Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Komentáře od Miichaell
Jediný, kdo toto neustále řeší jsou média a pak pár vykuků, co mají doma bordel a čím víc kabelů a nabíječek, tím líp. USB­-C je tu s námi už nějakých 7­-8 let ­(už mé bývalé HTC 10 z roku 2016 mělo USB­-C­), a pochybuju, že si nadpoloviční většina lidí z ­"rozvinutých­" zemí za tu dobu nekoupila jediný kus elektroniky s USB­-C. Podle mě ten kabel už dnes musí mít doma přes 90% lidí a libovolnou USB nabíječku úplně každý. Tak kde pořád vidíte problém? Za mě ty nabíječky a kabely měly být pryč už minimálně 10 let, když byl standard micro­-USB. Pokud k tomu není důvod ­(proprietární konektor­), stejně každý rozumný člověk má doma nabíječku s více porty a případně i dalšími přidanými vlastnostmi ­(podpora QC apod.­), protože většinou nenabíjí jen jedno zařízení a kabel si koupí dle délky ­/ vlastností ­(např. opletený, plochý apod.­) taky na míru, pokud nemá vyhovující už doma.
Odpovědět3  0
Rozhovor naprosto o ničem, často na otázky ani nebylo odpovězeno. Stačilo by napsat jednu větu ­- G řadu neplánuje Panasonic zaříznout, protože v celém ekosystému jsou nalité velké prachy. To je asi jediná podstatná informace, co v těch odpovědích je. Když už to tak je, mohli by konečně udělat revizi G9 s USB­-C, dát do něj v roce 2018 microUSB 3.0 byl dost nepochopitelný krok.

Místo obecných nic neříkajících řečí, výhoda Panasonicu oproti Olympusu ­(nikdo jiný už do M4­/3 nedělá­) bylo a je video. I fotografická G9 uměla jako jeden z prvních foťáků s výměnnými objektivy vůbec 4K v 60FPS a zpomalené fHD až ve 180FPS ­- to byly jedny z hlavních důvodů, proč jsem ji před 5 lety koupil, konkurence měla sotva 4K v 30FPS a je jedno, jestli byla ­(a vlastně ten stav platí do dnes­) řeč o M4­/3 Oly nebo profi kompaktech či ultrazoomech od libvolné jiné značky ­(což jsou přístroje, které považuji za potenciální konkurenci M4­/3, vzhledem k rozměrům a podobnému výstupu­). Kombinace tohoto s mechanickou stabilizací a ultimátní uživatelskou nastavitelností z foťáků od Panasonicu dělá bezkonkurenční kombinaci, na kterou Oly se svými foťáky může odpovědět jen částečně a z ostatních výrobců se tomu přibližuje lehce jen Sony s kompakty­/ultrazoomy či Fuji ­(ale tam už je APS­-C, tedy objektivy jsou větší­).
Odpovědět1  0
Za ty peníze to je opravdu předražený. V této cenové relaci a v roce 2020­/1 by mělo být 4K 60FPS video samozřejmostí. Nechápu, proč s tím má většina výrobců fotoaparátů takový problém. Pak se diví, že jim klesají prodeje. Vždyť za posledních 5 let nepřišel téměř nikdo s ničím, co by stálo za řeč. Výjimkou snad byla jen stabilizace čipu, která je ale pořád u jednotek přístrojů. 4K TV stojí méně než 20 tisíc už 5 let, poslední 3 roky už se téměř ani jiná televize pořídit nedá, 4K monitory se dají pořídit už za nějakých 5 tisíc ­(nebudeme se bavit o kvalitě, každý sleduje něco jiného, ale jde to a dnes už i ty nejlevnější monitory jsou poměrně slušné­). Můj 3 roky starý Samsung Galaxy S9 umí natáčet 60FPS video s optickou stabilizací a foťák s cenou přes 30 klacků to neumí? Některé současné telefony už přináší 8K video ­(což je z mého pohledu sice zbytečnost a smysl bude mít možná tak za 10 let nebo pro virtuální realitu, ale děje se to­), výrobci fotoaparátů poslední rok, dva milostivě přidávají 4K@30p ­(první telefony se 4K přišly před 7 lety­), čest výjimkám, v nichž vede Panasonic, který má 4K už dlouho u všech přístrojů. Před 2,5 lety jsem koupil Panasonic G9 a za celou dobu nepřišel žádný přístroj, o kterém bych si řekl, že ten můj překonal. Rychlý, brutální možnosti sériového snímaní a nastavení všeho, 4K@60FP a FHD@180FPS spolu se stabilizovaným čipem ­- nikdo jiný nenabízí takovou kombinaci ­(možná ­"to stejné od Olympusu­" ­- tedy E­-M1 II ­- ten jsem nezkoumal, protože ovládání Olympusu nemůžu přijít na chuť­), natož lepší. Jediné, co mu chybí, je právě nějaký profil s vysokým dynamickým rozsahem, který se tuším dá dokoupit, ale Cinelike­-D je prakticky stejný jako HGL, takže ani nemám potřebu. Celé tři roky, co je na trhu, čekám, kdy přijde někdo, kdo nabídne víc. Ne, že bych to potřeboval já, mě má G9 bude stačit ještě dlouho, ale protože technologie jde dopředu. A nic. Jen se pláče, že foťáky nikdo nechce. Chtěl by, ale lidi s tím chtějí fotit ­(optimálně za pomoci automatických funkčních multiexpozičních režimů jako HDR, noční, star trails apod. jako na tom mobilu­) i točit. A když od kompaktu nedostanou o nic víc, spíše míň ­(bráno z pohledu uživatele pouze mačkajícího spoušť­) než od svého mobilu, proč by kupovali kompakt nebo CSC, nedej bože velkou a těžkou zrcdlovku, která už dnes má z mého pohledu spíše specifické použití?
Odpovědět5  0
Toto se nám stalo už v roce 2012. Sestře ukradl telefon ze školní skříňky starší kluk. A odpoledne po škole se vyfotil doma a dal to na FB, samozřejmě sestry. Její kamarádky ho poznaly, řekly kde bydlí, jak se jmenuje atd. Šlo se s tím na policii. Po dvou hodinách výslechu a upozorňování, že se tím policie bude zabývat, až bude čas, tak rodiče sedli do auta a zajeli na danou adresu za rodiči dotyčného. Ti telefon vydat nechtěli, ale nakonec dali a byl klid. Po 3 týdnech volala policie, že půjde vyslechnout rodiče dotyčného a hrozně se divili, že už telefon máme doma.
Odpovědět3  0
V létě jsem na zkoušku koupil G1X MKII ­(teď jej mají rodiče­), abych vyzkoušel, zda se najde slušný kompakt, který bych vyměnil za mojí FZ1000. Potřeboval jsem něco na fotografii na cesty, FZ1000 nefotí špatně a je univerzální, ale lákalo mě něco lepšího ­(a tady i kompaktnějšího­). A první generaci jsem měl v ruce a líbila se mi, přestože to byl takový plasťáček, dělal moc pěkné fotky ­- a měl plno tlačítek :­) U dvojky luxusnější zpracování, 5x zoom idální ­(na většinou fotek stačí bohatě­), rozsah světelností při velikosti senzoru snový, ostrost až do rohů na všech ­(reálně použitelných­) clonách, ND filtr a dotyk ­- no paráda. Kvalita fotek z toho přístroje mě za danou cenu opravdu nadchla. Bohužel měl jen FHD video, což mě překvapilo ­(při koupi jsem se na to nedíval, automaticky jsem počítal, že vrcholná třída kompaktů z roku 14 toto má, protože u konkurence tomu tak je, i u mého mobilu ze stejného roku tomu tak bylo!­). Z FZ1000 jsem navykl na 4K a prostě ho na foťáku chci, protože točím hodně a i při přerenderování do FHD je kvalita pak jinde. V létě jsem uvažoval nad tím, že každou chvíli Canon určitě uvede MK3, který bude mít 4K a třeba ještě lepší světelnost. Za měsíc od mých úvah došlo k představení a víc jsem se mýlit nemohl. Nechápu to. Marketing? Asi jo, když tam plácli vyšší rozlišení a že jako nikdo nemá kompakt s opravdovým APS­-C, tak my ho mít budeme. A kromě čipu pak na vše kašlat? Menší zoom? Horší světelnost? A v roce 2017­/2018 bez 4K? Jasně, je to foťák, ale už je to srandard. A za 30K by to mělo být automatické. Uvést produkt, který má po 80% stránek horší parametry než jeho předchůdce, to je trochu sebevražda ne? Chápal bych, kdyby MK3 vyšel po MK1, protože by to logicky navazovalo. Toto ale vážně nechápu.
Odpovědět6  0
Proč se nad tím všichni zamýšlejí tak složite fakt nechápu. Je ošklivá jak noc, že je možná relativně souměrná je tak vše. V obličeji není hezká ani trochu, ta ­"zlomená­" ruka na foto vypadá opravdu velice přirozeně a ­"sexy­" ­(vždycky, když toto někde vidím, běhá mi mráz po zádech­), tak aspoň musela ukázat, že má nohy jako průměrný chlap ­(tedy taky hnusný­). Adidas chtěl asi ušetřit na reklamě, řekl jí, že jí koupí za odměnu žiletky, no a najednou se o tom všude píše a všichni o tom ví. Adidas ušetřil VELICE, ona se zviditelnila ­(192 tisíc sledujících ­- to má dneska kdekdo i u nás a ve světě se o něm ví prd; jen tak mimochodem ­- co to jako sakra je follower? To zangličťování všeho mě děsně vytáčí.­), účel splněn pro obě strany ­(a ještě má holka konečně žiletky­). Upřímě řečeno, kdyby na ní chtěl někdo skočit, mohla by být ještě ráda. ­(pro ty, kdo to nepoznali, je to celé psáno s jistou dávkou nadsázky)
Odpovědět1  2