www.digimanie.cz
>
>
>

Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ

Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ
, , aktualita
Poslední kategorií, na kterou se v rámci aknety TIPA Awards 2019 podíváme, jsou monitory pro fotografy. Zde letos bodovaly dvě společnosti, BenQ v levnější kategorii a LG v té více profesionální.
K oblíbeným
reklama
Ačkoli bylo v rámci ceny TIPA Awards 2019 uděleno opravdu hodně ocenění, my jsme se dívali zejména na ty společnosti, které vyráběly fotoaparáty a objektivy. Vynecháme sice spoustu kategorií, nicméně na jednu ještě se ještě podíváme, a tou budou monitory. Titul nejlepšího levného monitoru získává Benq za svůj model SW240. Jde o menší 24" obrazovku, kteá má na dnešní poměry už malé Full HD rozlišení (1920×1080 pixelů), nicméně nabídne 99% pokrytí gamutu Adobe RGB a 100% pokrytí sRGB. Má kalibrační software Palette Master Element a je možné zakoupit i světelnou clonu. Pokud jde o vstupy, máme tu USB, HDMI, DisplayPort a DVI.
 
BenQ SW240
 
Ještě tu máme nejlepší monitor pro fotografy vůbec. Letos si tento titul odnesl LG UltraFine Display 32UL950. Tento 32" monitor nabízí UHD 4K rozlišení 3840×2160 pixelů a 98% pokrytí barevného prostoru DCI-P3. Jeho panel je založen na technologii Nano IPS a potěší i širokými možnostmi připojení. Jsou zde dva USB-C Thunderbolt 3 porty, DisplayPort 1.4 i HDMI 2.0.
 
LG UltraFine Display 32UL950
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala51 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala