilm X, L-Mount, Leica M, M42, MFT, Nikon F, Pentax K a Sony E/FE. Podporovány jsou MFT, APS-C i full frame modely. Cena všech verzí byla stanovena na 876,34 EUR včetně DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC UHS-I Silver 1066x. Ty sice mají jen UHS-I rozhraní, ale přesto dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí při sekvenčním čtení až 160 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50 Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50
Lensbaby uvedlo novou generaci svého Spark 2.0. Novinka přináší nastavitelnou 12lamelovou clonu až do F22 a je dodávána s pevným objektivem Sweet 50. Je tedy kompatibilní s celým systémem Optic Swap.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu
Společnost Fujifilm přichází s novým firmwarem verze 4.00 pro svůj APS-C CSC fotoaparát X-T3. Ten významným způsobem vylepšuje autofokus, který by se svým výkonem měl podobat tomu na vlajkové lodi X-T4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF
Už od příchodu Canonu EOS R s novým bajonetem RF se spekuluje o tom, zda Canon přejde na tento bajonet i u APS-C řady, která využívá systém EF-M. Nyní se opět objevují zprávy, že by k tomu mělo dojít.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře