www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy

Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
, , aktualita
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
K oblíbeným
reklama
Rozhovory se zástupci společnosti dokáží mnohdy přinést nejednu zajímavou informaci. Server Dpreview se takto podíval na situaci Nikonu. Keiji Oishi, manažer fotografické divize, byl tím, kdo odpovídal na otázky. Celý rozhovor si můžete přečíst na dpreview.com, my zde vypíchneme jen nejzajímavější informace. Předně je to CSC ekvivalent fotoaparátu Nikonu D6, který má jít ještě mnohem dál. Především má mít vrstvený snímač CMOS s 8K rozlišením pro video. Sám Nikon ale přiznává, že i jako u produktů ostatních firem není hlavním cílem natáčet 8K video (to dnes nemá moc smysl), ale především vylepšit vlastnosti 4K. Může jít o oversampling, možnost výřezu, ukládání fotografií z videa,...
 
Nikon logo
 
Nikon dále říká, že navzdory pandemii mu dělají radost prodeje full frame CSC systému. Ostatně to, že full frame CSC obecně jsou dnes asi jedinou kategorií, která nejenže neklesá, ale dokonce roste, potvrzují i čísla od CIPA. Zajímavou informací je i to, že díky velmi krátké flange distance (vzdálenost bajonet-čip) a zároveň velkému průměru bajonetu je pro Nikon jednodušší vyrobit opticky velmi kvalitní širokoúhlé objektivy jako Nikkor Z 14-24 F2.8 S nebo Z 14-30 F4 S.
 
Nikon jistě potěší tím, že se chce nyní více zabývat i trochu levnějšími objektivy a udělat je cenově přístupnějšími, přesto je hlavní důraz stále na střední třídu a high-end. Plánuje se tak rozšíření APS-C řady, a to jak fotoaparátů, tak i objektivů. V nabídce má nicméně i objektivy jako FX 40mm a 28mm, které jsou více cílené i na uživatele DX (nižší cena). Mnoho dalšího se dozvíte v celém rozhovoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik