www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy

Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
, , aktualita
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
K oblíbeným
reklama
Rozhovory se zástupci společnosti dokáží mnohdy přinést nejednu zajímavou informaci. Server Dpreview se takto podíval na situaci Nikonu. Keiji Oishi, manažer fotografické divize, byl tím, kdo odpovídal na otázky. Celý rozhovor si můžete přečíst na dpreview.com, my zde vypíchneme jen nejzajímavější informace. Předně je to CSC ekvivalent fotoaparátu Nikonu D6, který má jít ještě mnohem dál. Především má mít vrstvený snímač CMOS s 8K rozlišením pro video. Sám Nikon ale přiznává, že i jako u produktů ostatních firem není hlavním cílem natáčet 8K video (to dnes nemá moc smysl), ale především vylepšit vlastnosti 4K. Může jít o oversampling, možnost výřezu, ukládání fotografií z videa,...
 
Nikon logo
 
Nikon dále říká, že navzdory pandemii mu dělají radost prodeje full frame CSC systému. Ostatně to, že full frame CSC obecně jsou dnes asi jedinou kategorií, která nejenže neklesá, ale dokonce roste, potvrzují i čísla od CIPA. Zajímavou informací je i to, že díky velmi krátké flange distance (vzdálenost bajonet-čip) a zároveň velkému průměru bajonetu je pro Nikon jednodušší vyrobit opticky velmi kvalitní širokoúhlé objektivy jako Nikkor Z 14-24 F2.8 S nebo Z 14-30 F4 S.
 
Nikon jistě potěší tím, že se chce nyní více zabývat i trochu levnějšími objektivy a udělat je cenově přístupnějšími, přesto je hlavní důraz stále na střední třídu a high-end. Plánuje se tak rozšíření APS-C řady, a to jak fotoaparátů, tak i objektivů. V nabídce má nicméně i objektivy jako FX 40mm a 28mm, které jsou více cílené i na uživatele DX (nižší cena). Mnoho dalšího se dozvíte v celém rozhovoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala